Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται σε 400 εκατομμύρια ενεργές συσκευές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Γιατί υπάρχει κάποιος περιορισμός στο να κάνεις φορμάτ ένα λάπτοπ και να βάλεις Linux;

2. Ένας οικιακός χρήστης δεν έχει κανέναν λόγο να διαλέξει την pro έκδοση.

1. Αυτό ακριβώς εννοούσα και απαντούσα στο σχόλιο του "Επιβάλει".

2. Γιατί να μην υπάρχει μόνο μια έκδοση; Επίσης γιατί να υπάρχει τόσο Tracking και Targeted Ads μέσα σε ένα λειτουργικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριο προβλημα ειναι τα προσωπικα δεδομενα και οι πληροφοριες που στελνονται θες δε θες στη MS.

Εχουν καταντησει τα windows πλεον οτι σκατα και το φτυαρι με android και google.

ναι μονο που ολα τα χρήματα και ολη η δύναμη είναι εκει στην μαζική απόκτηση προσωπικών δεδομένον (εξαλου πλέον ολοι εκει στραφήκαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αυτό ακριβώς εννοούσα και απαντούσα στο σχόλιο του "Επιβάλει".

2. Γιατί να μην υπάρχει μόνο μια έκδοση; Επίσης γιατί να υπάρχει τόσο Tracking και Targeted Ads μέσα σε ένα λειτουργικό;

 

Αυτό με την επιβολή συνεχίζω να μην το καταλαβαίνω, έχεις την δυνατότητα να πάρεις υπολογιστή χωρίς λειτουργικό, έχεις την δυνατότητα να βάλεις Linux αν δεν το θέλεις με ποιον ακριβώς τρόπο υπάρχει ο εξαναγκασμός; Αν οι εταιρείες τα πουλάνε με λειτουργικό είναι γιατί το 99% των πελατών θέλει windows, ωστόσο αν κάποιος δεν το θέλει μπορεί άνετα να το βγάλει ή να διαλέξει εξ' αρχής χωρίς.

Για τις εκδόσεις, μπορώ να ρωτήσω κι εγώ γιατί να μην υπάρχουν 5 ή 10; Υπάρχει μια έκδοση που μας καλύπτει τι μας ενδιαφέρει αν υπάρχουν και άλλες που κοστίζουν ακριβότερα; Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα;

Για την παρακολούθηση της δραστηριότητας μας και τις διαφημίσεις θα συμφωνήσω και δυστυχώς είναι γενικευμένο το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2. Γιατί να μην υπάρχει μόνο μια έκδοση; Επίσης γιατί να υπάρχει τόσο Tracking και Targeted Ads μέσα σε ένα λειτουργικό;

 

Αυτο λεγεται τεμαχισμος της αγορας και δεν ξεκινησε ουτε με τη Microsoft ουτε με την πληροφορικη γενικως.

 

Θα μπορουσαμε να τρεχουμε ολοι windows server που περιλαμβανουν τα παντα αλλα θα επρεπε να χρεωνουν την ιδια τιμη για ολους παροτι δεν εχουν τις ιδιες απαιτησεις.

 

Τα server tools χρειαζονται μονο στους servers και τα αντιστοιχα windows ειναι ακριβα.

Τα pro εχουν λειτουργικοτητα που χρειαζεται σε επιχειρησεις που τρεχουν active directory αλλα ειναι διαφορα για τον οικιακο χρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πως σπασμένα προγράμματα που είχα στα 7 άρια και στα 8.1,στα δεκαριά δεν δουλεύουν.Τα κάνω εγκατάσταση με κλειστό δίκτυο,μόλις ανοίξω δίκτυο ΤΕΛΟΣ.Το ίδιο ισχύει σε μερικά cracked games.

Windows 10 = big brother is watching you.

Πάει εκείνος ο καλός καιρός που είχες πρόσβαση στα πάντα στα Windows.Τωρα πρέπει να έχεις γνώση σχετικά αρκετή για να ανταπεξέλθεις,κάτι που δεν το έχουν όλοι οι χρήστες δυστυχώς.

το ότι θα ακούσω άνθρωπο να διαμαρτύρεται για το ότι δεν παίζουν τα σπασμένα προγράμματα στα 10άρια δεν το είχα φανταστεί ποτέ μου. πρόσβαση φίλε μου είχες γιατί δεν πλήρωνες. τώρα θα μάθουμε όλοι να πληρώνουμε για να αγοράζουμε. αλλιώς ας πάρουμε τα κουβαδάκια μας να πάμε στο λίνουξ που είναι δωρεάν, αλλά όμως τέτοια προγραμματάκια που έχουν τα παράθυρα δεν έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπασμένα games πάντως παίζουν και προγράμματα...

Καλα σπασμενα games παιζουν ακομα και αμα τα αγορασεις απο Steam. :P Αμα θελουν 10 patch και 3 DLC για να ισιωσουν και τα original σπασμενα τα λεω εγω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει να μην κάνει redirect ο browser όταν πατήσεις το κουμπί απάντηση, να το ξαναπατήσεις και να δημοσιευτεί 2 φορές το σχόλιο.

Θα φταίει που έχεις windows 7 ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό, όταν σε αναγκάζει διαρκώς για ενημέρωση, προειδοποίηση πως τελειώνει η προθεσμία δωρεάν εγκατάστασης και φυσικά όλη αυτή η δήθεν διαφήμιση για το πόσο λειτουργικά είναι.

 

7άρια και μόνο ( προσωπική μου άποψη ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...