Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με αναφορές, το Nintendo NX εισέρχεται σε φάση παραγωγής


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρα τωρα, θεωρεις πως ειναι τραγικο να βλεπεις τον 32αρη να παιζει yoshi αλλα θα ηταν cool αν επαιζε dragon age κλπ...? Μπορω να σου βρω και χιλιαδες αλλους σαν εσενα που θεωρουν εσενα τραγικο που ενω εχεις "μεγαλωσει" παιζεις ακομα βιντεοπαιχνιδια γενικα... Το ξερεις πως οποιοδηποτε βιντεοπαιχνιδι ειναι για "παιδια" ετσι?

Αυτοι εχουν δικιο γιαυτο που λενε? Αλλο τοσο δικιο εχεις και εσυ που κρίνεις τον αλλον με το yoshi... 

 

Πραγματικα λυπαμαι τον τροπο σκεψης σου...

Έχεις δίκιο κάθε γονιός που θέλει να χαροποιήσει τον δωδεκάχρονο γιο του που παίζει βιντεοπαιχνίδια, του παίρνει ένα outlast δώρο.

Για το gaming στις  «μεγάλες» ηλικίες ΓΕΝΙΚΩΣ έχει να κάνει με το πως το βλέπει ο καθένας, ωστόσο και να με κράξουν που παίζω παιχνίδια εντάξει θα το δεχτώ, γιατί παρόλο που διαφωνώ, δεν είναι κι ότι πιο δημιουργικό, πάντως \δεν θ αντιδράσω λες και με έβρισαν.

Αλλά να βλέπω 32άρη ν αγοράζει αμίμπο και νιντέντο αρκουδάκια...

Δε μπορώ να πω πάντως έκανες σπουδαία αποδόμηση του τρόπου σκέψης μου: λες αφού δε γουστάρεις να βλέπεις 35άρη να παίζει yoshi δε δικαούσαι να γουστάρεις να βλέπεις και 35άρη να παίζει metro π.χ. Μάγκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα, θεωρεις πως ειναι τραγικο να βλεπεις τον 32αρη να παιζει yoshi αλλα θα ηταν cool αν επαιζε dragon age κλπ...? Μπορω να σου βρω και χιλιαδες αλλους σαν εσενα που θεωρουν εσενα τραγικο που ενω εχεις "μεγαλωσει" παιζεις ακομα βιντεοπαιχνιδια γενικα... Το ξερεις πως οποιοδηποτε βιντεοπαιχνιδι ειναι για "παιδια" ετσι?

Αυτοι εχουν δικιο γιαυτο που λενε? Αλλο τοσο δικιο εχεις και εσυ που κρίνεις τον αλλον με το yoshi... 

 

Πραγματικα λυπαμαι τον τροπο σκεψης σου...

Το (παίζω )δεν είναι αποκλειστικότητα των παιδιών και οχι δεν είναι ολα τα video games για παιδιά .Υπάρχουν games που το περιεχόμενο τους απευθύνετε σε μικρές ηλικίες και το αντίθετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το (παίζω )δεν είναι αποκλειστικότητα των παιδιών και οχι δςεν είναι ολα τα video games για παιδιά .Υπάρχουν games που το περιεχόμενο τους απευθύνετε σε μικρές ηλικίες και το αντίθετο

Ακριβώς γι αυτό το κύριο δημογραφικο για παιχνίδια όπως call of duty και gta είναι - αγόρια - ηλικίας 11-16...

 

Οποιος νομίζει ότι θα το παίξει cool και "μάγκας" διαλεγοντας να παίξει ένα "μεγαλιστικο" ηλεκτρονικό παιχνίδι πλαναται πλάνη οικτρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι νταξει δε θα τρολλάρω άλλο, όποιος θέλει ας μπει στον κόπο χωρίς νοσταλγίες, ηλικιακούς αφορισμούς και λοιπά γνωστικά σφάλματα να μου πει 1 single player ή έστω online multiplayer σοβαρό παιχνίδι της νιντέντο.

* σοβαρό = να αξιζει από άποψη ψυχαγωγίας και να μην έχει εθιστικό μεν, αυτιστικό δε gameplay.

Υ.Γ. εξαίρεση είναι τα όντως fun multiplayer "σαλονιού" του 1ου wii. Αλλά είναι νέα παιχνίδια, ούτε ιστορικά ούτε τα παίζανε οι γέροι του ινσόμνια επί πασόκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Επιμένω πάντως είναι ότι οι περισσότεροι τίτλοι είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε. Π.χ. και το Monster Hunter δεν μου αρέσει, αλλά μια χαρά σοβαρό τίτλο το θεωρώ. Αλλά άμα χαζέψεις λίγο στο Skroutz, οι σελίδες με τα παιχνίδια του 3DS είναι γεμάτες με χαζομάρες να περνάς την ώρα σου, όχι με ουσιώδεις παραγωγές. 

 

Δεν έψαξες αρκετά καλά. Το 3DS έχει τόνους από ουσιώδεις παραγωγές.

 

 

* σοβαρό = να αξιζει από άποψη ψυχαγωγίας και να μην έχει εθιστικό μεν, αυτιστικό δε gameplay.

 

Multi-player games στην πιο αποτυχημένη -εμπορικά- κονσόλα της N θα σου αναφέρω τρία, όχι ένα: Splatoon, Mario Kart 8, Super Smash Bros.

 

Από εκεί και πέρα, αν μέσα στα κριτήρια των «σοβαρών» games συμπεριλαμβάνεις να έχει χυμένα άντερα, να δείχνει βυζιά και να παίζει μέσα ο Κέβιν Σπέισι, τότε όχι, δεν έχει «σοβαρά» games η Ν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι νταξει δε θα τρολλάρω άλλο, όποιος θέλει ας μπει στον κόπο χωρίς νοσταλγίες, ηλικιακούς αφορισμούς και λοιπά γνωστικά σφάλματα να μου πει 1 single player ή έστω online multiplayer σοβαρό παιχνίδι της νιντέντο.

 

* σοβαρό = να αξιζει από άποψη ψυχαγωγίας και να μην έχει εθιστικό μεν, αυτιστικό δε gameplay.

 

Υ.Γ. εξαίρεση είναι τα όντως fun multiplayer "σαλονιού" του 1ου wii. Αλλά είναι νέα παιχνίδια, ούτε ιστορικά ούτε τα παίζανε οι γέροι του ινσόμνια επί πασόκ.

Αν εννοεις παιχνιδι που εχει βγαλει η Nintendo να πω τα Metroid? To Eternal Darkness? Απο αλλους Developers τωρα.. No more heroes, Bayonetta 2, MGS Twin Snakes, Xenogears, Resident Evil, House of the Dead 3, Madworld...

 

Πολυ γρηγορα χωρις καθολου ψαξιμο αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις παιχνιδι που εχει βγαλει η Nintendo να πω τα Metroid? To Eternal Darkness? Απο αλλους Developers τωρα.. No more heroes, Bayonetta 2, MGS Twin Snakes, Xenogears, Resident Evil, House of the Dead 3, Madworld...

 

Πολυ γρηγορα χωρις καθολου ψαξιμο αυτα.

 

Μάλιστα το Metroid που είναι το 3ο γνωστό game της νιντεντο και το eternal darkness, 2 σύνολο. οκ.

 

 

Δεν έψαξες αρκετά καλά. Το 3DS έχει τόνους από ουσιώδεις παραγωγές.

 

 

 

Multi-player games στην πιο αποτυχημένη -εμπορικά- κονσόλα της N θα σου αναφέρω τρία, όχι ένα: Splatoon, Mario Kart 8, Super Smash Bros.

 

Από εκεί και πέρα, αν μέσα στα κριτήρια των «σοβαρών» games συμπεριλαμβάνεις να έχει χυμένα άντερα, να δείχνει βυζιά και να παίζει μέσα ο Κέβιν Σπέισι, τότε όχι, δεν έχει «σοβαρά» games η Ν.

 

διευκρίνισα το σοβαρά, και η απάντηση σου ήτανε ότι να'ναι φαντασίες, 1 game και 2 μάριο.

 

Σύνολο 4 σοβαρά games. μιλάμε δηλαδή για εταιρεία με ιστορία και έργο από πίσω της, όχι αστεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σας είπε σοβαρά ρε παιδιά!

Τι του βάζετε όλα τα παιδικά της Nintendo τα οποία πατωνουν και στα reviews!

 

 

μιλάμε δηλαδή για εταιρεία με ιστορία και έργο από πίσω της, όχι αστεία.

 

Πες τους τα!

Σε λίγο θα μας πουν ότι έχει προσφέρει και στο gaming η Nintendo!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

διευκρίνισα το σοβαρά, και η απάντηση σου ήτανε ότι να'ναι φαντασίες, 1 game και 2 μάριο.

 

Σύνολο 4 σοβαρά games. μιλάμε δηλαδή για εταιρεία με ιστορία και έργο από πίσω της, όχι αστεία.

Ζήτησες ένα, επίτηδες σου είπα τρία για να μην υπεκφύγεις (πχ για να μην πεις ότι αν παίζει ο Μάριο δεν μετράει, πράγμα που έκανες εμμέσως) για να καταλήξεις ότι "δεν είναι σοβαρή εταιρεία με 4 games όλα κι όλα". Αποφάσισε από τα ποσά games και πάνω γίνεται σοβαρή μια εταιρεία, γιατί στην αρχή 1 ζητησες και στο τέλος δεν ικανοποιείσαι ούτε με τα 4.

 

Εγώ λέω ότι αν δεν έχει 8 κωλοντούτι και από 6 προ και φίφα δεν είναι σοβαρή εταιρεία πάντως.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το αν ενα παιχνιδι εχει καρτουνιστικα η ρεαλιστικα γραφικα το κανει σοβαρο η οχι? Αν ειναι ετσι μου αρεσουν και τα σοβαρα και τα ασοβαρα.

 

Παιξε πχ advance wars, FF Tactics, η The World Ends with you και πες μου αν ειναι περισσοτερο παιδικα απο το Call of Duty για παραδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο κάθε γονιός που θέλει να χαροποιήσει τον δωδεκάχρονο γιο του που παίζει βιντεοπαιχνίδια, του παίρνει ένα outlast δώρο.

Για το gaming στις  «μεγάλες» ηλικίες ΓΕΝΙΚΩΣ έχει να κάνει με το πως το βλέπει ο καθένας, ωστόσο και να με κράξουν που παίζω παιχνίδια εντάξει θα το δεχτώ, γιατί παρόλο που διαφωνώ, δεν είναι κι ότι πιο δημιουργικό, πάντως \δεν θ αντιδράσω λες και με έβρισαν.

Αλλά να βλέπω 32άρη ν αγοράζει αμίμπο και νιντέντο αρκουδάκια...

Δε μπορώ να πω πάντως έκανες σπουδαία αποδόμηση του τρόπου σκέψης μου: λες αφού δε γουστάρεις να βλέπεις 35άρη να παίζει yoshi δε δικαούσαι να γουστάρεις να βλέπεις και 35άρη να παίζει metro π.χ. Μάγκας.

 

Μμμ δεν ειπα ακριβως αυτο... Δικαίωμα σου ειναι να γουσταρεις οτι θες. Απλα ειπα πως λυπαμαι τον τροπο σκεψης σου. 

 

Δεν κρινω ανθρωπους και τους λεω κομπαρσους που περνανε καλα με τον τροπο τους. Οποιον τον ευχαριστει κατι εμενα μου περισσεύει. Πες το μπουζουκια, ποδοσφαιρο, εκκλησια, και οτι αλλο θες. Εμενα δεν με ενδιαφερουν τα παραπανω αλλα ποτε δεν ειπα κομπαρσο καποιον που δειχνει ενδιαφερον σε αυτα τα πραγματα. 

 

Και μην δεχτεις ποτε κανεναν να σε κραξει που παιζεις βιντεοπαιχνιδια. Αφου σου αρεσουν μαγκια σου. Τα χομπι δεν ειναι μονο για να κανεις κατι δημιουργικο αλλα για να ξεφευγεις απο την καθημερινότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Που να μην το χα και στο username. Παλιότερος από εσένα στο insomnia επίσης.

 

Ναι αλλά εγώ έχω 3 βουλίτσες κάτω από το username και εσύ καμία.

Καλά μην παιδεύεσαι με τα bots της νιντέντο δεν θα βγάλεις άκρη. Οι τύποι αγοράζουν ότι και να τους πλασάρει και καμαρώνουν που τα χιλιοααναμασημένα χαζοπαίχνιδα της τα έχουν μόνο οι overpriced κονσόλες της. Και το πρόβλημα είναι ότι ασχολούνται με τα παιχνίδια της και άτομα άνω των 15. Ξέρεις τι είναι να αντικρύζεις 32άρη να παίζει yoshi wolly world και να έχει ακουμπήσει και 30€ για να το πάρει κουτάτο κι άλλα τόσα για τα amibo τους; Κι εγώ πήρα από GOG πέρυσι WITCHER 1 & 2 με 5€ τα πρώτα 4 ΑΝΝΟ με 9€ dragon age 1 με 7€, και πολλά άλλα εξαιρετικά παιχνίδια σε αστείες τιμές, οπότε σκεφτόμουν  μα καλά πόσο κομπάρσος είναι πια, και πόσοι είναι σαν αυτόν;

 

Πήρες πέρυσι witcher 1;;; Χαχαχαχα τι να πω και το λες και περηφανεύεσαι; Έδωσα 50€ για να πάρω το "παιδικό" YWW με το amiibo και το καραγουστάραμε σε co-op με την παρέα. Το λιώσαμε σου λέω. Άμα δε βγαίνεις με τα χαρτζηλίκια δικαίωμα σου αλλά μη κρίνεις οτι δεν μπορείς να αποκτήσεις. Τα παίξαμε αυτά που αναφέρεις εμείς οι 30+ στον καιρό τους δεν είσαι ο μόνος.  

Φυσικά και θα μπορούσα να είμαι πιο κόσμιος και ευγενικός αλλά δε θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εγώ έχω 3 βουλίτσες κάτω από το username και εσύ καμία.

 

Πήρες πέρυσι witcher 1;;; Χαχαχαχα τι να πω και το λες και περηφανεύεσαι; Έδωσα 50€ για να πάρω το "παιδικό" YWW με το amiibo και το καραγουστάραμε σε co-op με την παρέα. Το λιώσαμε σου λέω. Άμα δε βγαίνεις με τα χαρτζηλίκια δικαίωμα σου αλλά μη κρίνεις οτι δεν μπορείς να αποκτήσεις. Τα παίξαμε αυτά που αναφέρεις εμείς οι 30+ στον καιρό τους δεν είσαι ο μόνος.  

Φυσικά και θα μπορούσα να είμαι πιο κόσμιος και ευγενικός αλλά δε θέλω.

Το να παριστάνεις τον λεφτά και να σαι με κονσο(λό)λα, συμπληρώνει το γέλιο που έριξα με το σχόλιο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...