Προς το περιεχόμενο

Το Mavic Pro drone της DJI αποφεύγει τα εμπόδια και χωράει στην τσάντα σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φωτη αφου εχεις gopro , ισως τα + του dji να ειναι πιο σημαντικα απο την αναβαθμιση στην 5.

Να στο πω και αλλιως η εταιρεια αυτη ειναι τοπ στα drones, η gopro τωρα εκανε το πρωτο βημα.Προσωπικα δε μου αρεσει να γινομαι beta user, και το καρμα η αληθεια ειναι οτι εχει σοβαρα - .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φωτη αφου εχεις gopro , ισως τα + του dji να ειναι πιο σημαντικα απο την αναβαθμιση στην 5.

Να στο πω και αλλιως η εταιρεια αυτη ειναι τοπ στα drones, η gopro τωρα εκανε το πρωτο βημα.Προσωπικα δε μου αρεσει να γινομαι beta user, και το καρμα η αληθεια ειναι οτι εχει σοβαρα - .

Δεν εχεις αδικο σε αυτο αλλα ειμαι με την 3 ...Και στις καταδυσεις π.χ  θες action  cam  με @@   να την κατεβαζεις κατω με το case και να μην φοβασαι μην την πνιξεις .

Ειναι πολυ δυσκολη η επιλογη πρωτη φορα εχω προβληματιστει τοσο για μια αγορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κλεισει σε 1-2 χρονια που να ερθω να σε βρω ειπαμε ?

Εδω θα μου στείλεις μήνυμα .και είπα κλείσιμο η πούλημα σε άλλη μεγαλύτερη εταιρία.Δεν το βλέπεις ότι θα έχει πρόβλημα?Το κάρμα θα πάει άπατο ποιος θα το παρει όταν έχει τα ίδια λεφτά με το μαβικ και της Dji ειναι 100 φορές ανώτερο απο ποιότητα χειριστήριο μπαταρία εμβέλεια αισθητήρες και πολλά αλλα.Στο θέμα της κάμερας ειχα και την 3 και 4 που πρόσφατα πούλησα για να αγοράσω την 5 μιας και με βολεύει .Αλλα στις κάμερες εχουν βγάλει όλοι πλέον όποτε και κει θα έχει πρόβλημα.Η GoPro ότι έδωσε το έδωσε .Ιδη είχε πρόβλημα όπου απο δω και πέρα θα ενταθεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ δεν σε τρομάζει η αξιοπιστία μιας εταιρίας που ΠΟΤΕ δεν έχει ασχοληθεί με drone??

 

Aκόμα και στην κάμερα το Mavic γράφει CINEMA 4K ενώ το Karma standard 4k. 

 

Γελάνε και οι πέτρες με την Go Pro...

DJI-Mavic-vs-GoPor-Karma-800x389.png

Προφανώς δεν έχεις μπλέξει ποτέ με service dji.Στη gopro τουλάχιστον υπάρχουν πολλές λύσεις αν χαλάσει. Οτι γράφει cinema 4k δεν λέει τίποτα 60ari είναι πάλι με 2,7κ θα παίζουμε. Επίσης μακάρι να μην έχει παρεμβολές.Η gopro το ετοιμάζει αυτό 2 χρόνια και είναι και από τα τελευταία της χαρτιά.. Αλλά έτσι και αλλιώς λόγια του αέρα λέμε και οι δύο μέχρι να δοκιμαστούν στην πράξη δεν ξέρουμε τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδω θα μου στείλεις μήνυμα .και είπα κλείσιμο η πούλημα σε άλλη μεγαλύτερη εταιρία.Δεν το βλέπεις ότι θα έχει πρόβλημα?Το κάρμα θα πάει άπατο ποιος θα το παρει όταν έχει τα ίδια λεφτά με το μαβικ και της Dji ειναι 100 φορές ανώτερο απο ποιότητα χειριστήριο μπαταρία εμβέλεια αισθητήρες και πολλά αλλα.Στο θέμα της κάμερας ειχα και την 3 και 4 που πρόσφατα πούλησα για να αγοράσω την 5 μιας και με βολεύει .Αλλα στις κάμερες εχουν βγάλει όλοι πλέον όποτε και κει θα έχει πρόβλημα.Η GoPro ότι έδωσε το έδωσε .Ιδη είχε πρόβλημα όπου απο δω και πέρα θα ενταθεί .

Το Κarma θα το παρει αυτος που θελει και μια ανεξαρτητη  σοβαρη  action καμερα .Αν εχει ηδη  προσφατη  go pro  camera -που δεν εχει καμμια απολυτως σχεση  με τις αλλες  "action" καμερες γιατι απεχει ετη φωτος σε θεμα αξιοπιστιας και αντοχης -τοτε ναι θα παει σιγουρα σε phantom .

Για μενα ομως που κανω χρηση της action καμερας στο 100% και δεν παιζω με ποδηλατακια να την βαζω πανω,η'  να κανω βολτες στην πολη βλεποντας τα τουριστικα αξιοθεατα  κρατωντας ενα stick eξακολουθει να ειναι σοβαρο διλλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Κarma θα το παρει αυτος που θελει και μια ανεξαρτητη  σοβαρη  action καμερα .Αν εχει ηδη  πρσοφατη  go pro  camera -που δεν εχει καμμια απολυτως σχεση  με τις αλλες  "action" καμερες γιατι απεχει ετη φωτος σε θεμα αξιοπιστιας και αντοχης -τοτε ναι θα παει σιγουρα σε phantom .

Για μενα ομως που κανω χρηση της action καμερας στο 100% και δεν παιζω με ποδηλατακια να την βαζω πανω,η'  να κανω βολτες στην πολη βλεποντας τα τουριστικα αξιοθεατα  κρατωντας ενα stick eξακολουθει να ειναι σοβαρο διλλημα .

Όπως σου είπα ειχα GoPro 3 και 4 και τώρα θα πάρω την 5 και την χρησιμοποιώ στο αμάξι και στην μηχανή στο κράνος.Αλλα παρόλα αυτά δεν τα βλέπω καλά τα πραματα για την GoPro .Μιλαω αντικειμενικά και οχι Επιδη την εχω .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπα ειχα GoPro 3 και 4 και τώρα θα πάρω την 5 και την χρησιμοποιώ στο αμάξι και στην μηχανή στο κράνος.Αλλα παρόλα αυτά δεν τα βλέπω καλά τα πραματα για την GoPro .Μιλαω αντικειμενικά και οχι Επιδη την εχω .

Στο αμαξι  και στην μηχανη που την βαζεις και μια των 100 ευρω κινεζικη να βαλεις θα κανεις την δουλεια σου  με μικρες παραχωρησεις .Κανουμε τελειως διαφορετικη χρηση της go  pro  ,εχουμε διαφορετικες αναγκες και απαιτησεις ,εγω με μια υποδυεστερη  δεν κανω την δουλεια μου γιατι αν με εγκαταλειψει οταν την χρειαζομαι  δεν μπορω να ξαναπαω εκει  να ξανατραβηξω το πλανο .

Δεν  την βαζω στο αμαξι να κανω ξανα την βολτα μεχρι την Κορινθο...

Επομενως δεν μπορω να συμβιβαστω στο θεμα της καμερας για  να παρω το καλυτερο drone  πρεπει να βρω την χρηση τομη για τις  δραστηριοτητες μου .Η 3 που εχω πλεον ειναι απαρχαιωμενη δεν με καλυπτει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αμαξι  και στην μηχανη που την βαζεις και μια των 100 ευρω κινεζικη να βαλεις θα κανεις την δουλεια σου  με μικρες παραχωρησεις .Κανουμε τελειως διαφορετικη χρηση της go  pro  ,εχουμε διαφορετικες αναγκες και απαιτησεις ,εγω με μια υποδυεστερη  δεν κανω την δουλεια μου γιατι αν με εγκαταλειψει οταν την χρειαζομαι  δεν μπορω να ξαναπαω εκει  να ξανατραβηξω το πλανο .

Δεν  την βαζω στο αμαξι να κανω ξανα την βολτα μεχρι την Κορινθο...

Επομενως δεν μπορω να συμβιβαστω στο θεμα της καμερας για  να παρω το καλυτερο drone  πρεπει να βρω την χρηση τομη για τις  δραστηριοτητες μου .Η 3 που εχω πλεον ειναι απαρχαιωμενη δεν με καλυπτει .

Η εικόνα και ποιότητα δεν συγκρίνεται ρε με την κινεζια.Γι αυτό και ειμαι φανατικός GoPro στην κάμερα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάνε και οι πέτρες με το Karma.... Απλά είναι τελειωμένη ιστορία. RIP

  • -->20 λεπτά ΜΟΝΟ διάρκεια πτήσης ΧΩΡΙΣ GIMBAL και ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΕΡΑ (κανα 10αρι με αυτά???)
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΕΜΠΟΔΙΩΝ
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ FOLLOW ME λειτουργια
  •  
  • -->Με -90 - 0 γωνία  δράσης αντί 30 της DJI
  •  
  • -->Mε μέγιστο 1km εμβέλεια
  •  
  • -->Με μόλις 15m/s ταχυτητα
  •  
  • -->Μεγαλύτερο σε βάρος και μέγεθος
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΑ 870 ΕΥΡΩ!!!
  •  
  • -->Με εφαρμογή της πλάκας για κινητά
  •  
  • --> ME fish-eye lens καμερα 

 

Με ένα DJI MAVIC με

 

  • -->27 λεπτά διάρκεια πτήσης ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ
  •  
  • -->ΜΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΕΜΠΟΔΙΩΝ
  •  
  • -->ΜΕ αναγνώριση AIR GESTURES!!!
  •  
  • -->ΜΕ FOLLOW ME λειτουργια
  •  
  • -->Με -90 - 30 γωνία  δράσης 
  •  
  • -->Mε μέγιστο 7km εμβέλεια
  •  
  • -->Με 17m/s ταχυτητα
  •  
  • -->MIKΡΟΤΕΡΟ σε βάρος και μέγεθος
  •  
  • -->ΜΕ CINEMA 4K ΚΑΜΕΡΑ ( MEΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ) xωρίς παραμορφώσεις..
  •  
  • --> ME σοβαρη εφαρμογή 

ΜΕ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΡΜΑ(!!!):

large_da8b063c-3a8b-42d9-9f5c-7ba17141a6

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην dji εβγαλε αυτο που έλειπε, ο μόνος λόγος που δεν πήρα το phantom 4 ειναι ο προβληματισμος κατα ποσο αξιζει να το κουβαλας μαζί σου λόγω χώρου. Ακομα και το καρμα ειναι και μεγαλύτερο και ποιο βαρύ .Αν αποδειχθεί αξιόπιστο απο τους πρώτους χρήστες θα το τσιμπησω και θα με συνοδεύει παντα στις εξορμήσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάνε και οι πέτρες με το Karma.... Απλά είναι τελειωμένη ιστορία. RIP

  • -->20 λεπτά ΜΟΝΟ διάρκεια πτήσης ΧΩΡΙΣ GIMBAL και ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΕΡΑ (κανα 10αρι με αυτά???)
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΕΜΠΟΔΙΩΝ
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ FOLLOW ME λειτουργια
  •  
  • -->Με -90 - 0 γωνία  δράσης αντί 30 της DJI
  •  
  • -->Mε μέγιστο 1km εμβέλεια
  •  
  • -->Με μόλις 15m/s ταχυτητα
  •  
  • -->Μεγαλύτερο σε βάρος και μέγεθος
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΑ 870 ΕΥΡΩ!!!
  •  
  • -->Με εφαρμογή της πλάκας για κινητά
  •  
  • --> ME fish-eye lens καμερα 

 

Με ένα DJI MAVIC με

 

  • -->27 λεπτά διάρκεια πτήσης ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ
  •  
  • -->ΜΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΕΜΠΟΔΙΩΝ
  •  
  • -->ΜΕ αναγνώριση AIR GESTURES!!!
  •  
  • -->ΜΕ FOLLOW ME λειτουργια
  •  
  • -->Με -90 - 30 γωνία  δράσης 
  •  
  • -->Mε μέγιστο 7km εμβέλεια
  •  
  • -->Με 17m/s ταχυτητα
  •  
  • -->MIKΡΟΤΕΡΟ σε βάρος και μέγεθος
  •  
  • -->ΜΕ CINEMA 4K ΚΑΜΕΡΑ ( MEΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ) xωρίς παραμορφώσεις..
  •  
  • --> ME σοβαρη εφαρμογή 

ΜΕ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΡΜΑ(!!!):

large_da8b063c-3a8b-42d9-9f5c-7ba17141a6

Αψογο Post, σχεδον με επεισες να το αγορασω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάνε και οι πέτρες με το Karma.... Απλά είναι τελειωμένη ιστορία. RIP

  • -->20 λεπτά ΜΟΝΟ διάρκεια πτήσης ΧΩΡΙΣ GIMBAL και ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΕΡΑ (κανα 10αρι με αυτά???)
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΕΜΠΟΔΙΩΝ
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ FOLLOW ME λειτουργια
  •  
  • -->Με -90 - 0 γωνία  δράσης αντί 30 της DJI
  •  
  • -->Mε μέγιστο 1km εμβέλεια
  •  
  • -->Με μόλις 15m/s ταχυτητα
  •  
  • -->Μεγαλύτερο σε βάρος και μέγεθος
  •  
  • -->ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΑ 870 ΕΥΡΩ!!!
  •  
  • -->Με εφαρμογή της πλάκας για κινητά
  •  
  • --> ME fish-eye lens καμερα 

 

Με ένα DJI MAVIC με

 

  • -->27 λεπτά διάρκεια πτήσης ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ
  •  
  • -->ΜΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΕΜΠΟΔΙΩΝ
  •  
  • -->ΜΕ αναγνώριση AIR GESTURES!!!
  •  
  • -->ΜΕ FOLLOW ME λειτουργια
  •  
  • -->Με -90 - 30 γωνία  δράσης 
  •  
  • -->Mε μέγιστο 7km εμβέλεια
  •  
  • -->Με 17m/s ταχυτητα
  •  
  • -->MIKΡΟΤΕΡΟ σε βάρος και μέγεθος
  •  
  • -->ΜΕ CINEMA 4K ΚΑΜΕΡΑ ( MEΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ) xωρίς παραμορφώσεις..
  •  
  • --> ME σοβαρη εφαρμογή 

ΜΕ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΡΜΑ(!!!):

large_da8b063c-3a8b-42d9-9f5c-7ba17141a6

προσπάθησε να βγάλεις λιγότερη χολή την άλλη φορά και να υποπληροφορήσεις επίσης λιγότερο  ;)

 

λίγη αντικειμενικότητα και λιγότερη λατρεία προς ορισμένες εταιρίες δεν βλάπτει γιατί γίνεστε γραφικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...