Προς το περιεχόμενο

Εμπειρία VDLS Τρίπολη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενδιαφέρει να μάθω αν κάποιος έχει εμπειρία από γραμμή VDSL στην Τρίπολη. Συγκεκριμένα η γραμμή θα ενεργοποιηθεί στην οδό Τρικορφων και από ότι είδα υπάρχει κάλυψη για forthnet και ΟΤΕ, εταιρίες που κυρίως ενδιαφέρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να πας στον ΟΤΕ η Forthnet δεν δίνει παντού από KV.

Έχεις εμπειρία από VDSL στην Τρίπολη? Αν ναι θα ήθελα να μάθω εταιρία και στατιστικά γραμμής.

Επίσης με τον ΟΤΕ ανεβαίνει το κόστος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις εμπειρία από VDSL στην Τρίπολη? Αν ναι θα ήθελα να μάθω εταιρία και στατιστικά γραμμής.

Επίσης με τον ΟΤΕ ανεβαίνει το κόστος..

Όχι Τρίπολη, αυτό το λέω γενικά σαν εμπειρία και από αυτά που έχω ακούσει σαν πολιτική της εταιρίας.

 

Ρώτησε καποιον γείτονα σου αν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις εμπειρία από VDSL στην Τρίπολη? Αν ναι θα ήθελα να μάθω εταιρία και στατιστικά γραμμής.

Επίσης με τον ΟΤΕ ανεβαίνει το κόστος..

Μην περιμενεις πολλα, στο παλιο σπιτι ειχε καλυψη συμφωνα με το σιτε, και μετα πηγα σε καταστημα και ρωτησα και μου ειπαν οτι ηταν για την 24 γραμμη, αρα @@. Πριν 2 χρονια αυτο, σε σπιτι πισω απο την αρεως (Κιλκις 15). Μετα στην Δημητρακπουλου που ειναι κοντα στον ΟΤΕ δεν ειχε καλυψη, ουτε στο τελευταιο που εμενα στην Ερυμανθου ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στον ΟΤΕ και ρώτησα για κάλυψη στην περιοχή μου και μου ζήτησαν κάποιο κοντινό τηλέφωνο συνδρομητή ΟΤΕ ώστε να δουν αν υπάρχει κάλυψη VDSL. 

εκτός από το να χτυπάω κουδούνια και να ζητάω το τηλέφωνο τους, τι άλλη επιλογή έχω ώστε να βρω κάποιο τηλέφωνο ΟΤΕ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα σουβλατζιδικο τιποτα fast food δεν υπαρχει εκει κοντα?επισης αν υπαρχουν καμπινα παιρνεις απο καμπινα(το βλεπεις κανοντας μια βολτα 2-3 στενα τριγυρω)αν δεν παιρνεις απο καμπινα τοτε δες με βαση την αποσταση.της τριπολης ειναι Λαγοπάτη 36 το κτιριο του οτε(αστικο κεντρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στον ΟΤΕ και ρώτησα για κάλυψη στην περιοχή μου και μου ζήτησαν κάποιο κοντινό τηλέφωνο συνδρομητή ΟΤΕ ώστε να δουν αν υπάρχει κάλυψη VDSL. 

εκτός από το να χτυπάω κουδούνια και να ζητάω το τηλέφωνο τους, τι άλλη επιλογή έχω ώστε να βρω κάποιο τηλέφωνο ΟΤΕ? 

που μένεις περίπου Τριπολη? σε  ποια περιοχη? ξερω καποια σουβλατζιδικα που μπορεις να παρεις το τηλ τους να δεις αν υποστηρίζεται στην περιοχη αυτη vdsl. Είσαι νεος φοιτητης να υποθεσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που μένεις περίπου Τριπολη? σε  ποια περιοχη? ξερω καποια σουβλατζιδικα που μπορεις να παρεις το τηλ τους να δεις αν υποστηρίζεται στην περιοχη αυτη vdsl. Είσαι νεος φοιτητης να υποθεσω?

 

τρικόρφων 78 μένω.

γενικως καφετεριες,super market,και καταστηματα γενικως ειναι ο ευκολος τροπος για να βρεις κοντινο,γειτονικο νουμερο.

οκ ευχαριστώ και τους 2 θα το κοιτάξω σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρικόρφων 78 μένω.

οκ ευχαριστώ και τους 2 θα το κοιτάξω σύντομα. 

στην ουασινγκτον πανω εισαι. Λιγο δύσκολο, και τα σπιτια και οι εγκαταστασεις προς τα εκει ειναι πιο παλια. Πριν κανα χρονο προς τα εκει δεν ειχε 100% που ειχα κοιταξει, αν αλλαξε κατι δεν γνωριζω. βαλε 24 adsl και βγες και  γνωρισε τους νεους συμφοιτητες/συμφοιτητριες σου, γιατι θα πηξεις πιο μετα. 5 χρονια φοιτητης εκει ημουν. Αν εισαι και πληροφορικης ξεκινα να πηγαινεις σχολη, γιατι η σχολη αυτη ειναι δυσκολη και αν μεινεις πισω δεν συγχωρει, καθως εχει αλυσιδες. Αν εισαι οικονομικο μπορεις καλλιστα να κατσεις 1-2 χρονια, να κανεις ζωαρα, και μετα να ξενοικιασεις να ερχεσαι να δινεις μονο, και παλι στα 4 χρονια θα το παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουασινγκτον πανω εισαι. Λιγο δύσκολο, και τα σπιτια και οι εγκαταστασεις προς τα εκει ειναι πιο παλια. Πριν κανα χρονο προς τα εκει δεν ειχε 100% που ειχα κοιταξει, αν αλλαξε κατι δεν γνωριζω. βαλε 24 adsl και βγες και  γνωρισε τους νεους συμφοιτητες/συμφοιτητριες σου, γιατι θα πηξεις πιο μετα. 5 χρονια φοιτητης εκει ημουν. Αν εισαι και πληροφορικης ξεκινα να πηγαινεις σχολη, γιατι η σχολη αυτη ειναι δυσκολη και αν μεινεις πισω δεν συγχωρει, καθως εχει αλυσιδες. Αν εισαι οικονομικο μπορεις καλλιστα να κατσεις 1-2 χρονια, να κανεις ζωαρα, και μετα να ξενοικιασεις να ερχεσαι να δινεις μονο, και παλι στα 4 χρονια θα το παρεις.

δεν είμαι φοιτητής :P 

για δουλειά μετακομίζω εκεί. Συνειδητά θέλω μεγάλη ταχύτητα για kodi, και 4k περιεχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι φοιτητής :P

για δουλειά μετακομίζω εκεί. Συνειδητά θέλω μεγάλη ταχύτητα για kodi, και 4k περιεχόμενο. 

κομπλε. Παντως ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εχει vdsl εκει :P Νομιζω μπορεις να τσεκαρεις και με διευθυνση στην σελιδα του οτε, αν δεν εχεις τηλεφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η αν πας εκει κανεις μια βολτα και κοιτας αν ειναι παλια τα καφαο ή αν εχουν μπει καμπινες.εκτος αν εισαι κοντα στον οτε οποτε ναι δεν θα δεις καμπινα εκει κοντα και ας εχουν καμπινες πιο μακρυα.σε πολυ κοντινες αποστασεις απο το αστικο κεντρο δεν μπαινει καμπινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

bumbάρω το θέμα μιας και δεν έχω βάλει ακόμα σύνδεση internet, αλλά πρέπει να γίνει μέσα στην βδομάδα. 

Από την σελίδα της CYTA είδα ότι είμαι στα 1415 μέτρα από το πλησιέστερο αστικό κέντρο και έχω VDSL κάλυψη. Επίσης η forthnet δεν μου παρέχει κάλυψη VDSL ούτε μάλλον ο OTE (αλλά για αυτό δεν είμαι σίγουρος) 

Υπάρχει κάποιος που να έχει CYTA VDSL στην τρίπολη να με βοηθήσει? 

ΥΓ η Wind αν και δείχνει να έχει κάλυψη, από το site της, την αποκλείω. 

 

 

edit, 

έπειτα από επικοινωνία μου πριν λίγο με τον ΟΤΕ, μου επιβεβαίωσαν ότι έχω μέχρι 24Μbps. Αλλά μου είπαν ότι στην περιοχή είναι έτοιμες οι υποδομές και εφόσον δίνουν οι άλλοι πάροχοι σχετικά σύντομα θα δώσουν και αυτοί VDSL. Θέλουν απλά να πουλήσουν ή αυτό που λένε έχει βάση. 

Προσωπικά μου ακούγεται λογικό πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...