Προς το περιεχόμενο

OTE TV Plus, νέα υπηρεσία για τη συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ με δωρεάν on demand ταινίες, σειρές και ντοκιμαντέρ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

KAONMEDIA NS1110

Στείλε μήνυμα από όποιο κινητό θέλεις στο 54994 γράφοντας HYBRID και το νούμερο της συνδρομητικής κάρτας(βγάλε την κάρτα από το δεκτή το γράφει πάνω το νούμερο) και την ξανά βάζεις. Σε 5 λεπτά θα ξεκινήσει αυτόματα η αναβάθμιση. Μόλις τελειώσει η αναβάθμιση θα συνδέσεις με ethernet τον δεκτή από το Router και έτοιμος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε μήνυμα από όποιο κινητό θέλεις στο 54994 γράφοντας HYBRID και το νούμερο της συνδρομητικής κάρτας(βγάλε την κάρτα από το δεκτή το γράφει πάνω το νούμερο) και την ξανά βάζεις. Σε 5 λεπτά θα ξεκινήσει αυτόματα η αναβάθμιση. Μόλις τελειώσει η αναβάθμιση θα συνδέσεις με ethernet τον δεκτή από το Router και έτοιμος.

μετά την αναβάθμιση πρέπει ο δέκτης να είναι μόνιμα συνδεδεμένος στο router ή όχι; (ρωτάω γιατί είναι τεράστια η απόσταση και πρέπει να τρυπάω τοίχους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά την αναβάθμιση πρέπει ο δέκτης να είναι μόνιμα συνδεδεμένος στο router ή όχι; (ρωτάω γιατί είναι τεράστια η απόσταση και πρέπει να τρυπάω τοίχους)

Οχι δεν χρειάζεται καν να βαλεις το ρουτερ. Εγώ πήρα ένα 8 μετρο γιατί είχα απόσταση. Θα πρότεινα να κάνεις την αναβάθμιση και όποτε μπορέσεις βάζεις και το ethernet.

 

Σκληρό δίσκο εξωτερικό θα μπορείς να συνδέσεις κανονικά στην usb του δεκτη για εγγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χρειάζεται καν να βαλεις το ρουτερ. Εγώ πήρα ένα 8 μετρο γιατί είχα απόσταση. Θα πρότεινα να κάνεις την αναβάθμιση και όποτε μπορέσεις βάζεις και το ethernet.

 

Σκληρό δίσκο εξωτερικό θα μπορείς να συνδέσεις κανονικά στην usb του δεκτη για εγγραφές.

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.....για ποιόν λόγο πρέπει να γίνει η σύνδεση με το router;

και κάτι ακόμη: θα υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.....για ποιόν λόγο πρέπει να γίνει η σύνδεση με το router;

και κάτι ακόμη: θα υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση ή όχι;

Χρέωση δεν θα έχεις καμιά. Το ίντερνετ χρειάζεται για το replay tv 48 ωρών και το ON demand με ταινίες σειρές ντοκιμαντέρ που τα κάνει streaming σε HD ποιότητα. Υπάρχει και επί πληρωμή ON demand με πάρα πολλές νέες και παλιές ταινίες για ενοικίαση έχει και πολλές τσοντουλες αλλά δεν θα το πρότεινα γιατί ήδη πληρώνουμε πάρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επομένως για να εκμεταλευτώ την νέα υπηρεσία η σύνδεση στο route είναι μονόδρομος.....πρώτη δοκιμή θα γίνει με powerline και ελπίζω να είναι καλό το αποτέλεσμα. Σε ευχαριστώ και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για να έχεις 100% τις νέες δυνατότητες χρειάζεται ίντερνετ. Και πάλι αξίζει η αναβάθμιση αλλάζει βασικά όλος ο δέκτης γίνεται αρκετά πιο εύχρηστος από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σοβαρός? Ποιον φτωχών? Δίνω ένα 70αρι το μήνα σε οτε για cinema pack με pvr(23ευρω) μαζί με 50αρα vdsl(25ευρω) συν τηλεφωνία(22ευρω). Το Netflix έχει ένα 10αρικο η σύνδεση. Όχι των φτωχών των πλούσιων είναι.

Τον Heybro δεν θα τον ξαναπείς φτωχό! Τον Heybro! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για να έχεις 100% τις νέες δυνατότητες χρειάζεται ίντερνετ. Και πάλι αξίζει η αναβάθμιση αλλάζει βασικά όλος ο δέκτης γίνεται αρκετά πιο εύχρηστος από πριν.

ουσιαστικά κάνει όλη την ταινία streaming όταν υπάρχει σύνδεση με το router?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικά κάνει όλη την ταινία streaming όταν υπάρχει σύνδεση με το router?

Ναι και αν έχεις και σκληρό μπορεις να την κατεβάσεις και να την δεις όποτε θες. Αυτό μόνο αν έχεις χαμηλή σύνδεση στο ίντερνετ γιατί αν έχεις πάνω από 7mb κάνει εύκολα HD streaming χωρίς καθόλου κολλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ερώτημα είναι τι θα γίνει με όσους έχουμε δορυφορικό OTE TV. Περιμένω πώς και πώς να με ενημερώσουν για τον 2ο αποκωδικοποιητή αλλά.... :(

 

Κι έχω μείνει με τον αποκωδικοποιητή που μου είχαν δώσει πριν 3-4 χρόνια, όταν είχα πρωτοβάλει την υπηρεσία. Δεν θα λάβω καινούργιο; 

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι τι θα γίνει με όσους έχουμε δορυφορικό OTE TV. Περιμένω πώς και πώς να με ενημερώσουν για τον 2ο αποκωδικοποιητή αλλά.... :(

 

Κι έχω μείνει με τον αποκωδικοποιητή που μου είχαν δώσει πριν 3-4 χρόνια, όταν είχα πρωτοβάλει την υπηρεσία. Δεν θα λάβω καινούργιο; 

 

:mad:

και εγώ φίλε μου δορυφορικό OTE TV έχω....διάβασε παραπάνω να δεις τις απαντήσεις που μου δίνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι τι θα γίνει με όσους έχουμε δορυφορικό OTE TV. Περιμένω πώς και πώς να με ενημερώσουν για τον 2ο αποκωδικοποιητή αλλά.... :(

 

Κι έχω μείνει με τον αποκωδικοποιητή που μου είχαν δώσει πριν 3-4 χρόνια, όταν είχα πρωτοβάλει την υπηρεσία. Δεν θα λάβω καινούργιο;

 

:mad:

Δορυφορικό έχουμε οι περισσότεροι και γίνετε υβριδικός ο δέκτης και υποστηρίζει κανονικά ίντερνετ υπηρεσίες. Αν δεν έχεις τον combo ο οποίος δεν γίνεται αναβάθμιση ότι άλλο δεκτη έχεις στέλνεις το μήνυμα που είπα και σου έρχεται η αναβάθμιση αμέσως. Εγώ έχω τον παλιό pvr 810 3 χρόνια και πάει σφαίρα με την νέα αναβάθμιση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και εγώ φίλε μου δορυφορικό OTE TV έχω....διάβασε παραπάνω να δεις τις απαντήσεις που μου δίνουν....

 

 

Δορυφορικό έχουμε οι περισσότεροι και γίνετε υβριδικός ο δέκτης και υποστηρίζει κανονικά ίντερνετ υπηρεσίες. Αν δεν έχεις τον combo ο οποίος δεν γίνεται αναβάθμιση ότι άλλο δεκτη έχεις στέλνεις το μήνυμα που είπα και σου έρχεται η αναβάθμιση αμέσως. Εγώ έχω τον παλιό pvr 810 3 χρόνια και πάει σφαίρα με την νέα αναβάθμιση.

 

 

Ευχαριστώ αμφοτέρους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...