Προς το περιεχόμενο

Λογαριασμος nova


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα θεμα που εχω με την nova.Ειμαι συνδρομητης της 4 χρονια.Την τελευταια φορα π εκανα αναναιωση ηταν για εναμιση χρονο.φςτος το καλοκαιρι για ενα 4μηνο ημουν εκτος Αθηνων.Οι λογαριασμοι εμειναν απληρωτοι.Με καλεσαν πριν ενα μηνα για τον λογο π δν πληρωνω κ ειπα πως ειμαο εκτος αθηνων κ θα πληρωσω μολις γυρισω.Δν χρησιμοποιώ καρτες.Γυρισα κ πηγα στο καταστημα να πληρωσω κ μου ειπαν ενα ποσο κοντα στα 300 ευρω (ο μηνας ειναι 25 ευρω περιπου)Ρωτησα γτ ειναι τοσο μεγαλος κ μου ειπαν λογο της διακοπης υπηρεσιας π εγινε.Μου ειπαν να παρω τηλεφωνο στην nova για να το συζητησω.Πηρα κ τον μονο π ειχαν να μ πουν ειναι πως αφου εκδόθηκε ο λογαριασμος δν μπορουν να κανουν κτ.Εγω ηθελα να πληρωσω κ αυτα π χρωσταγα αλλα κ αυτο υπολοιπο τ συμβολαιου κανονικα (τελειωνει Ιανουαριο φεβρουαριο).Θεωρω πως ειναι αστειο να πληρωσω ολο αυτο το ποσο.Τι επιλογες εχω αλλα κ τι κυρωσεις αν δν πληρωσω τπτ γενικα?Οποιος γνωριζει κτ ας απαντησει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.Αν ειμαι σε λαθος thread ας με ενημερωσετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Ζητησε εφοσον σε εχουν στο συστημα τον υπευθυνο στο εμπορικο τμημα εξηγησε του τι εχει συμβει ακριβως και τι γνωριζεις οτι πρεπει να πληρωσεις βαση συμβολαιου που εχεις λογικα αποδεκτει{υπογραφη..} αλλα διαβασε το πρωτα εσυ μηπως εχει καποια ρητρα λογο καθυστερησης αποχρεωσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που μ ζητανε να πληρωσω λογικα πανε βαση συμβαλαιου απο αυτα π εχω υπογραψει...Ομως εγω δν ζητησα καμια διακοπη...ουτε απο μονος μου ουτε οταν με πηραν τηλεφωνο....δλδ αν δν ειχα λεφτα να τα πληρωσω τι θα κερδιζαν ετσι??Θα τους ξαναπαρω τηλ αλλα ειναι ενα μπερδεμα...ολο σε στελνουν σε αλλον με 15λεπτη αναμονη...Και να πω πως ηθελα να φυγω....αλλα με τον τροπο τους θα με αναγκασουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που μ ζητανε να πληρωσω λογικα πανε βαση συμβαλαιου απο αυτα π εχω υπογραψει...Ομως εγω δν ζητησα καμια διακοπη...ουτε απο μονος μου ουτε οταν με πηραν τηλεφωνο....δλδ αν δν ειχα λεφτα να τα πληρωσω τι θα κερδιζαν ετσι??Θα τους ξαναπαρω τηλ αλλα ειναι ενα μπερδεμα...ολο σε στελνουν σε αλλον με 15λεπτη αναμονη...Και να πω πως ηθελα να φυγω....αλλα με τον τροπο τους θα με αναγκασουν!!!

Εαν παρεις ευγενικα "ΑΛΛΑ ΚΑΘΕΤΟΣ" οτι Θελεις να μιλησεις μονο με προισταμενο/υπευθυνο οχι με εκπροσωπο για αποχρεωση συμβολαιου χωρις λεπτομεριες...θα κρατησουν τηλεφωνο και θα σε παρουν αυτη/αυτος! η μονη αναμονη θα ειναι μεχρι να συνδεθεις εσυ στον πρωτο διαθεσιμο εκπροσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την προσπαθεια μου αλλα τπτ ακομα.Δν με πηραν πισω...Στην αρχη μ ελεγαν οως δν ειναι η δουλεια του προισταμενου να παιρνει τηλεφωνο...απλα ελεγχει!!Τωρα π δν πληρωνω το ποσο συνεχιζει κ ανεβαινει μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έτυχε κατι παρόμοιο ,τους κατέθεσα το ποσο που αναλογουσε πραγματικά και όταν με πήραν για το υπόλοιπο τους είπα οτι πλήρωσα αυτα που έπρεπε και αν θέλουν για τα υπόλοιπα ας πάνε στα δικαστήρια ,δεν ξαναπήραν ,έληξε το συμβόλαιο και έφυγα ,υπαρχουν ενα σορό αλλοι καλύτεροι τρόποι για να δεις ταινίες απλα μην μασάς δεν σε πάνε δικαστήρια για τον απλούστατο λόγο οτι δεν έχουμε τόσες αίθουσες για δικαστούν για χρέη στην νόβα ,χωριά που ειναι δυσφήμηση για αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως ο παππους θελει νοβα...για αυτο κ ασχολουμε τοσο πολυ!!!Στο τελος με βλεπω να το πληρωνω...αλλα στην ληξη τ συμβολαιο θα πεσει μαυρο η τρελη προσφορα απο την πλευρα τους...θα παρω κ το σταθερο μαζι κ θα φυγω...Θα περιμενω λιγο ακομα να δω αν θα καλεσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την προσπαθεια μου αλλα τπτ ακομα.Δν με πηραν πισω...Στην αρχη μ ελεγαν οως δν ειναι η δουλεια του προισταμενου να παιρνει τηλεφωνο...απλα ελεγχει!!Τωρα π δν πληρωνω το ποσο συνεχιζει κ ανεβαινει μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο???

ζητα να σε προωθησουν στο τμημα λογαριασμοων οχι στο εμπορικο πωλητες.. για να παγωσεις τουλαχιστο τις χρεωσεις μεχρι να αποσ;αφηνησεις το θεμα..

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TREDAS, on 04 Oct 2016 - 10:28 PM, said:

Το θεμα ειναι πως ο παππους θελει νοβα...για αυτο κ ασχολουμε τοσο πολυ!!!Στο τελος με βλεπω να το πληρωνω...αλλα στην ληξη τ συμβολαιο θα πεσει μαυρο η τρελη προσφορα απο την πλευρα τους...θα παρω κ το σταθερο μαζι κ θα φυγω...Θα περιμενω λιγο ακομα να δω αν θα καλεσουν!

Παραλληλα με αυτο σαν τελικο αντεπιχειρημα τωρα το δα και το εστειλα συμπληρωματικα εφοσον σε καλεσει υπευθυνος..προισταμενος δυσκολα πρπει να "λουσεις" τον εκπροσωπο ποσεκτικα γιατι ηχογραφειται η κληση αλλα λουσιμο με γαντι...!

 

Αυτα απο δω!;):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγική νόβα...μη τους δώσεις cent...και αστους να σε κυνηγάνε...

Εμένα ακόμη με παίρνουν τηλέφωνα για 8.73 ευρω από το 2012...που με χρεωσαν ενώ είχα ζητήσει διακοπή 1 μήνα πριν

Σπάω πλάκα κάθε φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.καλο ειναι οποιος εχει υπολοιπο σε οποιονδηποτε παροχο ειτε να το πληρωνει ειτε να μιλαει με τον παροχο για να κλεισει αυτο το θεμα αλλιως ερχεται μετα ειδοποιηση απο δικηγορικο γραφειο.

β.οπως τα λεει ο φιλος μας μαλλον δεν πληρωσε χ μηνες οποτε εφοσον δεν πληρωθηκε συνηθως μετα η γραμμη διακοπτετε.εφοσον η γραμμη διακοπηκε μαλλον του χρεωσαν τα τελη διακοπης επειδη δεν εχει ληξει το συμβολαιο.αν η γραμμη εχει κοπει βεβαια θαπρεπει να γινει αιτηση απο την αρχη για ενεργοποιηση.

και χωρις να περνω το μερος του παροχου αλλα επειδη ειμαστε στο ετος 2016 δεν περιμενεις να ερθει λογαριασμος για να πληρωσεις.ειτε το κανεις ebill ειτε απλα πας καπου σε καποιο καταστημα και πληρωνεις απλα με το τηλεφωνο σου.οποτε αν καποιος ειναι να λειψει για οποιοδηποτε λογο απλα το κανει ebill.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα ολα τα παραπανω και ετσι εγιναν.Δν νομιζω ομως πως ειμαι αναγκασμενος να εχω ebill η πιστωτικη η προπληρωμενη καρτα...και ας εχει το 90% της Ελλαδας και ας ειμαστε στο 2016...Δν λειτουργο ετσι!Επιπλεον υπηρξε επικοινωνια με την νοβα οπου ενημερωσα τι συμβαινει...δλδ αν δν ειχα να πληρωσω τι αλλαζε...Εγω ανεργος δηλωνω κ το μονο π εχω στο ονομα μ ειναι η νοβα...θα μπορουσα να το επαιζα τρελιτσα.Δν το κανω ομως...3χρονια ειμαι εκει κ παντα πληρωνω στην ωρα μου!!!Με το να με χασουν απο συνδρομητη δν νομιζω πως κερδιζουν κτ...Να πληρωσω αυτα που χρωσταω θελω οχι να μου κανουν καποια εκπτωση.

Φιλικα παντα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα ολα τα παραπανω και ετσι εγιναν.Δν νομιζω ομως πως ειμαι αναγκασμενος να εχω ebill η πιστωτικη η προπληρωμενη καρτα...και ας εχει το 90% της Ελλαδας και ας ειμαστε στο 2016...Δν λειτουργο ετσι!Επιπλεον υπηρξε επικοινωνια με την νοβα οπου ενημερωσα τι συμβαινει...δλδ αν δν ειχα να πληρωσω τι αλλαζε...Εγω ανεργος δηλωνω κ το μονο π εχω στο ονομα μ ειναι η νοβα...θα μπορουσα να το επαιζα τρελιτσα.Δν το κανω ομως...3χρονια ειμαι εκει κ παντα πληρωνω στην ωρα μου!!!Με το να με χασουν απο συνδρομητη δν νομιζω πως κερδιζουν κτ...Να πληρωσω αυτα που χρωσταω θελω οχι να μου κανουν καποια εκπτωση.

Φιλικα παντα!!!!!

ναι εννοειται οτι δεν εισαι αναγκασμενος να εχεις ebill και πιστωτικη απλα στο λεω γενικα οχι μονο για την forthnet αλλα για οτιδηποτε εχει να κανει με λογαριασμους.αν λογω φυσης δουλειας καποιος δεν ειναι συνεχεια σπιτι τα ebill βολευουν.επισης δεν χρειαζεται καν πιστωτικη αλλα και με χρεωστικη δηλαδη καρτα atm μπορεις να πληρωσεις.και σε ολους τους παροχους δεν χρειαζεσαι καν τον λογαριασμο για να πληρωσεις απλα λες το τηλεφωνο σου λενε υπολοιπο και πληρωνεις.σιγουρα το να χασουν εναν συνδρομητη δεν κερδιζουν κατι . απλα πλεον πολλοι παροχοι οταν δεν πληρωσεις χ μηνες μετα στο κοβουν τελειως.δεν ειναι οπως παλια που χρωσταγε καποιος 6-7 μηνες για τον οποιοδηποτε λογο και δεν γινοταν τιποτα.το καταλαβαινω οτι καποιος μπορει να ειναι ανεργος ή οτιδηποτε αλλα το συστημα θα το κανει μαζικα.

να αναφερω και ενα παραδειγμα.ενας παροχος το ποιος δεν εχει σημασια  ακομα και να χρωσταγες 5-6 μηνες δεν σου εκανε ουτε φραγη ουτε τιποτα.καποια στιγμη ενεργοποιει το συστημα οτι οποιος δεν εχει πληρωσει δυο λογαριασμους μπαινει φραγη.ξαφνικα σε χρονο μηδεν εβλεπες ουρες να τρεχουν να πληρωσουν λογαριασμους.θα μου πεις για ποιο λογο το λεω.οτι χ ατομα κανουν την βλακεια και μετα την πληρωνουν και αυτοι που πραγματικα εχουν καποιο θεμα οπως πχ εσυ που ησουν μακρυα.

ειχαν ανοιχτει και αλλα θεματα κατα καιρους για διαφορους παροχους που ελεγε ο αλλος οτι πχ μπηκε φραγη ενω ειναι καλοπληρωτης και οπως του ειπαν και στο τηλεφωνο.οι φραγες γινονται απο το συστημα.κοινως δεν υπαρχει καλοπληρωτης ή παλιος πελατης ή δεν ξερω τι.οπως ειπα δεν το λεω για να παρω το μερος του καθε παροχου απλα λεω πως εχει η κατασταση για να ξερει οποιοσδηποτε το διαβασει οτι δυστυχως δεν ειναι οπως παλια που υπηρχε περισσοτερη λασκα.απο την μια οι πελατες πιο οικονομικα στριμωγμενοι απο την αλλοι οι παροχοι κλεινουν 5-5.

αν καποιος δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να πληρωσει ο μονος τροπος για να την "γλυτωσει" ειναι να κανει διακανονισμο του υπολοιπου οσο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...