Προς το περιεχόμενο

Τα ξεπεσμένα videogames που κάποτε κυριαρχούσαν


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τον sonic θα συμφωνησω με τον NickTG.Δεν ηταν οτι ο Mario μιλουσε στο πιστο κοινο της nintendo αλλα το οτι εβγαζε παιχνιδαρες(Mario 64,Mario Galaxy, Mario 3d land/world) σε αντιθεση με τον sonic που εβγαζε την μια μετριοτητα μετα την αλλη.Οποτε και λογικο να μην ασχολειται πλεον κανεις.

Παντως κριμα για την σειρα NFS.Eιχα λιωσει τα 2 underground σαν φοιτητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το Prince of Persia Sands of time, το απογειο της σειρας?

Σε ποια πιστα? Γιατι εγω προχτες πηρα την τριλογια HD (remaster απο το Ps2) για το ps3.

 

Υπερπαραγωγη σε animation, voice over ηθοποιων, σεναριο και σκηνοθεσια για χρυσο φοινικα. Γραφικαρες....

Απο camera και gameplay, απο τα πιο βαρετα κι αδιαφορα παιχνιδια.

Γεγονος ειναι οτι εχει πολυ καλο platforming.

 

Το αφησα στον 1ο αρχηγο (μπορει να ναι και 2ος). Παει η τριλογια. Τσαμπα λεφτα.

Εκτιμησα τη σειρα God of war, που για μενα ειναι επαναλαμβανομενο, ανεγκεφαλο button smashers.

 

Στο Dreamcast ηταν πολυ καλυτερο. Με χειροτερα γραφικα, animation, ιστορια... καλυτερη camera, gameplay (παιζεται πιο ευχαριστα).

Το τερματιζεις χωρις να το καταλαβεις. Τοσο ευπεπτο.

 

Να αναφερω και το βιασμο (ξεσκισμα) της αγαπητης Nintendo σε παιχνιδια οροσημα στο ds...

Zelda touch, alex kidd touch, ninja gaiden touch, prince of persia touch κ.α. που ευτυχως δεν εχω παρει χαμπαρι ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι το Final Fantasy έχει πέσει σαν σειρά, τα τελευταία που έπαιξα, τα 10,12 και η τριλογία του 13 ήταν πολύ καλά.

 

Το 13 δεν είχε μόνο τις γραφικάρες που λέει το άρθρο, η μουσική του επίσης ήταν επική και συγκινητική. Έκανε παραλληλισμούς με τις σύγχρονες κοινωνίες στις ανεπτυγμένες χώρες και το ρατσιστικό τρόπο που βλέπουν αυτές τους υπόλοιπους ανθρώπους ( Η floating  μεγαλόπολη του coccoun και ο φόβος με τον οποίον αντιμετώπιζαν τους " αγριάνθρωπους " που πατούν στη γη του Gran Pulse ). Και τώρα που τα έχω παίξει και τα τρία, το ότι ήταν τριλογία ίσως να είναι καλύτερο τελικά από το να αλλάζεις κόσμο, lore και χαρακτήρες σε κάθε κυκλοφορία. Μαθαίνεις καλύτερα τους χαρακτήρες έτσι.

 

Το 15 παίδες θα είναι τεράστια επιτυχία, τόσα χρόνια το περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ισχύει και με τη σειρά NBA 2K με τους ανθρώπους της 2K Sports να παίρνουν παράδειγμα –προς αποφυγή- από το NBA Live που οι ίδιοι ώθησαν στη λήθη!

 

οι δημιουργοί δηλαδή του Nba 2k είναι οι ίδιοι με του nba live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε το Driver στο PS1 ?

 

Τι ειπες τώρα!

 

Ocelote μακράν ο καλύτερος αρθρογράφος για μένα. Χαίρομαι να διαβάζω ο,τι γράφει!

 

Off-topic: είμαι ο μόνος που περιμένω να βγει το God Of War 4?! Και ας μην εχω ps4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Metroid δεν ήταν ποτέ εμπορικός τίτλος και  το ίδιο ισχύει και για άλλα παιχνίδια του άρθρου.

 

ε οχι δεν ειναι εμπορικος τιτλος, ανεκαθεν ηταν ενα απο τα system sellers της NIN.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δημιουργοί δηλαδή του Nba 2k είναι οι ίδιοι με του nba live?

 

Όχι, απλά χάρη στο «ξεπέταγμα» της σειράς NBA 2K, το άλλοτε κραταιό NBA Live πέρασε σε ρόλο κομπάρσου και εν καιρώ στην ανεργία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...