Προς το περιεχόμενο

Κανένα πλάνο για κυκλοφορία Windows 10 Mobile συσκευής από τη Lenovo


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft υπέγραψε το πιστοποιητικό θανάτου των Windows Mobile με την κατάργηση των Lumia. Ίσως είχε δίκιο, ίσως έπρεπε να επιμείνει λίγο ακόμη. Όμως από τη στιγμή που έπαψαν να βγαίνουν νέες συσκευές Lumia έπαψαν να υπάρχουν και οι όποιοι νέοι πελάτες ενώ οι τρίτοι κατασκευαστές την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια... Αν δεν κάνω λάθος, το μόνο νέο μοντέλο σήμερα είναι ένα HP που είναι αρκετά ακριβό και δυσεύρετο! Και είναι πραγματικά ΚΡΙΜΑ. Έχω ένα Samsung S7, και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά πριν είχα ένα ταπεινό Lumia 635 με Windows 8.1. Σας πληροφορώ ότι τα live tiles, η ευχρηστία και η παραμετροποίηση στα Win είναι ασυναγώνιστα πέρα από οπαδισμούς! Τα εικονίδια μου φαίνονται ξεπερασμένα...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα με τα universall apps θα αντιστραφεί αυτή η κατάσταση, Φτιάχνονται κατα εκατομμύρια καθημερινά και όλοι οι μεγάλοι έχουν βγάλει universall apps και σε λίγο θα δείτε πως αυτό θα γίνει έτσι και σαρώσει το εκείνο που θα βγει 

 

Μια χαρά θα ξαναπροτιμούσα Windows Phone, αλλά δεν σοβαρεύεται και όλοι τις γυρνάν την πλάτη

Αν δεν τρολλαρεις (μαλλον) το σχολιο σου  περνει επαξια το βραβειο για το πιο ακυρο σχολιο ΟΛΟ το 2016.

Επεξ/σία από panos9553
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το store όπως είναι,

τις UWP εφαρμογές να θέλουν ξαναγράψιμο για να τρέξουν σε android/ios,

και στο web να μην έχουν έτοιμη λύση xaml / typescript...

Σε android / iOS δεν χρησιμοποιεί xamarin;

 

Νομίζω ότι οι εφαρμογές είναι ήδη γραμμένες σε C# και χρησιμοποιεί το xamarin για να βγάλει binaries τα οποία είναι συμβατά με το εκάστοτε runtime.

 

Ουσιαστικά, χρειάζεται επιπλέον δουλειά για όσα features είναι αποκλειστικότητα του κάθε ΛΣ ξεχωριστά.

 

αν δεν γινουν τα Windows open core, δεν προκειται να δει προκοπη η MS.

Πολλά θέλεις. Εδώ έχει πάρει περισσότερα από 20 χρόνια για να γίνουν common core!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για στειλε κανενα λινκ για εμας που εχουμε

 

 

Στείλτε λινκ εδώ ρε παιδιά ή έστω πμ να τις κατεβάσουμε!!

 

Δείτε την υπογραφή μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε η google ανακοίνωσε τα νέα της τηλέφωνα όπως πριν από λίγο καιρό η apple. Συσκευές με τιμές στα ύψη και το ίδιο βαρετό λειτουργικό και οι δύο

:rolleyes:  :rolleyes:

 

Επισης οσον αφορα τις τιμες στα υψη ριξε μια ματια και προς Lumia 950 και 950Xl ποσο κοστιζαν τον Γεναρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft εγκαταλείπει επίσημα το consumer mobile market. link..

 

http://www.winbeta.org/news/microsoft-will-leave-the-consumer-smartphone-market-for-a-few-years-according-to-new-microsoft-france-president

 

Άντε κλείστο μωρή MS το ρημάδι το mobile, όλη μέρα μαζί σου ασχολούμαστε.

 

Τι θες; τσάμπα διαφήμιση μπας και.. άστο.. δε πρόκειται να γίνει.

 

Αρα μιλαμε για την απολυτη ειρωνια και εμπαιγμο αλλου επιπεδου, παγκοσμιου.

Προ ολιγου μας ενημερωσαν εμμεσως οτι το Redstone 2 θα μας δωσει νεες καταπληκτικες δυνατοτητες στο Continuum, οταν υπάρχουν μολις ΤΡΕΙΣ συσκευες να το υποστηριζουν, οι δυο προς αποσυρση, κι ενω ουδεις αλλος μεγαλος κατασκευαστης, ουτε και μικρος κινεζος καν, ενδεχεται να κατασκευασει νεο Windows Phone, οταν ΕΝΑΝ χρονο πριν πανηγυριζαν ξανα για τις πετυχημενες συμφωνιες που πετυχαν με σωρια κατασκευαστων.

Θα εκφραστω σε πνευμα μαθητριας λυκειου: τη ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ τη Microsoft και καλα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:rolleyes:  :rolleyes:

 

Επισης οσον αφορα τις τιμες στα υψη ριξε μια ματια και προς Lumia 950 και 950Xl ποσο κοστιζαν τον Γεναρη....

 

Σ' αυτό δεν έχεις άδικο. Και η MS αν πουλούσαν τα τηλέφωνά της στα ύψη θα διατηρούσε τις τιμές. Συμφωνώ. Εταιρείες με στόχο το κέρδος είναι όλες τους. Γι' αυτό δεν πρέπει να είμαστε οπαδοί αλλά ενημερωμένοι χρήστες που κοιτάμε το τι μας βολεύει αλλά και το δικό μας συμφέρον. Δες όμως την κατάσταση από την άλλη. Πόσο χαίρονται κάποιοι επειδή η blackberry κλείνει τον τομέα κινητών ή που τα windows δεν πάνε καλά στα κινητά. Λες και έχουν μετοχές αντί να σκέφτονται ότι σπάει έτσι ο ανταγωνισμός και έχεις πλέον την απλ και την γοογλε να σου πουλάνε τηλέφωνα με τιμές στο θεό γιατί μόνο σ' αυτές θα καταλήξουν αναγκαστικά όλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αυτό δεν έχεις άδικο. Και η MS αν πουλούσαν τα τηλέφωνά της στα ύψη θα διατηρούσε τις τιμές. Συμφωνώ. Εταιρείες με στόχο το κέρδος είναι όλες τους. Γι' αυτό δεν πρέπει να είμαστε οπαδοί αλλά ενημερωμένοι χρήστες που κοιτάμε το τι μας βολεύει αλλά και το δικό μας συμφέρον. Δες όμως την κατάσταση από την άλλη. Πόσο χαίρονται κάποιοι επειδή η blackberry κλείνει τον τομέα κινητών ή που τα windows δεν πάνε καλά στα κινητά. Λες και έχουν μετοχές αντί να σκέφτονται ότι σπάει έτσι ο ανταγωνισμός και έχεις πλέον την απλ και την γοογλε να σου πουλάνε τηλέφωνα με τιμές στο θεό γιατί μόνο σ' αυτές θα καταλήξουν αναγκαστικά όλοι.

 

Μπααα και παλιά που πουλούσαν καλά πάλι πέφταν οι τιμές. Και στα Samsung που πουλάνε σαν ζεστό ψωμί πάλι πέφτουν. Μόνο τα iPhone δεν πέφτουν. Ελπίζω να μην καταλήξουν και τα pixel έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτο που εβλαψε την πλατφορμα περισσοτερο ηταν η ελλειψη εμπιστοσυνης που η ιδια η MS της εδειξε. Σε μια πλατφορμα που ξεκινησε πολυ υποσχομενη, με ωραιο UI, πολυ καλη αποδοση ακομα και σε αδυναμες συσκευες, με πολλα features ενσωματωμενα χωρις να χρειαζεσαι 3rd party εφαρμογες, και καλη υποστηριξη (αναβαθμισεις για 3 χρονια). Πλεον, δεν υπαρχει σχεδον τιποτα απ' ολα αυτα. Κριμα, γιατι φαινοταν οτι θα μπορουσε με τα 10ρια και τις UWP εφαρμογες να παει πολυ καλα και τα πραγματα θα μπορουσαν να εχουν εξελιχθει πολυ καλυτερα για την πλατφορμα, αλλα απ' οτι φαινεται μαλλον θα φυγουμε κι εμεις οι τελευταιοι των μοικανων. Κι όχι επειδη το θελουμε, αλλα γιατι με τις κινησεις που κανει ειναι σαν να μας διωχνει

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft υπέγραψε το πιστοποιητικό θανάτου των Windows Mobile με την κατάργηση των Lumia. Ίσως είχε δίκιο, ίσως έπρεπε να επιμείνει λίγο ακόμη. Όμως από τη στιγμή που έπαψαν να βγαίνουν νέες συσκευές Lumia έπαψαν να υπάρχουν και οι όποιοι νέοι πελάτες ενώ οι τρίτοι κατασκευαστές την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια... Αν δεν κάνω λάθος, το μόνο νέο μοντέλο σήμερα είναι ένα HP που είναι αρκετά ακριβό και δυσεύρετο! Και είναι πραγματικά ΚΡΙΜΑ. Έχω ένα Samsung S7, και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά πριν είχα ένα ταπεινό Lumia 635 με Windows 8.1. Σας πληροφορώ ότι τα live tiles, η ευχρηστία και η παραμετροποίηση στα Win είναι ασυναγώνιστα πέρα από οπαδισμούς! Τα εικονίδια μου φαίνονται ξεπερασμένα...

τι είδους παραμετροποίηση μπορείς να κάνεις στα wp μας δουλευεις; χαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι είδους παραμετροποίηση μπορείς να κάνεις στα wp μας δουλευεις; χαχα

 

Εκτός του να φτιάξεις μια start screen πανέμορφη, όπως την θες, και τις πληροφορίες που θες, μπορείς να μου πεις στο android τι μπορείς να κάνεις εκτός από το να βάζεις widgets που σου ρουφάνε την μπαταρία; Ναι οκ, μπορείς να αλλάξεις launcher. Σιγά τα ωά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του να φτιάξεις μια start screen πανέμορφη, όπως την θες, και τις πληροφορίες που θες, μπορείς να μου πεις στο android τι μπορείς να κάνεις εκτός από το να βάζεις widgets που σου ρουφάνε την μπαταρία; Ναι οκ, μπορείς να αλλάξεις launcher. Σιγά τα ωά...

Φίλε σοβαρά δεν έδωσες κανένα επειχηρημα. Ουσιαστικά μου λες ότι μπορείς να κάνεις στα wp ένα μόνο πράγμα για την παραμετροποίηση ενώ στο Android μπορείς να κάνεις δύο. Damn logic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σοβαρά δεν έδωσες κανένα επειχηρημα. Ουσιαστικά μου λες ότι μπορείς να κάνεις στα wp ένα μόνο πράγμα για την παραμετροποίηση ενώ στο Android μπορείς να κάνεις δύο. Damn logic

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα. Ότι το πιο σπουδαίο που είναι το customization της start screen, είναι χάλια στο android. Και ότι το ένα παραπάνω που έχει, ο launcher, δεν είναι κάτι σπουδαίο. Οπότε που καταλήγουμε; Ότι σε αυτό που έχει σημασία, η start screen, στα windows 10 είναι ΠΟΛΥ πιο όμορφη, ΠΟΛΥ πιο παραμετροποιήσημη, ΠΟΛΥ πιο χρηστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά φίλε κοίταξε το ακόμα δεν δίνεις επειχηρημα κανένα.Μαλλον εσυ είσαι ερωτευμένος με τα wp και δεν μπορείς να απαντήσεις με επιχειρήματα γιαυτό βάζεις και τον ορισμό ομορφιά πάνω στήν παραμετροποίηση γιατί το όμορφο είναι υποκειμενικό και μη μετρήσιμο ενώ η παραμετροποίηση αντικειμενικό και μετρήσιμο.

Έτσι απλή είναι η αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά φίλε κοίταξε το ακόμα δεν δίνεις επειχηρημα κανένα.Μαλλον εσυ είσαι ερωτευμένος με τα wp και δεν μπορείς να απαντήσεις με επιχειρήματα γιαυτό βάζεις και τον ορισμό ομορφιά πάνω στήν παραμετροποίηση γιατί το όμορφο είναι υποκειμενικό και μη μετρήσιμο ενώ η παραμετροποίηση αντικειμενικό και μετρήσιμο.

Έτσι απλή είναι η αλήθεια.

 

Βέβαια έχω βάλει και την χρηστικότικοτητα και την παραμετροποίηση της πληροφορία τα οποία αγνοείς αλλά εν πάση περιπτώση, ότι σε βολεύει για να απαντήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...