Προς το περιεχόμενο

Αναγνώριση itunes iphone 6s -iOS 10.0.2 και windows 10


dimips

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω θέμα με το την αναγνώριση του 6s σε ios 10.0.2. και windows 10 με το τελευταίο update.

 

Για να καταφέρω να μου το αναγνωρίσει ο υπολογιστής μου κάθε φορά που το συνδέω πρέπει να τα σβήσω όλα, itunes-iphone drivers κτλ απ το pc και να τα ξαναπερνάω απ την αρχή. Μετά άμα κλείσω το PC και αποσυνδέσω το κινητό θέλει ξανά την ίδια διαδικασία την επόμενη φορά.

 

Υπάρχει κάποια μόνιμη λύση σε αυτό; Φταίει το λειτουργικό απ΄το PC ή  το κινητό ;

Αν φταίει του υπολογιστή, υπάρχει itunes για linux; 

Αν φταίει του κινητού να το κάνω επαναφορά το iPhone ή τζάμπα κόπος;

Καλύτερα να το γυρίσω σε 9.3.5 ; 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια επαναφορά στο κινητό αν και δεν νομίζω να φταίει το κινητό.. αν έχεις άλλον υπολογιστή με windows δοκίμασε...

Δοκίμασα και στον άλλο υπολογιστή μου. Κι εκεί το ίδιο. Ούτε σαν φάκελο το αναγνωρίζει στο my computer για να παίρνω τις φωτογραφίες, ούτε στο itunes... Το άλλο τώρα που το θυμήθηκα είναι windows 7 άρα δε φταίει το windows 10.  Μάλλον είναι πρόβλημα του ios 10 ...

Δοκίμασε κι αυτό. https://support.apple.com/en-us/HT204275

Ναι κι αυτό το είδα και το έχω κάνει. Το αναγνωρίζει κανονικά αλλά μετά αν το αποσυνδέσω κλείσω το Pc και προσπαθήσω την άλλη μέρα πάλι να το συνδέσω τίποτα, πρέπει να το ξανακάνω όλο απ την αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...