Προς το περιεχόμενο

Kormoran λάστοιχα - τα καλύτερα VFM σήμερα;


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρχικα ν' αναφερω πως ειμαι 100% ασχετος με τ αυτοκινητα

 

διαβασα πως πανε πισω την ολη αγορα μετα τη κυκλοφορια τους

γαλλικη εταιρια; θυγατρικη της michelin σε τιμές κινας αν δε κανω λαθος.

 

Νομίζω πως στη καλυτερη 2 πιο λεπτα μπρος, και τα 2 πιο παχια πισω θα βγουν ~170€.

 

εχω ενα smart με τα γνωστα νουμερα*, ποσα περιπου να δωσω θα ειναι καλα 170€; και οντως προτεινετε αυτη τη κατασκευαστρια;

 

* δεν εχω ιδεα που βλεπω τι νουμερα ειναι τα λαστοιχα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρχικα ν' αναφερω πως ειμαι 100% ασχετος με τ αυτοκινητα

 

διαβασα πως πανε πισω την ολη αγορα μετα τη κυκλοφορια τους

γαλλικη εταιρια; θυγατρικη της michelin σε τιμές κινας αν δε κανω λαθος.

 

Νομίζω πως στη καλυτερη 2 πιο λεπτα μπρος, και τα 2 πιο παχια πισω θα βγουν ~170€.

 

εχω ενα smart με τα γνωστα νουμερα*, ποσα περιπου να δωσω θα ειναι καλα 170€; και οντως προτεινετε αυτη τη κατασκευαστρια;

 

* δεν εχω ιδεα που βλεπω τι νουμερα ειναι τα λαστοιχα μου

Τσάμπα λεφτά. Με 190 παίρνεις επώνυμο ελαστικό.

 

Τι ζάντες έχει το αυτοκίνητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα cormoran τιμια ελαστικα, μην τα αποριπτουμαι ετσι απλα. Εξαρταται και απο τι αυτοκινητο και τι στυλ οδηγησεις εχεις, αν δεν τρεχεις υπερβολικα και γενικα η οδηγηση σου ειναι συντηρητικη δεν υπαρχει λογος κατα την αποψη μου να δινεις +100€ για prime elastika.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα cormoran τιμια ελαστικα, μην τα αποριπτουμαι ετσι απλα. Εξαρταται και απο τι αυτοκινητο και τι στυλ οδηγησεις εχεις, αν δεν τρεχεις υπερβολικα και γενικα η οδηγηση σου ειναι συντηρητικη δεν υπαρχει λογος κατα την αποψη μου να δινεις +100€ για prime elastika.

Δεν είναι +100, αν φοράει 14 ζάντα όλα τα επώνυμα δεν πάνε πάνω από 190 Αντε 200.

 

Ας μας πει διαστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γομα των κορμοραν ειναι πολυ καλυτερη των μισλεν και εμφανως κατωτερη των κοντι.την τελευταια δεκαετια,σε ολα τα οχηματα,βαζω κορμοραν....στην ελληνικη ασφαλτο,δεν υπαρχει λαστιχο που θα σε σωσει,μονο το μυαλο.οποιος νομιζει οτι τα κοντι φρεναρουν η κραταν καλυτερα απο τα κορμοραν,τοτε ειναι επικινδυνος,διοτι εχει ξεπερασει τα ορια προσφυσης,(για να τα ξερει)...αυτα,μονο μεσα σε πιστα......

 

Δεν είναι +100, αν φοράει 14 ζάντα όλα τα επώνυμα δεν πάνε πάνω από 190 Αντε 200.

 

Ας μας πει διαστάσεις.[/quot

 

χτες,175/65/144, σε κορμοραν 160, μισλεν 230,κοντι 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μην βαλεις matador...Σε βρεγμενο φευγουν για πλακα...εφαγα εξοδο το πασχα σε στροφη με τις αναλογες συνεπειες..uniroyal απο μενα,ειδικα σε βροχη σπερνουν....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κορμορανους και γλαρους...

continental ή michelin απο εμενα...

αν θες vfm δες και τα falken .... κορυφη για εμενα

Τα continental ειναι αρκετα σκληρα, δηλαδη πεταμενα χρηματα για τους δρομους τις ελλαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα οταν συγκρινουμε λαστιχα να μην βλεπουμε μονο την μαρκα αλλα και το μοντελο του ελαστικου.

τα kormoran φθηνα λαστιχα τα οποια δεν τα εχω χρησιμοποιησει προσωπικα ποτε αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.

σιγουρα το falken σαν ονομα ειναι πιο μεγαλο.αλλα να ξεραμε και τα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτατε μονο την προσφυση, πλεον υπαρχει και ο δεικτης καταναλωσης. Οταν απο ποιοτικα θερινα (205/55 R16) εβαλα χειμερινα οικονομικα Sava Eskimo (195/65/15) είδα αυξηση καταναλωσης περίπου 0.3lit/100. Οπότε βαζει καποιος Kormoran σημερα για οικονομια αλλά σε 40.000χλμ που θα τα πετάξει θα έχει δώσει αλλα 200Ε σε καυσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...