Προς το περιεχόμενο

Kormoran λάστοιχα - τα καλύτερα VFM σήμερα;


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα οποία έχουν ίδια τιμή με τα υπόλοιπα γνωστά.

Σε τέτοια περίπτωση προφανώς περιμένω να αποδίδουν και αντίστοιχα άρα δεν βλέπω κάτι περίεργο.

Στην δικη μου διασταση εχω διαφορα 90ε!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Falken, smart, Παραλιακή, 150!

Μία χαρά!

 

 

Πρώτη Τοποθέτηση Ελαστικού Falken

 

 

http://sts-sa.gr/sts2/images/Falken%20Tyre%20is%20OEM%20for%20Volkswagens%20new%20midsize%20car-NCS.pdf

ΝΑΙ! Με την μονη διαφορα θα μεινουν οι τροχοι εκει που θα πατησεις φρενο και το υπολοιπο αμαξι θα φυγει μπροστα!

Οποτε μετα τα λαστιχα κοιτας και για αυτοκινητο..!

Βαλε falken και δεν θα το μετανιωσεις..

 

Ειμαι της αποψης απαιτει καποιος καλο λαστιχο οταν τα αλλαζει νωρις.. Δεν μπορει καποιος να κανει πολλα χλμ με φαγωμενο ή καμμενο λαστιχο και καποια στιγμη που θα τ αλλαξει να κοιταζει να βαλει τα τοπ!

Ειναι παραταιρο...!

 

ειμαι αρκετα ασχετος με αυτα γι' αυτο σκεφτηκα τητελικη περισσοτερο, πρα το φρεναρισμα 

 

δεν λεω πως θα φρεναρω με 150. τις προαλλες ειχε βγει σκυλι στο δρομο, και με τα δικα μου τα κορδονιασμενα σταμτισα το σμαρτ επιτιχεστατα λαικ ε μπος, ο πισω επεσε κλασσικα πανω μου, και με εφτιαξε με 700ε η ασφαλιστικη.

 

μην ανησυχειτε για εμενα, απλα τα λαστοιχα ψαχνω να ειναι στρατηγικα. ερχομαι με νουμερα να βρουμε για τα φαλκεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κορμορανους και γλαρους...

continental ή michelin απο εμενα...

αν θες vfm δες και τα falken .... κορυφη για εμενα

Falken και τα μυαλά στα κάγκελα... Μακράν τα καλύτερα value for money (Κατηγορία Α στην υδρολίσθηση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μοντέλο της Falken προτείνετε;

 

Είναι καλύτερα από τα michelin energy;

ziez ze 914 και sincera που εχω οδηγεισει αρκετα, ειναι τελεια και τα 2.... μπορεις να τα ψαξεις και στο ιντερνετ... ειδικα για τα πρωτα, τα εχουμε σε αμαξι με 60 χιλ χλμ πανω τους και ειναι ακομα σαν καινουργια αναφορικα με το πελμα τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ziez ze 914 και sincera που εχω οδηγεισει αρκετα, ειναι τελεια και τα 2.... μπορεις να τα ψαξεις και στο ιντερνετ... ειδικα για τα πρωτα, τα εχουμε σε αμαξι με 60 χιλ χλμ πανω τους και ειναι ακομα σαν καινουργια αναφορικα με το πελμα τους..

Εγω φοραω τα sincera και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Βεβαια δεν εχω κανει πολλα χλμ ουτε τα εχω πολυ καιρο..

Για τα ziez πως γινεται να εχεις κανει τοσα χιλιομετρα και να ειναι σαν καινουργια? Κανονικα δεν πρεπει να εχει φαγωθει ποσοστο πελματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ziez ze 914 και sincera που εχω οδηγεισει αρκετα, ειναι τελεια και τα 2.... μπορεις να τα ψαξεις και στο ιντερνετ... ειδικα για τα πρωτα, τα εχουμε σε αμαξι με 60 χιλ χλμ πανω τους και ειναι ακομα σαν καινουργια αναφορικα με το πελμα τους..

30 με 40 χιλιάδες τα βγάζουν ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα falken τι made in είναι;

Καποιοι λαστιχαδες λενε κινεζικα και καποιοι λενε με βεβαιοτητα ιαπωνικα.

Σε site που εχω διαβασει λενε ιαπωνικα.

 

Αντικειμενικα ειναι πολυ καλα λαστιχα και δεν τα εχει κακολογησει κανενας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι λαστιχαδες λενε κινεζικα και καποιοι λενε με βεβαιοτητα ιαπωνικα.

Σε site που εχω διαβασει λενε ιαπωνικα.

 

Αντικειμενικα ειναι πολυ καλα λαστιχα και δεν τα εχει κακολογησει κανενας..

Κινέζικα είναι τα πιο πολλά οκ, αν έχει ιαπωνικες προδιαγραφές θα είναι κορυφή σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα falken είναι Ιαπωνικά λάστιχα τώρα το που θα έχουν φτιαχτεί είναι άλλο θέμα .

Όλες οι μεγάλες εταιρίες έχουν εργοστάσια σε διαφορά μέρη του κόσμου .

Βέβαια αν μπορέσεις να βρεις κάτι που είναι made in Japan είναι ένα κλικ πάνω σε ποιότητα απο το ίδιο προϊόν που θα έχει φτιαχτεί κάπου άλλου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα falken είναι Ιαπωνικά λάστιχα τώρα το που θα έχουν φτιαχτεί είναι άλλο θέμα .

Όλες οι μεγάλες εταιρίες έχουν εργοστάσια σε διαφορά μέρη του κόσμου .

Βέβαια αν μπορέσεις να βρεις κάτι που είναι made in Japan είναι ένα κλικ πάνω σε ποιότητα απο το ίδιο προϊόν που θα έχει φτιαχτεί κάπου άλλου .

Δεν παίζει ρόλο το που φτιάχνουν τα λαστιχα, οι προδιαγραφές παίζουν ρόλο.

 

Στην επόμενη αλλαγή θα τα κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει ρόλο το που φτιάχνουν τα λαστιχα, οι προδιαγραφές παίζουν ρόλο.

Στην επόμενη αλλαγή θα τα κοιτάξω.

Και όμως παίζει.

Δεν μιλάω αποκλειστικα για ελαστικά αλλά γενικά.

Τα αυτοκίνητα Honda πχ που έχουν φτιαχτεί στην Ιαπωνία είναι ανώτερα απο αυτά του εργοστασίου στην Αγγλία .Σε λεπτομέρειες μιλάω φυσικά.

Τα κλιματιστικά toyotomi που φτιάχνονται στην Ιαπωνία είναι ανώτερα,μάλιστα είναι και ακριβότερα απο αυτά που φτιάχνονται στην Κίνα.

Εκτός και αν αλλάζουν τις προδιαγραφές αναλόγως τον προορισμό διάθεσης του προϊόντος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...