Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Ελλάδα έχει μικρό allocation (και λόγω πληθυσμού και λόγω ΑΕΠ), οπότε για 2017 το κόβω. Γενικά λένε ότι ήρθαν πολύ λίγα κομμάτια (2ψηφιο με 3ψηφιο νούμερο) και κάθε μέρα παίρνουν διάφοροι τηλ στην Sony Hellas και ρωτάνε πότε θα φέρουν.

 

Δεν είναι θέμα τι θέλουν αυτοί (να πουλήσουν θέλουν φυσικά), αλλά τι θα αποφασίσουν τα «κεντρικά» που κάνουν την «μοιρασιά» σε διάφορες χώρες της Ευρώπης. Γερμανία, Γαλλία, ΗΒ έχουν την μερίδα του λέοντος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποσο έβγαινε τελικη τιμη με τα μεταφορικα απο το amazon?

453 ευρώ. Με expedited delivery γιατι το Ελληνικo Ταχυδρομείο μου χάνει τα μισά δέματα από Amazon.

ποσο έβγαινε τελικη τιμη με τα μεταφορικα απο το amazon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται υπαρχουν 8 διαθέσιμα PS Vr στο Amazon uk. Μολις παράγγειλα....

Με την εγγύηση τι παίζει ;

Ισχύει κανονικά στην Ελλάδα με την απόδειξη από amazon ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εγγύηση τι παίζει ;

Ισχύει κανονικά στην Ελλάδα με την απόδειξη από amazon ;

Η Sony έχει international warranty. Αλλα με Amazon κανω ολα τα μπρος πίσω όποτε έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα χάνει ή στα σουφρώνουν; Εγώ δεν έχω πρόβλημα...

Παίδες όχι, η Sony Hellas δεν καλύπτει παραεισαγωγές χωρίς απόδειξη από ελληνικό κατάστημα.

 

Το Amazon έχει πολύ καλό aftersales πάντως...

Μου τε "σουφρωναν" γιατι εκανα καταγγελία στα κεντρικά και στην Amazon και σε μια εβδομάδα μου έφεραν ανοιγμενα δέματα με τα τζιν και σεντόνια που είχαμε χάσει 8-10 μήνες μουχλιασμενα και βρώμικα. Τα ηλεκτρονικά απο άλλες παραγγελίες τπτ. Απο τοτε πληρώνω expidited να αποφεύγω τα ΕΛΤΑ, γιατί έπεσε και η χρέωση περίπου αυτο το καιρό. Με ups και dhl το κεφάλι μου ειναι ήσυχο.

 

Ναι τα after sales είναι πολύ καλα στο μαγαζί αυτο. Οχι σαν κατι ελληνικά που με εγγύηση και απόδειξη βρίσκουν τρόπο να μην το καλύψουν. Για την εγγύηση δεν είμαι σίγουρος μονο αυτό που διάβασα σε ενα forum του ps vr. Λιγο ρίσκο παίρνω, αλλά δεν κρατιέμαι.

Επεξ/σία από nvarras7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα

Δοκίμασα το PSVR την Παρασκευή σε γνωστή αλυσίδα video club.

Έπαιξα 4 παιχνίδια.

Το driveclub, Valkyrie, ένα που ανεβαίνει σε mechs και αυτό με το τρενάκι τρόμου

 

Έπαθα πλάκα σε όλα εκτός από το τρενάκι

Στα άλλα τρία πίστευα ότι ήμουν πραγματικά μέσα στο παιχνίδι

Σε κάποιο από τα 4 παιχνίδια εντελώς ασυναισθητα άπλωσα το χέρι για να πιάσω κάτι και έπιασα έναν υπάλληλο που ήταν μαζί μας καθ όλη την ώρα

 

Το άσχημο δυστυχώς ήταν ότι ζαλίζουν πολύ εύκολα

Περίμενα ότι υπάρχει η πιθανότητα αλλά δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο εύκολο

 

Σαν παιδάκι δεν έμπαινα πότε σε λούνα παρκ και ακόμη και σήμερα αν οδηγεί άλλος κι όχι εγώ , ζαλίζομαι

 

Αν μπορούσαν να μου λύσουν (χωρίς φαρμακευτική αγωγή ) θα έδινα τα διπλά από ότι κοστίζει

 

Όντως η πλήρης εμπειρία περιλαμβάνει και move controllers καθώς αν και δεν απαιτείται στο παιχνίδι με το τρενάκι χάνεται η εμπειρία

 

Επίσης δεν είχα δουλέψει μέχρι σήμερα την κάμερα του ps και ενώ δουλευε μια χαρα με τα ds4 όταν πιαναμε move ήθελε ξανά calibration

 

Η όλη εμπειρία δυστυχώς με αφήνει με ανάμικτα συναισθήματα καθώς από ότι φαίνεται θα περάσει πολύ καιρός μέχρι να μπορώ να το βιώνω απροβληματιστα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα

Δοκίμασα το PSVR την Παρασκευή σε γνωστή αλυσίδα video club.

Έπαιξα 4 παιχνίδια.

Το driveclub, Valkyrie, ένα που ανεβαίνει σε mechs και αυτό με το τρενάκι τρόμου

 

 

 

Σε ποιο seven spot ( δεν κανω διαφημηση το ξερουν ολοι οτι εχει play room στην αλυσιδα αυτη) το βρηκες φιλε μου ? 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσαν να μου λύσουν (χωρίς φαρμακευτική αγωγή ) θα έδινα τα διπλά από ότι κοστίζει

Εχει να κανει πολυ με το ατομο. Εγω ειχα ελαχιστα θεματα ζαλαδας σε συγκεκριμενα παιχνιδια. Το μονο φαρμακο ειναι η συνηθεια. Αυτη την στιγμη η ζαλαδα ακομα και στα δυσκολα παιχνιδια ειναι σχεδον ανυπαρκτη για μενα.

 

Χρειαζεται χρονο με λιγα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να κανει πολυ με το ατομο. Εγω ειχα ελαχιστα θεματα ζαλαδας σε συγκεκριμενα παιχνιδια. Το μονο φαρμακο ειναι η συνηθεια. Αυτη την στιγμη η ζαλαδα ακομα και στα δυσκολα παιχνιδια ειναι σχεδον ανυπαρκτη για μενα.

 

Χρειαζεται χρονο με λιγα λογια.

 

Εχω το Gear VR και παιζω 3δ παιχνιδια με πολυ κινηση μηπως το συνιθησω μεχρι να ερθει το δικο μου PS VR.  Παιζω Temple Run vr κτλπ. που εχουν πολυ κινηση.  Στην αρχη ειχα  ζαλαδα αλλα εχει μειωθει πολυ.  Νομιζω συνηθιζεται σιγα σιγα.  Ελπιζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...μετα άπο πολυ καιρο ενασχολησης και εχοντας τερματισει τρια παιχνιδια...blood burn,here the lie,weeping doll, να σας πω οτι το εχω συνηθισει πληρως...μολις το βαζω στο κεφαλι μου ερχετε κατευθιαν στα μετρα μου,μετα απο ενα με δυο λεπτα ξεχναω οτι φοραω καποια μασκα και απλα ειμαι μεσα σρο παιχνιδι...αισθημα ζαλαδας δεν υπαρχει καθολου πλεον και μιλαμε για ατομο που το here the lie ασπουμαι δεν μπορουσα να το παιξω πανω απο πεντε λεπτα...πλεον μπορω να το τερματισω ολοκληρο χωρις να κανω καθολου διαλημμα...ειναι θεμα συνηθειας οποτε μην απογοητευεστε οταν το δοκιμαζετε σε καποιο μαγαζι και νιωθετε ζαλαδα η ναυτια...ανυπομονω για το robinson the journey που κυκλοφορει τη τεταρτη οπως επισης και για καθε παινχιδι τρομου..γιατι η αποψη μου ειναι οτι θα βγουν πολλα παιχνιδια τρομου vr καθως η αγωνια και η λαχταρα που τραβας σε αυτα ειναι μια αλη εμπειρια...δεν εξηγητε αν δεν το παιξετε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά το θέμα είναι να τα κάνουνε παιχνίδια σιγά σιγά 

και όχι να παίζεις ένα μεγάλο demo ή μια interactive ταινία 

που το μόνο που κάνεις είναι να κοιτάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...