Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ήρθε προχτές και έπαιξα συνολικά 6 ώρες από τότε. Η ποιότητα εικόνας πολύ καλύτερη από ότι περίμενα. Το μόνο που με χαλάει είναι το φίλτρο που έχουν βάλει στην οθόνη, θα προτιμούσα να βλέπω pixels από ότι "ριζόχαρτο". Το tracking από την άλλη είναι αρκετά μέτριο με drift issues κατά διαστήματα. Το software είναι αρκετά πρόχειρο αλλά σίγουρα σε καλύτερη μοίρα από το PC.

 

Screen quality: 9

Image quality: 8

Comfort: 10

Tracking: 6

Games: 7

Overall: 8/10

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως το VR αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει.

Εχεις αγορασει καποιο παιχνιδι η μονο τα demo επαιξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται εφεραν παλι λιγα κομματια PS VR στο πλαισιο , πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο γιατι τα ειχα παραγγειλει αλλα τελικα τα ακυρωσα γιατi τελικα τα ειχα βρει κατα τυχη απο τα Public στα Γιαννενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε προχτές και έπαιξα συνολικά 6 ώρες από τότε. Η ποιότητα εικόνας πολύ καλύτερη από ότι περίμενα. Το μόνο που με χαλάει είναι το φίλτρο που έχουν βάλει στην οθόνη, θα προτιμούσα να βλέπω pixels από ότι "ριζόχαρτο". Το tracking από την άλλη είναι αρκετά μέτριο με drift issues κατά διαστήματα. Το software είναι αρκετά πρόχειρο αλλά σίγουρα σε καλύτερη μοίρα από το PC.

 

Screen quality: 9

Image quality: 8

Comfort: 10

Tracking: 6

Games: 7

Overall: 8/10

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως το VR αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει.

το tracking μου δουλευει αψογα οταν η καμερα ειναι στο υψος περιπου του κεφαλιου η καλυτερα της μεσης, οχι ψηλοτερα. συνηθως την εχω στη βαση της τηλεορασης και οχι πανω. δοκιμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βάση της TV είναι πολύ χαμηλά, το πάνω μέρος είναι ελάχιστα πιο πάνω από τον ορίζοντα μου.

 

Το Robinson βελτιώνεται αρκετά στην πορεία, αλλά και πάλι καλύτερα να περιμένετε price drop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι βρε παιδια που το δοκιμασα στο πλαισιο δεν με καλυψε. Μου θυμισε λιγο θεματικο παρκο της Ντισνευ σε VR edition.

Kαλυτερα ενα ps4 pro με μια καλη οθονη, η απλα το ps4. To VR ειναι για εμενα, κατι μεταβατικο. Θα ξεπεραστει γοργα και θα ξεχαστει. Δεν θα εβαζα τα λεφτα μου εκει. Με ενα παλιοτερο ps4 θα επαιρνα πιο πολλα παιχνιδια.

Αυτα για εμενα. Αλλα καταλαβαινω οτι αλλοι θελουν κατι διαφορετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πρέπει να δεις το vr σαν κάτι νέο, σαν ένα νέο τρόπο για διασκέδαση. Δεν έχει σκοπό να αντικαταστησει τον παραδοσιακό τρόπο που παίζουμε, τουλάχιστον όχι ακόμη.

 

Απλοποιωντας πολύ, είναι σαν να βγήκε ο κινηματογραφος στην εποχή του βιβλίου. Και τα δύο έχουν σκοπό να διασκέδασεις (μυθιστόρημα) με διαφορετικό τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με αλλο ματι το βλεπω.  Αρχισα με Pong, και μετα Atari 2600.  Δεν ειναι 4κ αλλα ειμαι 100% ευχαριστιμενος.   Το Robinson περιμενω 30 και κατι χρονια να το δω.     Ναι, με το Ps4 Pro θα διασκεδαζω το περιπου 4κ με συμβατικα παιχνιδια αλλα  το VR ειναι κατι ξεχωριστο.  Οτι λεει ο paparoupas11.

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ, απλα δεν ειναι ακομα  κινηματογραφος στην εποχη του βιβλιου το VR, το νιωθω σαν περιοδικο στην εποχη του βιβλιου.

Καλο ειναι, αλλα οχι ακομη αρκετα διαφορετικο για εμενα. Περιμενω καλυτερη υλοποιηση.

Αυτη τη στιγμη, εχουμε μεινει στο lawnmower man. Περιμενω περισσοτερα.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου την max κατανάλωση του ps vr σε watts φυσικά , γιατί ψάχνω για ups και υπολογίζω μαζί με άλλες συσκευές που θα χω πάνω το σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περιμενω καλυτερη υλοποιηση.

 

Αυτό βασικά. Στην παρούσα του μορφή είναι «πισωγύρισμα» το VR, τουλάχιστον για το ευρύ κοινό. Έχουμε κάνει ditch τα καλώδια σε χειριστήρια, internets κλπ και τα επιστρέφουμε με διθυράμβους στα VR headsets και μάλιστα σε πολύ χοντροκομμένη μορφή τους. Ειδικά η Sony, που ήδη ξέρει πως λειτουργεί το Remote Play, έπρεπε ήδη να έχει κάνει το heaset της streaming συσκευή. Τέσπα.

 

Για να γίνει εμπορικό το VR χρειάζονται headsets με τρία βασικά χαρακτηριστικά imho:

 

1 - Παντελής έλλειψη καλωδίων

2 - Μέγεθος όχι μεγαλύτερο από γυαλιά ηλίου. Ιδανικά να μη χρειάζεται να φοράς καν συσκευή στο κεφάλι.

3 - Επειδή υπάρχει απόλυτη απομόνωση από το περιβάλλον πρέπει με κάποιο τρόπο να σε ειδοποιεί το headset όταν κάποιος τρίτος μπαίνει στο δωμάτιο (ή ιδανικά πριν μπει για να προλάβεις να σηκώσεις το παντελόνι :P). Νομίζω έχει καταθέσει σχετική πατέντα η Amazon, αν θυμάμαι καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...