Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά πείτε καμιά γνώμη , αξίζει να το πάρω ? Έχει αρκετά παιχνίδια ? Το έβγαλε τώρα ο κωτσοβολος 409 με την κάμερα.. τι λέτε ?

 

 

 

 

 

Υπαρχει ακομα αυτο το πραγμα; Σαν το virtual boy της nintendo;

 

Σοβαρα τωρα, παρε το μεταχειρισμενο με υπολοιπο εγγυησης και φυλα τα χρηματα σου, προφανως ΔΕΝ υπαρχει ακομη κατι που να το κανει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ εμπειρια. Τεχνικο ντεμο ειναι ακομη, και δεν ξερουν ακομα πως να το χειριστουν.

 

Δες ολες τις αναρτησεις εδω, πηγαινε ομως και ΔΟΚΙΜΑΣΕ το μην μεινεις προ εκπληξεως.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Έχω το PS4 Pro και σκεφτόμουν μια αγορά PSVR.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ανθρώπους που το έχουν χρησιμοποιήσει για τις εντυπώσεις τους.

 

1. Το motion sickness είναι συχνό φαινόμενο;

 

2. Τα games που δεν το υποστηρίζουν π.χ. Battlefield, Horizon κλπ είναι σαν να τα παίζεις σε γιγαντοοθόνη ή δεν μπορείς να παίξεις;

 

3. τα move controllers είναι μόνο για απλά παιχνιδάκια και ουσιαστικά δεν χρειάζονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Nαι υπαρχει motion sickness σε οτιδηποτε εχει κινηση. Αντιμετωπιζεται με 2 τροπους(στα controlls) αναλογα το ποσο ευαισθησια εχεις ή θα εχεις. Συνηθιζεται σιγα σιγα αν θες να μπεις στην διαδικασια να ''προπονηθεις''.

 

 

2.Ναι μπορεις, αλλα δεν ξερω αν εχει και πολυ νοημα γιατι χανεις σε αναλυση αρκετα. Καποιες ταινιες εχω δει παντως.

 

 

3.Πολλα παιχνιδια τα υποστηριζουν. Τελευταιο ειναι το skyrim που δεν το λες απλο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 7/10/2016 στις 3:39 ΠΜ, bedazzled είπε

Εγώ το πάω ένα βήμα παραπέρα και θα πω ότι θα πρέπει να μην χρειάζεται να φοράς ούτε γυαλιά. :)

Όταν θα βγει η μαγική τεχνολογία που θα επιτρέπει απευθείας σύνδεση του ανθρώπινου εγκεφάλου με τον εκάστοτε υπολογιστή/κονσόλα, τότε θα μιλάμε για την απόλυτα immersive εμπειρία.

Αν ζούμε εμείς μέχρι τότε!!!:P

Στις 14/10/2016 στις 5:23 ΜΜ, jokul7 είπε

Λογικά ναι, γιατί είναι μια τελείως διαφορετική εμπειρία από το να βλέπεις απλά καλύτερη ανάλυση στην τηλεόραση. Σκέψου τη διαφορά στο συναίσθημα του να ξεπακετάρεις μια τηλεόραση (έστω 4Κ) και να ξεπακετάρεις το VR...

ΤΟ ΘΕΛΩ!

Σκέψου όμως να σκάσει κανείς 400 ευρώ και μετά να αντιληφθεί ότι τον επηρεάζει με ναυτίες/πονοκεφάλους τι συναίσθημα θα έχει...:( Θα λέει κρίμα που δεν πήρα την 4κ!!!! και άντε να το πουλήσεις στις αγγελίες με μειωμένη τιμή ως μεταχειρισμένο κι ας το πήρες την ίδια μέρα!!!!:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θέλω να αγοράσω το Resident evil 7 από σκρούτζ αλλά είναι η έκδοση Playstation VR. Παίζει κανονικά η θέλει VR?  

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Παιζει και χωρις το vr.

Δηλαδή έχει επιλογή σε τι να το παίξεις; Σε VR η κανονικά; Είναι βέβαιο 100% φίλε μου; Μη το πάρω και δεν μπορώ να παίξω!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ωραία! Γιατί βρήκα δύο στο σκρουτζ αλλά στο ένα έγραφε Vr ενώ στην άλλη έκδοση όχι και με μπέρδεψε!:D

https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?from=catspan&keyphrase=Resident+Evil+7

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...