Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω ένα πω FANTASTICO η απολυτη εμπειρία σε vr έχω μείνει με το στόμα ανοικτό την να πω για την ανάλυση η για το βάθος που νιώθεις όταν παίζεις και ακόμα ασχολούμαι με τα demo που έχει μέσα .....πάω για συνεχεια

Μπορείς να δοκιμάσεις και την λειτουργία cinematic , και να γράψεις δυο λόγια για το πως σου φάνηκε σε παιχνίδια αλλά και σε ταινίες? έχω ακούσει ότι σε αυτό το mode η εικόνα χαλάει αρκετά και είναι σαν να βλέπεις ταινία σε χαμηλή ανάλυση . Πες αν μπορείς κατα ποσό ισχύει και αν είναι άνετα να παρακολουθήσεις μια ταινία εκεί πχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φοβερό φαίνεται και γουστάρω πολύ να παίξω μερικά παιχνίδια όπως αυτό το με την ληστεία στο Λονδίνο.

 

Αλλά 400€ πονάει, πολύ πονάει.

 

βάλε και λεφτά για ps camera

βάλε και λεφτά για ta move controllers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μήπως αξίζει αυτό περισσότερο από αγορά νέας 4κ τv;

 

Λογικά ναι, γιατί είναι μια τελείως διαφορετική εμπειρία από το να βλέπεις απλά καλύτερη ανάλυση στην τηλεόραση. Σκέψου τη διαφορά στο συναίσθημα του να ξεπακετάρεις μια τηλεόραση (έστω 4Κ) και να ξεπακετάρεις το VR...

 

ΤΟ ΘΕΛΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μήπως αξίζει αυτό περισσότερο από αγορά νέας 4κ τv;

Αυτή την απορία έχω και εγώ... Ήμουν στο τσακ να πάρω μια 50" tv αλλά τώρα λέω να τσιμπήσω το vr. Ας μας πει ο φίλος που το πήρα αν αξίζει να κάνουμε τελικά την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το αγορασα χτες.....δυστυχως σε παιχνιδα με εντονη κινηση με πιανει ναυτια!.....ιδικα το drive club στο demo δεν μπορω να το παιξω καθολου με το που αρχιζει να τρεχει το αυτοκινητο εχω εντονη ναυτια...οπως και στο here the lie οταν περπαταω και συνχρονως κοιταξω αριστερα η δεξια εχω ζαλη...ρο εχει καθει κανεις αλος;....ειναι αναλογα το παιχνιδι η στον ανθρωπο;....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το αγορασα χτες.....δυστυχως σε παιχνιδα με εντονη κινηση με πιανει ναυτια!.....ιδικα το drive club στο demo δεν μπορω να το παιξω καθολου με το που αρχιζει να τρεχει το αυτοκινητο εχω εντονη ναυτια...οπως και στο here the lie οταν περπαταω και συνχρονως κοιταξω αριστερα η δεξια εχω ζαλη...ρο εχει καθει κανεις αλος;....ειναι αναλογα το παιχνιδι η στον ανθρωπο;....

 

Ξεκίνα από πιο ήρεμα παιχνίδια. Πρέπει να το συνηθίσεις.

Όταν σε πιάνει ζάλη, άφηνε το στην άκρη για λίγο και ύστερα δοκίμασε ξανά. Αν ζαλίζεσαι, μη συνεχίσεις μέχρι να νιώσεις εντελώς καλά, διότι, απ'όσο γνωρίζω τουλάχιστον, όσο περισσότερο το χρησιμοποιείς ενώ ζαλίζεσαι, τόσο περισσότερο χρόνο θα χρειαστείς μετέπειτα για να επανέλθεις στα οκ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την συμβουλη....ναι πρεπει να εκπαιδευτει ο εγγεφαλος σου να συνηθισει το vr....παντως το demo kitcen ειναι κραταει 5 λεπτα αλα πραγματικα δεν υπαρχει!...εμφραγμα και σοκ φοβου πραγματικο!!!!

Και δεν με πιανει ναυτια...λαθος διατυπωση...ιλιγκος με πιανει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα....εντυπωσεις δευτερης μερας....ειναι κατι πρωτογνωρο και πολυ εντυπωσιακο....η αναλυση αν ηταν λιγο καλυτερη θα ηταν ακομα ποιο καλα....μερικα παιχνιδια απεικονηζονται ποιο καλα απο τα αλα....πι φακοι θελουν καθαρισμα ανα τακτα χρονικα διαστηματα γιαυτο δηνετε και το πανακι μαλον...εμενα δυστυχως ο ιλιγκος σε αποτομες κινησεις συνεχιζετε...η συμβουλη μου ειναι να το δοκιμασετε πριν προβητε στην αγορα του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα Πέμπτη και μετα απο 3 ωρες ενασχόλησης πήρα την επόμενη στο κατάστημα να το επιστρέψω αλλα δεν δεχόντουσαν επιστροφή.

 

Αυτο που με χάλασε ήταν ότι γραφικά ειναι πολυ χαμηλής ανάλυσης σε αρκετά απο τα παιχνίδια του demo και μάλλον ετσι ειναι γενικοτερα. Περίμενα κατι καλύτερο όπως το έβλεπα στα βίντεο που εκ των υστέρων αποδεικνύεται ότι ήταν απο την social screen που βλέπεις στην tv και οχι μέσα απο αυτο που βλέπεις στο κράνος. Όποτε θεωρηςα ότι εξαπατήθηκα, ότι το τελικό προϊόν δεν ανταποκρινόταν σε αυτο που διαφημιζοταν. Οι προσδοκίες μου ήταν φαινεται πολυ πιο πάνω απο αυτα που περίμεναν οι περισσότεροι. Αλλα δεν ιςχυει και αυτο το crystal clear και τέλειο που περιγράφουν καποιοι. Το screen door effect στα δικά μου μάτια ειναι έντονο και με ενοχλεί. Ta calibration steps τα εκανα πολλές φορές ελπίζοντας να φτιάξει.

 

Αν εξαιρέσεις τα απογοητευτικά γραφικά (που ελπίζω να ειναι θεμα developer και να μην έχουν πιάσει ακόμα το μέγιστο της συσκευής και κάποια παιχνίδια στο μέλλον να ειναι καλύτερα) η ολα αίσθηση ειναι αρκετά καλή. Δεν είχα θέματα με motion sickness κτλ αν εξαιρέσεις το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ demo του drive club. Τα γραφικά του συγκεκριμενου ειναι ΑΘΛΙΑ (στο στροφόμετρο της Ferrari με δυσκολία διακρίνεις τους αριθμούς) και ο ίλιγγος που σου δημιουργεί ειναι φοβερός. Στην τριτη στροφή έβγαλα εσπευσμένα το κράνος απο πάνω μου.

 

Αφου λοιπόν την Παρασκευή το κατάστημα δεν δέχονταν επιστροφή αποφάσισα να το βάλω αγγελια να φυγει. Είπα όμως να το δοκιμάσει πρώτα και η γυναίκα μου... Ε λοιπόν, έπαθε πλάκα, ενθουσιάστηκε, ολα της φάνηκαν τελεια και η αίσθηση μοναδική. Όποτε το κρατάμε...

 

Όσον αφορά τη διαθεσιμότητα δεν ξέρω ποςα κομμάτια ήρθαν τελικά αλλα εγω και ένας φίλος είχαμε κανει προπαραγγελίες 18 Μάρτιου απο δυο μεγάλα καταστήματα. Και οι δυο μας κάλεσαν για παραδόσεις (ο ένας μαλιςτα μας πήρε μια εβδομαδα νωρίτερα) όποτε φυσικά ο καθένας μας ακυρωςε τη μια απο τις δυο παραγγελίες. Δεν αντιμετωπίσαμε δηλαδή θεμα, το αντίθετο μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...