Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PDS13 είπε

Bαλε wipeout locked στον pilot χωρις τα βοηθηματα (που ειναι σαν παρωπιδες)

Έτσι έπαιξα, τα ίδια και στο RE7. Έκανα σωστό adjustment με τα lights, έβαλα το σωστό eye to eye distance και πάντοτε σε focus τα πάντα. Το μονο που με ζάλισε είναι το RE7 με το smooth camera movement. Με τις 30 μοίρες δεξιά/αριστερά είμαι μια χαρά μετά από ώρες gameplay. Πάντως είναι αρκετά καλύτερα απ' ότι το περίμενα γιατί πήγα με χαμηλές προσδοκίες.

Επεξ/σία από Spartan117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπήκα και εγώ στους ευχαριστημένους κατόχους του PSVR. Περίμενα τις εκπτώσεις τώρα να πάρω ένα V2, αλλά έβρισκα μόνο το παλαιό. Δεν κρατήθηκα και πήρα ένα Gran Turismo bundle V2 στα ίδια λεφτά με πριν τις εκπώσεις τελικά.

Το είχα δοκιμάσει παλαιά σε ένα Seven και μπορώ να πω ότι είχα ανάμεικα συναισθήματα - νομίζω δεν το είχα βάλει καλά ή δεν το είχαν ρυθμίσει. Αυτό μαζί με μερικά παιχνίδια που με ζάλησαν (Eve Valkerie και Drive club δοκίμασα) με απογοήτευσαν λίγο. Δεν είχαν και move, οπότε δεν έπαιξα London Heist ας πούμε.

Το πήρα λοιπόν την προηγούμενη εβδομάδα, το ρύθμησα σωστά για μένα και μαζί με το PS Pro μπορώ να πω ότι ήταν τελείως διαφορετικό! Έβαλα το Last Guardian VR Demo και ενθουσιάστηκα! Όταν ήρθε ο Trico δίπλα μου, έκανα μερικά βήματα πίσω να μη με ρήξει! Ήταν τεράστιος μπροστά μου. Όταν προχώρησα έξω πρόσεχα να μην κάνω κανένα λάθος βήμα και πέσω στο γκρεμό! Κοίταζα τον ουρανό και τα βουνά και κάποια στιγμή που κοίταξα κάτω είχα ένα βράχο μπροστά μου και νόμιζα ότι θα σκοντάψω και θα πέσω.Φοβερό!

Μετά ακολούθησαν Batman VR, I expect you to Die, Static, Rec Room και άλλα. Το πάω σιγά για να συνηθήσω λίγο και να πιάσω τα σοβαρά GT Sport, Dirt Rally, RE7 (αυτό το φοβάμαι λίγο) που περιμένουν.

Είμαι ενθουσιασμένος και ελπίζω μόνο να βγουν και άλλα ποιοτηκά παιχνίδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα τη χαρά. 259€ με ένα παιχνίδι, λέω *** τιμές.

Κάνω παραγγελία, πάω σήμερα για παραλαβή, κοιτάω το πακέτο CUH-ZVR1, οχι *** λέω, ξενέρωμα. Παιδιά λέω ώπα, από Νοέμβρη του 17 βγάζει CUH-ZVR2. Ελλάδα μου λένε μόνο αυτό παίζει, δεν γνωρίζουμε κάτι άλλο. Και τεσσερα κουτιά που είχε ήταν όλα ZVR1. Το ακύρωσα.

Προφανώς ξεστοκάρουν, γιαυτό παίζει τέτοια τιμή. Κρίμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2018 στις 8:56 ΜΜ, Socratis_g είπε

Τσάμπα τη χαρά. 259€ με ένα παιχνίδι,

Παρόμοια και εδώ (Ουγγαρία) - αυτά που ήταν με έκπτωση ήταν όλα V1, μέχρι και περίπου 220-230 είχα βρει σκέτο το starter pack χωρίς παιχνίδι. Ευτυχώς όμως βρήκα και το V2, το οποίο ήταν στα 300, άρα χωρίς έκπτωση, με το Gran Turismo όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Υπάρχει προσφορά πάλι με 259€ απο Κωτσόβολο μαζί με δωροεπιταγή 50€ αλλά είναι και πάλι η v1

Γενικά αξίζει σε αυτή την τιμή η v1 (έχει τόσες διαφορές με v2;)

και γενικά υπάρχει η v2 Ελλάδα τελικά ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εχεις TV με HDR η σκοπευεις να παρεις, πηγαινε σε V2.

Eχει και ενα καλωδιο λιγοτερο, μικροτερη συσκευη(3d sound κτλ) και καλυτερα ενσωματωμενα τα ακουστικα=λιγοτερο μπερδεμα.

Δεν ξερω αν υπαρχει Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Desmond Kind είπε

Ποιες οι διαφορές στα v1 v2? 

http://www.pushsquare.com/news/2017/11/guide_psvr_cuh-zvr1_vs_cuh-zvr2_-_whats_the_difference

https://www.inverse.com/article/41378-psvr-v1-vs-v2

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, xlomo είπε

Firewall: Zero Hour [PSVR]

Παιδιά, παίζει κανείς εδώ το firewall να οργανωθούμε ;

Ναι υπάρχει κόσμος που παίζει. Έχω φτιάξει κοινότητα (community) στο PS4, με όνομα Firewall: Hellenic Force. Ο σκοπός είναι να μαζευτούμε Έλληνες που αγαπάμε αυτόν τον τίτλο και να έχουμε δραστηριότητα. Όποιος θέλει μπορεί να βρει το community μέσα από το playstation ή να κατεβάσει το σχετικό app για ενημερώσεις για events κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...