Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, johni41 είπε

Από amazon.it τα πήρα 56ευρω δες αν παίζουν ακόμα

Ευχαριστώ John (την ειχα δει την ευκαιρία και στο αντίστοιχο topic στο αλλα υπο-forum).
Δυστυχώς δεν ισχύει πλέον και ειναι πιο ακριβά και απο εδώ, ενδεικτικά, 90€ (lol) για το πακετο με τα 2 μαζί ενω ξεχωριστά 50€ έκαστο, απλά δεν...

Να ρισκάρεις τώρα να βρείς κατι απο ebay μεταχείρο για πιο φτηνό, δεν ξερεις αμα οι μπαταρίες τα έχουν φτύσει (οποτε και θα χρειαστείς ενα 10ρικο+ για την καθεμία) οπότε και ξεπερνάς (πάλι) την αρχική τιμή για το καινούργιο πακέτο (twin pack).

Επίσης, απ'οτι βλέπω, ειναι out of stock σχεδόν παντού (shopto.net, game.co.uk, amazon κτλπ) με τις τιμές να ειναι κυριολεκτικά οτι να'ναι καθώς μερικοι πωλητές αγγίζουν τα 100+€ για το πακέτο - πανε να επωφεληθούν φυσικά των προσφορών που παίζουν παγκοσμίως για το PSVR.
Tα Ελληνικά μαγαζιά/αλυσίδες είναι -  απ'οτι δείχνουν -  και αυτά out of stock.

Είναι ενα θέμα, να πάω να αγοράσω τωρα που εχει προσφορές στο store Superhot/Skyrim/Raw data/Job simulator χωρίς να εχω τα move και να μου μείνουν μέχρι οταν πάρω/αμα πάρω move δεν ξέρω...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

red1 εχεις δικιο για την απαραδεκτη τιμολογηση των moves.

Θα επρεπε να ειναι στο 40αρι και τα 2 μαζι. Μιλαμε για τεχνολογια ps3...

Απο αυτα τα παιχνιδια θα μπορουσες να παρεις το skyrim μονο που παιζει με DS4. Αν και με moves ειδικα το τοξο ειναι αλλη αισθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα με υγεια και χαρα σε ολους ευχομαι. Αγορασα το bundle vr+ps4 slim και εχω την εξης απορια.. Ολοκαινουργιο απο το κουτι το vr και μολις το ανοιξα ειχε δαχτυλιες στους φακους..  Τους καθαρισα με το πανακι που ειχε το μπλε στην συσκευασια,, φανηκε να καθαρισε αλλα μεσα in game διακρινω σαν κοκκους;  Δεν ξερω πως να το περιγραψω.. Εχω κανει το απαραιτητο setup ολα οκ αλλα εξακολουθει και υπαρχει το προβλημα  Σαν γραφικα δειχνουν οκ απλα αν παρατηρησεις μεσα απο τους φακους δεν φαινονται πεντακαθαρα. Να δοκιμασω να βαλω υγρο καθαριστικο στο πανακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε βλέπεις κόπους σαν σκονη ή βλέπεις τα pixel? Και αυτό που λες δεν φαίνονται πεντακάθαρα ετσι ειναι. Μην περιμένεις τρομερά γραφικά σαν τη  τηλεόραση. Πιο πολύ η εμπειρία είναι παρά τα γραφικά. Σε μερικούς τίτλους τα γραφικά είναι καλύτερα αλλά και πάλι όχι τρομερά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oι κοκκοι ειναι της οθονης. Ειναι επιλογη της sony. Δεν κανεις κατι λαθος.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλανια να ρωτησω εγω κατι αν και μαλλον ξερω την απαντηση. Χρησιμοποιησα απο το πακετο vr bundle το voucher code για 4 παιχνιδια που ειχε πακετο. Αν δεν τα θελω μπορω με καποιον τροπο να τα μεταβιβασω σε αλλον τα παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

Καλησπερα χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα με υγεια και χαρα σε ολους ευχομαι. Αγορασα το bundle vr+ps4 slim και εχω την εξης απορια.. Ολοκαινουργιο απο το κουτι το vr και μολις το ανοιξα ειχε δαχτυλιες στους φακους..  Τους καθαρισα με το πανακι που ειχε το μπλε στην συσκευασια,, φανηκε να καθαρισε αλλα μεσα in game διακρινω σαν κοκκους;  Δεν ξερω πως να το περιγραψω.. Εχω κανει το απαραιτητο setup ολα οκ αλλα εξακολουθει και υπαρχει το προβλημα  Σαν γραφικα δειχνουν οκ απλα αν παρατηρησεις μεσα απο τους φακους δεν φαινονται πεντακαθαρα. Να δοκιμασω να βαλω υγρο καθαριστικο στο πανακι;


Google-αρε  "PSVR Mura effect" ή " PSVR film grain", εχει πολλά topic γι'αυτο το θέμα...Δεν είναι "σκόνη" μέσα απο τους φακούς, είναι οι οθόνες οι ίδιες.
Κοινώς, μην ανησυχείς, είναι λογικό και εχει να κάνει αποκλειστικά με την χρήση OLED οθονών (ευτυχώς ή δυστυχώς).
Πλην του mura effect, ενδεχεται να παρατηρήσεις και το SDE (screen door effect a.k.a "εφφέ σίτας") οπου και παρατηρείς κατι σαν κυψέλες/μικρά τετραγωνάκια στα γραφικά - επίσης λογικό για την τεχνολογία αυτή.

Παιδιά είμαστε ακόμα στην εποχή του gameboy τεχνολογικά όσων αφορά τα VR, μέχρι να φτάσουμε σε ποιότητα οθόνης ανάλυσης high-end κινητών έχουμε πολύ ακόμα. 

Επεξ/σία από red1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nteminio είπε

Αλανια να ρωτησω εγω κατι αν και μαλλον ξερω την απαντηση. Χρησιμοποιησα απο το πακετο vr bundle το voucher code για 4 παιχνιδια που ειχε πακετο. Αν δεν τα θελω μπορω με καποιον τροπο να τα μεταβιβασω σε αλλον τα παιχνιδια?

μονο εαν δωσεις τον λογαρισμο του psn ;)

παιδια ευχαριστω πολυ μου λυσατε τις αποριες και μου φτιαξατε την μερα! Εκανα χαζομαρα που εβαλα το καθαριστικο για τις οθονες πανω στο πανακι; Δεν εβαλα τρελη ποσοτητα αν μετραει 😅😅.Εσεις χρησιμοποιειτε σκετο το πανακι η με μικρο-ινες;;  Τα pixel βλεπω ναι!!  Αυτο εννοουσα αλλα δεν το ειπα και κακος!.. Παντως ειναι τρελη εμπειρια so far,  φαινεται σαν Σινεμα αλλα σε ζαλιζει μετα απο 10' τουλαχιστον εμενα που δεν ειμαι μαθημενος ακομα...

  Ps: Δοκιμαστε το Paranormal Activity βραδυ και με ακουστικα η home cinema..οποιος πει σιγα το πραγμα .. να παιξει και να ποσταρει😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nightwalker1990 είπε

Ps: Δοκιμαστε το Paranormal Activity βραδυ και με ακουστικα η home cinema..οποιος πει σιγα το πραγμα .. να παιξει και να ποσταρει😂😂😂

 

Kαλυτερα ακουστικα για να εχεις 3d ηχο. Ειδικα σε καποια παιχνιδια καταλαβαινεις ακριβως απο που προερχεται ο ηχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμασω και θα πω εντυπωσεις!!!  Υπαρχει καποιο συγκεκριμενο υψος για την καμερα;   Μου δειχνει την εικονα παρα πολυ κοντα και ψιλο ζαλιζομαι.. Εχω κανει το setup  πολλες φορες . Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πρέπει να είναι στο ύψος από τα γόνατα σου ενώ είσαι καθιστός. Εγώ την έχω στο τραπεζακι της τηλεόρασης δίπλα στο PlayStation. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το vr το mega pack κι ενώ στο κουτί αναγράφει ότι σου δίνει πέντε παιχνίδια μεταξύ των οποίων και το vr worlds οταν πέρασα τον κωδικό μου έδωσε επιλογή μόνο για τέσσερα(το vr worlds δεν υπήρχε)το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτάσεις παιχνιδιών για PlayStation VR

Καλησπέρα,

Ψάχνω για 1-2 παιχνίδια για VR με 5-10 ευρώ να περάσουμε ωραία με την παρέα μου το βράδυ. Θα μου άρεσαν περισσότερο αστεία παιχνίδια, να γελάσουμε κιόλας, να λέμε τις χαζομάρες μας κτλ κτλ. Έχετε να προτείνετε κάτι??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι χρόνια να έχουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε 2 κουπόνια. Το ένα είχε τα 4 παιχνίδια και το άλλο κουπόνι το vs worlds. Για κοίτα λίγο ξανά το κουτί σου καλύτερα. Καλή χρονιά!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...