Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις διάβασα ότι το τωρινό vr θα συνεργάζεται και με την επόμενη κονσόλα...    Κ θα  έρθει μετά το 2019 η κονσόλα..   200 ευρώ μαλλον μ το δίνουν από κωτσο  με κάμερα vr και το world 

Το vr μόνο του το βρήκα 110 στο πλαίσιο  κ 60 τη κάμερα για το vr   από χθες προσπαθώ να επικοινωνήσω με πλαίσιο αλλά δεν με παίρνουν τηλέφωνο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι βρε αυτο εγραψα παραπανω. Απο οτι φαινεται θα συνεργαζεται με το PS5. Τι απο οτι φαινεται...ο ιδιος ο δημιουργος του PS5 το ειπε 😛

 

To Ps5 λογικα θα βγει τελος 2020 και το PSVR2 απο 20-23. Αν ημουν σονυ θα το καθυστερουσα τοσο ωστε να υποστηριζει eye tracking-foveated rendering. Γιατι τα γραφικα θα παρουν τρελο boost στο VR με αυτην την τεχνολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν δύο version VR. Εσύ μιλάς για την πρώτη. Αν σε καίει τόσο πολύ το να το κρατήσεις και για την επόμενη γενιά, καλύτερα πάρε τη δεύτερη έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, fytotech είπε

Υπάρχουν δύο version VR. Εσύ μιλάς για την πρώτη. Αν σε καίει τόσο πολύ το να το κρατήσεις και για την επόμενη γενιά, καλύτερα πάρε τη δεύτερη έκδοση. 

Ναι το έχω ξαναδιαβάσει Θύμισε μου που το κοιτάζω αυτό για Ναμη την πατήσω 

Ayto που βρήκα εγώ πίσω στο κουτί γράφει. P/D 9. 2018  είναι το παλιό έτσι;  πρέπει να βρω να γράφει το 19 η δεν κοιταζω αυτόν τον κωδικό; 

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Ναι το έχω ξαναδιαβάσει Θύμισε μου που το κοιτάζω αυτό για Ναμη την πατήσω 

Από το Πλαίσιο, είναι αυτό:

https://www.plaisio.gr/games/vr-hardware/Sony-Psvr-Headset-Mk4-Mega-Pack-PS719786214.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι εννοώ ποιον κωδικό κοιταζω; πάντως  καμερα vr και world  το έχει το Public του 2017 και μ το αφήνει και ο κωτσοβολος 200 αλλά λογικά είναι το παλιό οπότε δεν αξίζει.. Το παίρνω απτό σκρουτζ αν είναι η καινούργια βερσιόν 

 

 

Μόλις μου είπε φίλος πως μόνο στα ακουστικά έχει μια διαφορά οπότε δεν τρέχει κατι και τη version 1 να πάρω.. 

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Όχι εννοώ ποιον κωδικό κοιταζω; πάντως  καμερα vr και world  το έχει το Public του 2017 και μ το αφήνει και ο κωτσοβολος 200 αλλά λογικά είναι το παλιό οπότε δεν αξίζει.. Το παίρνω απτό σκρουτζ αν είναι η καινούργια βερσιόν 

Μόλις μου είπε φίλος πως μόνο στα ακουστικά έχει μια διαφορά οπότε δεν τρέχει κατι και τη version 1 να πάρω.. 

Δεν είναι μόνο τα ακουστικά, το V2 έχει και HDR Pass through, που είναι η σημαντικότερη διαφορά. Στο V1 αν έχει η τηλεόρασή σου HDR πρέπει να βγάζεις τα καλώδια και να τη συνδέεις κατευθείαν με το PS4 για να μπορείς να το έχεις ενεργοποιημένο. Στο V2 δε χρειάζεται όλο αυτό και έχεις HDR κανονικά. Επίσης έχει και πιο λεπτά καλώδια.

Πρέπει να κοιτάξεις από πίσω και να έχει τον κωδικό CUH-ZVR2.

Επεξ/σία από kiko33gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kiko33gr είπε

Δεν είναι μόνο τα ακουστικά, το V2 έχει και HDR Pass through, που είναι η σημαντικότερη διαφορά. Στο V1 αν έχει η τηλεόρασή σου HDR πρέπει να βγάζεις τα καλώδια και να τη συνδέεις κατευθείαν με το PS4 για να μπορείς να το έχεις ενεργοποιημένο. Στο V2 δε χρειάζεται όλο αυτό και έχεις HDR κανονικά. Επίσης έχει και πιο λεπτά καλώδια.

Πρέπει να κοιτάξεις από πίσω και να έχει τον κωδικό CUH-ZVR2.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Σε όλες τις αλυσίδες οι τιμές αυτή τη στιγμή είναι τραγικές... 

Μόνο απτό σκρουτζ αν θα κάνω την αγορά να μ βγει  κάμερα

μάσκα  vr  world game   κ astro bot 

Βγαίνει 220 ευρώ σχετικά καλή τιμή αν σκεφτείς ότι ζητάνε 309 για το πακέτο χωρίς το astro bot.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Σε όλες τις αλυσίδες οι τιμές αυτή τη στιγμή είναι τραγικές... 

Μόνο απτό σκρουτζ αν θα κάνω την αγορά να μ βγει  κάμερα

μάσκα  vr  world game   κ astro bot 

Βγαίνει 220 ευρώ σχετικά καλή τιμή αν σκεφτείς ότι ζητάνε 309 για το πακέτο χωρίς το astro bot.. 

Ναι, απ'ότι βλέπω το έχει το gamescom.gr στα 199 το V2, καλή τιμή νομίζω, σχετικά με τις μεγάλες αλυσίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες επειδή ψάχνομαι για τα vr κ ευτυχώς μέχρι στιγμής κρατήθηκα γιατί είναι λίγο  αρπαχτρες .... 

Είδα ότι Δεκέμβριο του 18  έπαιξε προσφορά. 120 vr κ camera. Κ motion control + demo Word στα 120 ΑΛΛΑ με version 1...

Κ στα 200 ευρώ το mega pack με τα 5 παιχνίδια κ version 2 κ τώρα ζητάνε οοολοι 329... 

Αναγκαστικά θα περιμένω καμία προσφορά αν κ χλωμό το βλέπω για Πάσχα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Σκέφτομαι να το πάρω τώρα που παίζει με 5games στα 229 ευρώ κ έχω κ κουπόνι - 30 ευρώ. Έχει παίξει πιο χαμηλά από 229; Υπήρχε στα 200 ευρώ προσφορά με τα  5 games? Οπότε θα είναι και η version 2 να το έχω κ στο ps5 πρώτα ο Θεός όταν βγει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Desmond Kind είπε

Φίλε μου που την έχει αυτή τη προσφορα. Μπορείς να μου στειλεις ένα μνμ σε παρακαλώ? 

229 το έχουν όλες οι μεγάλες αλυσίδες κωτσοβολος media markt. Public.  Εγώ έχω κ εκπτωτικο κουπόνι - 30 από άλλες αγορές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...