Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 7 & iPhone 7 Plus Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι

κοιτα επειδη ειχα και το 6 και ολα τα υπολοιπα Iphone εκτος του 5s kai toy 4s εχω να σου πω οτι

δεν υπαρχουν αυτα που λες

ναι εχει γινει πιο business το 6 και πιο ευχρηστο

αλλα 

δεν ειναι s7

το iphone κολαει οσο και το s7 (basika to σ7 δεν κολλαει ισα ισα )και μαλιστα πιο πολυ ..ειναι δε σαφως πιο αργο και με χειροτερη ποιοτητα κατασκευης, κληση, οθονη (καλα εκει αστο) χρηστικοτητα browser email , wifi και αλλα 

μη μου βαλεις youtube ειναι αστειο ..optimized εφαρμογες υπαρχουν πολλες και για τα δυο 

 

και το 7 που επαιξα λιγο ..βασικα ιδιο με το 6 μου φανηκε ..μαλιστα παρατηρησα και πιο πολυ lag ..ισως το λειτουργικο .. ωραιο δε λεω αλλα πραγματικα ακριβως ιδιο .. ουτε τα στερεο ηχεια δεν κανουν καμια διαφορα και παιζουν πιο χαμηλα απο το ενα του σ7

 

ειναι χαρακτηριστικα τα βιντεο που δινουν σε κατοχους iphone στην αμερικη το ιδιο τους το τηλεφωνο με καποια θηκη και τους ρωτανε πως τους φαινεται το καινουργιο iphone .. βασικα κανενα δεν ειναι τελειο σιγουρα αλλα μην τα παραλεμε οτι το iphone ειναι business kai ta ανδροιδ για παιχνιδι γιατι ειναι αστειο 

εισαι σαφως προκατηλημενος γιατι δεν ισχύει τιποτα απο αυτά που λες ...και στο λεω γιατι τις ξερω και τις 3 συσκευες ... και το IPhone 6 σε σχεση με το 7 είναι μερα με την νυχτα... αν πεις για το 6s όμως εκει η διαφορα δεν είναι μεγαλη... τωρα αν πεις για το s7 εκει είναι τεραστια η διαφορα σε σχεση με το iPhone γιατι πολύ απλα το ios υπερτερεί σε σχεση με το android σαν λειτουργικο ... δες και κανενα βιντεακι στο youtube... Εδώ το 6s αφηνει χιλιόμετρα πισω το s7 στο ανοιγμα των εφαρμογών και στην  διαχειρησης μνημης σκεψου ποσο μαλλον το 7 ...  

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνώμη μου.

Ένας κάτοχος Apple συσκευής όταν ξέρει πως το επόμενο μοντέλο έχει το ίδιο μέγεθος της οθόνης,τοτε δεν ψάχνει φιγούρα στην εμφάνιση αλλα θέλει ανανεωμένο και δυνατότερο hardware,αυτή είναι η κύρια απαίτηση πιστεύω.

Είναι εμα τηλέφωνο εργαλείο.

Τωρα αν το παίρνουν πιτσιρίκια για φιγούρα κτλ και το μυαλό του κόσμου φτάνει μέχρι την εμφάνιση του τοτε ας πάρει ένα android πχ Samsung να έχει ωραία εμφάνιση και να κολλάει σε σημείο να σε στείλει τρελοκομείο.

Καλύτερα μην κολλάμε σε ανούσιες αντιπαραθέσεις τύπου "το δικό μου καλύτερο από το δικό σου" ειδικά όταν περιλαμβάνουν στερεότυπα. Κάθε λειτουργικό έχει τα πλεονεκτήματά του και τα μειονεκτήματά του, όπως τη βρίσκει ο καθείς. Εγώ επέλεξα Samsung S7 και όχι μονο έχω σόας τας φρένας αλλά ειμαι και ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Για μένα πάντως τα κινητά τέτοιων τιμών ήδη έχουν ισχυρό hardware, οπότε θα απαιτούσα βελτίωση κυρίως στην ευχρηστία και παραμετροποίση του λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει καν θεμα μεταξυ ποιου κινητου ειναι καλυτερου.Και αυτο γιατι στην περιπτωση του καθενος που ο βασικος παραγοντας ειναι η τσεπη,προφανως και το Galaxy S7 edge ειναι μονοδρομος που κοστιζει τα μισα χρηματα απο το Iphone.

 

Ναι και εγω ανεξαρτητως κοστους το Iphone 7 plus θα επελεγα για διαφορους λογους και ας ειναι τεραστιο σε μεγεθος(αν ηθελα phablet)αλλα επειδη ο παραγοντας κοστος αγορας ειναι σημαντικοτατος πλεον,το S7 edge ειναι μονοδρομος και ας μην την παω καθολου την Samsung.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται κανενα συγκριτικο τα πραγματα πλεον ειναι ξεκαθαρα.Αν θες να εχεις οτι το καλυτερο(σε γενικες γραμμες γιατι σε καποια σημεια χανουν τα iphone)πας σε Iphone 7plus αν δεν υπαρχει ο χρηματικος περιορισμος. Αν υπαρχει τοτε Galaxy S7edge(απο phablet παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται κανενα συγκριτικο τα πραγματα πλεον ειναι ξεκαθαρα.Αν θες να εχεις οτι το καλυτερο(σε γενικες γραμμες γιατι σε καποια σημεια χανουν τα iphone)πας σε Iphone 7plus αν δεν υπαρχει ο χρηματικος περιορισμος. Αν υπαρχει τοτε Galaxy S7edge(απο phablet παντα).

επιμενεις οτι το iphone plus εχει καλυτερη καμερα απο το s7,note 7 ,η και γενικοτερα σαν συσκευες με οθονες qhd;μαλλον δεν εχεις επιγνωση της καταστασης,αλλα ειναι η γνωμη σου και απολυτως σεβαστη

 

οσο για τα πληρωμενα reviews στο youtube οκ ειναι γνωστα....

 

σαφως η samsung με δυναμη 200 πλασια σε οικονομικα επιπεδα(μιας και ειναι η 2 δεύτερη μεγαλύτερη ναυπηγική βιομηχανία στον πλανήτη θα μπορουσε να κανει το ιδιο αλλα δεν το κανει,αλλα θα μπορουσε.

 

οποτε η apple διπλα στην smg ειναι σαν μια καρφιτσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαρεσει που κανεις και quote κιολας το παραπανω που ανεφερα

Δεν χρειαζεται κανενα συγκριτικο τα πραγματα πλεον ειναι ξεκαθαρα.Αν θες να εχεις οτι το καλυτερο(σε γενικες γραμμες γιατι σε καποια σημεια χανουν τα iphone)πας σε Iphone 7plus αν δεν υπαρχει ο χρηματικος περιορισμος. Αν υπαρχει τοτε Galaxy S7edge(απο phablet παντα).

 

 

επιμενεις οτι το iphone plus εχει καλυτερη καμερα απο το s7,note 7 ,η και γενικοτερα σαν συσκευες με οθονες qhd;μαλλον δεν εχεις επιγνωση της καταστασης,αλλα ειναι η γνωμη σου και απολυτως σεβαστη

 

Το οτι εχει χειροτερη αναλυση οθονης το 7plus ειναι γνωστο.Για την καμερα εχουμε φτασει σε τετοιο σημειο που οι διαφορες στις καμερες των περισσοτερων ναυαρχιδων ειναι κυριολεκτικα ελαχιστες εως μηδαμινες. Ο μεσος χρηστης αν του δειξεις τις φωτογραφιες διαφορες δεν προκειται να καταλαβει ειτε ειναι η καμερα του S7,ειτε του Htc 10,ειτε του iphone.

 

Αλλα υπαρχουν και αλλοι λογοι προτιμησης ενος κινητου.Α

πο οποια ναυαρχιδα και να διαλεξει καποιος αντικειμενικα απο την φωτογραφικη θα μεινει ικανοποιημενος.Το ιδιο και απο πλευρας αυτονομιας.

 

Εκει που χανει η Samsung δυστηχως σε σχεση οχι μονο με το Iphone αλλα και απο αλλες εταιριες Android(οσο και αν εχει βελτιωθει με την παροδο του χρονου)ειναι στο Touchwiz το οποιο οπως και να το κανουμε δεν ειναι το ιδιο αξιοπιστο με το Ios ή πχ το Sense της HTC. Ο περισσοτερος κοσμος δεν ασχολειται με custom rom και root κινητων(στο δε galaxy μαλιστα αν ασχοληθεις βγαινεις και εκτως εγγυησης κλασσικα),και φυσικα ουτε στο θεμα αναβαθμισεων τα παει παρα πολυ καλα η Samsung.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει που κανεις και quote κιολας το παραπανω που ανεφερα

 

 

 

Το οτι εχει χειροτερη αναλυση οθονης το 7plus ειναι γνωστο.Για την καμερα εχουμε φτασει σε τετοιο σημειο που οι διαφορες στις καμερες των περισσοτερων ναυαρχιδων ειναι κυριολεκτικα ελαχιστες εως μηδαμινες. Ο μεσος χρηστης αν του δειξεις τις φωτογραφιες διαφορες δεν προκειται να καταλαβει ειτε ειναι η καμερα του S7,ειτε του Htc 10,ειτε του iphone.

 

Αλλα υπαρχουν και αλλοι λογοι προτιμησης ενος κινητου.Α

πο οποια ναυαρχιδα και να διαλεξει καποιος αντικειμενικα απο την φωτογραφικη θα μεινει ικανοποιημενος.Το ιδιο και απο πλευρας αυτονομιας.

 

Εκει που χανει η Samsung δυστηχως σε σχεση οχι μονο με το Iphone αλλα και απο αλλες εταιριες Android(οσο και αν εχει βελτιωθει με την παροδο του χρονου)ειναι στο Touchwiz το οποιο οπως και να το κανουμε δεν ειναι το ιδιο αξιοπιστο με το Ios ή πχ το Sense της HTC. Ο περισσοτερος κοσμος δεν ασχολειται με custom rom και root κινητων(στο δε galaxy μαλιστα αν ασχοληθεις βγαινεις και εκτως εγγυησης κλασσικα),και φυσικα ουτε στο θεμα αναβαθμισεων τα παει παρα πολυ καλα η Samsung.

και ποιος σου ειπε οτι το touchwiz πλεον ειναι εκεινο που ηταν πριν 2-3 χρονια;εχεις δοκιμασει συσκευη s7 ?εχεις αποψη;

επισης δεν υπαρχει λογος να πειραξεις ενα s7 μιας και παει μια χαρα με την εργοστασιακη και οπως φαινεται θα ειναι και για τουαχιστον αλλα 2-3 χρονια απροβληματιστο,παντως αλλο το f1.7 αλλο το 2 αλλο το 2,2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AnandTech: Apple’s iPhone 7 and 7 Plus: ‘Unparalleled, a cut above anything else in the industry’

 

“It’s been 3 years at this point since the iPhone 5s brought a desktop-class CPU to a mobile SoC, and Apple continues to stand alone when it comes to high-end SoCs. SoC vendors lack the incentives to actually bring anything that can compete with Apple’s SoCs to market because OEMs by and large are content to advertise simplistic specs that don’t really have any connection to user experience,” Ho and Chester report. “Whether it’s SoCs with clock speeds that are practically impossible to reach due to TDP limits, IP blocks that are visibly (and visually) broken, or compromised cameras with huge sensors but not much else.”

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος σου ειπε οτι το touchwiz πλεον ειναι εκεινο που ηταν πριν 2-3 χρονια;εχεις δοκιμασει συσκευη s7 ?εχεις αποψη;

επισης δεν υπαρχει λογος να πειραξεις ενα s7 μιας και παει μια χαρα με την εργοστασιακη και οπως φαινεται θα ειναι και για τουαχιστον αλλα 2-3 χρονια απροβληματιστο,παντως αλλο το f1.7 αλλο το 2 αλλο το 2,2

Το οτι εχει βελτιωθει το touchwiz δεν σημαινει οτι εχει φτασει σε επιπεδο αλλων εταιριων απο θεμα σταθεροτητας. Ψαξε να δεις τι αχρηστες εφαρμογες(bloatware κοινως)εχει το S7 και ποσες εχει το Htc 10 πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το οτι το android ειναι στο 90 + τοις εκατο λεει πολλα!πολυ καλη η παρουσιαση του φορουμ για τα iphone αλλα πλεον πεφτει κατακορυφα η apple

 

Ότι και η κουτσή Μαρία κάνει κινητά με ανδροιδές; WoW..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα πηρα iphone5 με τυπου γραματια κ μου βγηκε 900 και ευρο!!@Τη δευτερη μερα το πηγα στο σερβης γιατι νομηζα οτι εχει προβλημα η μπαταρια του που αναβε σε παιχνιδια ασφαλτ8 τυπου και τελειωνε αστεια γρηγορα.Απλα μου ειπανε οτι ολα τα μυλα 5 ετσι ηταν και δεν εχουν προβλημα.Καλη συσκευη οπτικα γρηγορο αν και διπυρηνο πιο γρηγορο απο τετραπηρηνα ανδροιδες τοτε galaxys4 πητα στο λαγκ με χαλια φωτηνοτητα και χρωματα εντονα πολυ αλα ειχες καλη καμερα μεγαλυτερη οθονη καρτα μνημης και καπου ισοφαρηζε.Με το iphone δεν ειχα ποτε μπαταρια η αναγκαστικα ειδικα οταν ημουν εξω δεν τακουμπουσα γιατι εφευγε η μπαταρια για πλακα ζεστενοτανε πολυ περησοτερο απο τα ανδροηδες.Καλη καμερα ωραια εμπηρεια χρησης αλα χαλια μπαταρια τελειωνε γρηγορα ζεστενοτανε πολυ η στη καμερα οταν εκανα ζουμ χαλια φενοτανε καρτα μνημης δεν ειχε να το κανω βαρια χρηση δε μπορουσα να στειλω η να παρω φωτογραφιες η ηχους με μπλουτουθ δε μπορουσα επισης κατι αλο που μου εσπαγε τα νευρα ηταν πως τα υλικα κατασκευης των ακουστικων και του φορτιστη χαλουσαν πολυ μα πολυ ευκολα και ημουν αναγκασμενος να δεινω 30ευρ και για να παρω τα γνησια γιατι τα ημητασιον ηταν ολα για πεταμα ασε που ειχαν εναν κωδικο γνησιοτητας για να μη μπορεις να χρησιμοποιησεις αλο απο τα γνησια.Το σκυλομετανιωσα για ολα αυτα που ανεφερα .Απο τοτε εχω αλαξει πολες συσκευες και θα συνεχηζω ναλαζω.Να πω οτι απο τοτε μεχρι τωρα την εκραζα σαν εταιρια γιατι κοροηδευει το κοσμο με φτωχα σπεκς και ανεβαζει τα χαρακτηρηστικα με το ζορι επειδη τον κανουν ολοι .Ακομα και το iphone7 δεν ειναι καν fhd. Η μονη συσκευη που μαρεσε απο τετε που ειχα παρει το iphone5 ειναι το iphone7 plus που μπορω να πω οτι κατι εκανε με αυτη τη συσκευη επιτελους βελτιωσε αισθητα τη καμερα το μεγεθος οθονης τη μπαταρια που παντα ηταν για πεταμα σε σχεση με ανταγωνησμο καλυτερο επεξεργαστη και σε καταναλωση και θερμοτητα αδιαβροχοποιηση και ολα τα καινουργια για την apple χαρακτηρηστικα.Καποτε λεγανε δε χρειαζονται πιο δυνατα χαρακτηρηστικα σε καμερες επεξεργαστες αναλυση οθονης μεγεθος οθονης αδιαβροχοποιηση η οτι δε λαγκαρι η κρασαρι και αλα τετοια αλα οσα κατα καποιο τροπο υποτημουσε αυτα εκανε και αυτα θα συνεχησει να κανει.Μετα το μυλο πηρα galaxys5 lg g3 32gb mate7 honor6 plus xiaomi redmi note3 32gb και τωρα εχω xiaomi note pro..Το s5 καλο αλα λαγκαρε πολυ και μεσπανε τα νευρα το lg καλο αλα ζεστενοτανε γρηγορα και ερηχνε φωτηνοτητα και τελειωνε γρηγορα η μπαταρια το mate7 μου αρεσε πολυ περησοτερο απο τα προηγουμενα που ειχα. παρα πολυ καλη αυτονομια μετρια προς καλη καμερα καλο αρκετα ηχειο οθονη καλυτερη σε φωτηνοτητα δαχτυλικο πολυ καλυτερο απο iphone galaxys5 αλαγκαρηστο σε σχεση με s5 lg .Γιαυτο απο τοτε δε ξαναπηρα γνωστες ναυαρχηδες και για λογους χρηματων ενοειται .Αν με περησευανε λεφτα πολα ισως να ειχα η iphone7 plus που πραγματικα αξηζει σε συγγρηση με τις πατατες που εβγαζε μεχρι τωρα η galaxys7 edge η mate8 .Μαρεσει ολη η φαση με τα σμαρτφοουν γιαυτο και ρισκαρω και με συσκευες αλες χωρης παρωπηδες π.χ σαμσουνκ η μυλο.Προσπαθω να βρω ποιο μου προσφερει περησοτερα και μπορω να το κανω τη χρηση που θελω χωρης να φοβαμαι μην μεινω απο μπαταρια η ναρχησει να ζεματαει αν παιζω παιχνιδια και αλα μικρα αλα μεγαλα προβληματα για ενα χρηστη πολων ορων.Ολες οι εταιριες εχουν τα θετικα τους και ταρνητικα τους απλα βαζεις κατω να δεις πιανου θετικα ειναι τα περησοτερα και τι θες εσυ πιο πολυ απο μια συσκευη και διαλεγεις.!@????????????Εγω αυτο κανω και σε μια συσκευη τα θελω ολα αναλυση οθονης αυτονομια καλες καμερες γρηγοραδα να μη πολυζεστενεται να εχει καλο ηχειο να εχει καλους πομποδεκτες σημα κτλπ και μεγαλη οθονη να εχει εξηκονομηση ενεργειας να εχει επιλογη καρτα μνημης και οτι αλο καλοδεχουμενο.Αυτα ειναι τα δικα μου κρητηρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...