Προς το περιεχόμενο

Gaming pc με i5


marksk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μην τα λυπηθεί τα λεφτά για i5-6600K και Ζ170 μητρική, μόνο και μόνο σαν αξία μεταπώλησης ή σαν επένδυση να το δεις. Άλλο i5-6500 (205€) 3.2 GHz και άλλο i5-6600K (245€) με OC ~4.5 GHz. Δεν λέω η GTX760 παίζει μπάλα και με τους 2 αλλά στις μέρες μας σε κάθε 1 CPU/Board update αλλάζουμε 2 με 3 κάρτες γραφικών, γι'αυτό ξόδεψε τα λεφτά για cpu/board σε βάθος 3ετιας plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jimmyfis @billyboo Στα 80-110 ευρω

 

Δεν το έχω ψάξει τόσο το θέμα της μητρικής, εκτός της περίπτωσης μου, για να σου πω με σιγουριά. Για μένα η μητρική είναι λίγο σαν το κουτί. Κοιτάς μεν το chipset (h110, b150, h170 για τον i5-6500 ή Ζ170 ή αν θες να κάνεις OC τις μνήμες/τον επεξεργαστή σε μελλοντική αναβάθμιση) αλλά παίζουν ρόλο και άλλα πολλά, από τις εξόδους που θες πίσω, μέσα κλπ, μέχρι αν ταιριάζει με τα χρώματα που θες να βάλεις στο case.

 

Καλύτερα να ανοίξεις ένα καινούριο θέμα με την ερώτησή σου και το σύστημα που θες να στήσεις/έχεις για να πάρεις σωστές απαντήσεις.

Να μην τα λυπηθεί τα λεφτά για i5-6600K και Ζ170 μητρική, μόνο και μόνο σαν αξία μεταπώλησης ή σαν επένδυση να το δεις. Άλλο i5-6500 (205€) 3.2 GHz και άλλο i5-6600K (245€) με OC ~4.5 GHz. Δεν λέω η GTX760 παίζει μπάλα και με τους 2 αλλά στις μέρες μας σε κάθε 1 CPU/Board update αλλάζουμε 2 με 3 κάρτες γραφικών, γι'αυτό ξόδεψε τα λεφτά για cpu/board σε βάθος 3ετιας plus.

 

Δεν έχεις άδικο, αλλά αν αυτό γίνει και τελικά μπει ένα μη ποιοτικό τροφοδοτικό ή ένα κουτί της πλάκας θα είναι κρίμα κατά την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...