Προς το περιεχόμενο

εχασα το πτυχιοοο..


vaggoulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχασα το πτυχιο αγγλικων (edexcel) μηπως ξερει κανενας τι κανω σε αυτην την περιπτωση ?

Νομίζω μπορούν να στο επανεκδώσουν με κάποιο κόστος. Ρώτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλ. στον οργανισμο που συνεργαζεται μαζι τους στην ελλαδα. π.χ. για michigan ελληνοαμερικανικη και θα σου εκδόσουν αλλο. Σε παρομοια περιπτωση κανα 10ρικο μου κοστισε και μου το εστειλαν σπιτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι ποιο ωραιο Proficiency  ξερουμε? δεν εχω δει του cambridge μπορει να βαλει φωτο κανεις? δεν ξερω ποιο ειναι απο αυτα που βλεπω... ομολογω το μισιγκαν ειναι ωραιο με την χρυση σφραγιδα, του εντεξελ που εχω (pearson test of english level 5) δεν λεει και πολλα, αν και εχει ωραια αναλυση των λεβελ στην πισω μερια :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τηλ. στον οργανισμο που συνεργαζεται μαζι τους στην ελλαδα. π.χ. για michigan ελληνοαμερικανικη και θα σου εκδόσουν αλλο. Σε παρομοια περιπτωση κανα 10ρικο μου κοστισε και μου το εστειλαν σπιτι. 

Aυτο. Το Βρετανικο Συμβουλιο μου το χρεωσε κανα 40ρι αν θυμαμαι καλα. Καλα να παθω βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που το χάσεις δύσκολα τα πράγματα αλλά μάλλον είναι ανάλογα τον φορέα.

 

Παράδειγμα στην δική μου περίπτωση που είναι η ΕλληνοΑμερικάνικη αναγράφει 

 

  • Τα απολεσθέντα ή κατεστραμμένα πιστοποιητικά δεν επανεκδίδονται.

 

Παρόλα αυτά μπορούν να σου χορηγήσουν μια βεβαίωση απώλειας/καταστροφής πιστοποιητικού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι ποιο ωραιο Proficiency  ξερουμε? δεν εχω δει του cambridge μπορει να βαλει φωτο κανεις? δεν ξερω ποιο ειναι απο αυτα που βλεπω... ομολογω το μισιγκαν ειναι ωραιο με την χρυση σφραγιδα, του εντεξελ που εχω (pearson test of english level 5) δεν λεει και πολλα, αν και εχει ωραια αναλυση των λεβελ στην πισω μερια :D

Του 2007 βέβαια αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει ιδιαίτερα.

 

cambridge_zpsrsrxhn3z.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που το χάσεις δύσκολα τα πράγματα αλλά μάλλον είναι ανάλογα τον φορέα.

 

Παράδειγμα στην δική μου περίπτωση που είναι η ΕλληνοΑμερικάνικη αναγράφει 

 

  • Τα απολεσθέντα ή κατεστραμμένα πιστοποιητικά δεν επανεκδίδονται.

 

Παρόλα αυτά μπορούν να σου χορηγήσουν μια βεβαίωση απώλειας/καταστροφής πιστοποιητικού. 

αυτό σε ποια λογική το στηρίζουν ?

να ρωτήσω κ εγώ με την σειρά μου επειδή το έχω απορία , πόσο δύσκολο είναι να βγει ένα πλαστό πτυχίο ? όταν το προσκομίσεις κάπου το ελέγχει κανείς με τον φορέα έκδοσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό σε ποια λογική το στηρίζουν ?

να ρωτήσω κ εγώ με την σειρά μου επειδή το έχω απορία , πόσο δύσκολο είναι να βγει ένα πλαστό πτυχίο ? όταν το προσκομίσεις κάπου το ελέγχει κανείς με τον φορέα έκδοσης?

 

Στον δημόσιο τομέα θεωρητικά ελέγχονται τα πάντα.

 

Στον ιδιωτικό σε απειροελάχιστες περιπτώσεις, αν είναι θα σε ρωτήσουν κάτι στα αγγλικά και θα δούνε πως τα μιλάς και τι ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον δημόσιο τομέα θεωρητικά ελέγχονται τα πάντα.

 

Μόνο θεωρητικά όμως.

 

Αν τα τυπικά προσόντα είναι τέτοια που τα έχει πολύς κόσμος δεν πρόκειται να γίνει για πρακτικούς λόγους.

 

Αν πάλι είναι τέτοια που τα έχει λίγος κόσμος, δε θα ζητάνε "πτυχίο σχολής θετικής κατεύθυνσης" in the first place.

 

Η μόνη περίπτωση που μπορώ να φανταστώ να γίνει ο έλεγχος είναι σε καταγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...