Προς το περιεχόμενο

Καθημερινά έξοδα κατα την διάρκεια της σχέσης.


Faeton

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή ενα άλλο ποστ που κλειδώθηκε λίγο πιο κάτω (αφορμή μην αρχίσετε να κλειδώνετε προτού καν διαβάσετε κάποιοι μοδ :P) που είτε τέθηκε για πλάκα είτε όντως απασχόλησε τον συνφορουμιστή μας ήρθα σε αυτό το topic να θέσω άλλο ερώτημα που προσωπικά βρίσκω πιο ενδιαφέρον.


Πόσο ζημιωμένοι (οικονομικά) βγαίνετε σε μια σχέση συγκριτικά με όταν είστε single; 

 

Μήπως βγαίνετε κερδισμένοι; Πως και έτσι; Ήξερα κάποιον που η γκόμενα μέχρι και κάρτα του έβαζε ας πούμε xD 

 

Είναι τελικά δωρεάν ο έρωτας ή το φλερτ ; 

 

Τέλος τα έξοδα ειναι τα ίδια σε μια σχέση κατά μέσο όρο και για τα δύο φύλα ; ή ισχύει η αντίληψις πως ο άντρας πληρώνει την λυπητερή ακόμη και στις μέρες μας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το λες και λυπητερη.πανω απο ολα να εισαι κυριος.

με την κοπελια μου προσωπικα μιας και δεν δουλευει και δουλευω εγω,αν και μενουμε μαζι (νοικιαζα απο πριν που ειμαι μονος και ηρθε και αυτη μαζι τωρα) ολα τα πληρωνω εγω.απο ενοικιο και λογαριασμους (ετσι και αλλιως θα τα πληρωνα) μεχρι και τους καφεδες εξω.

ενταξει εαν λειπω και παει super market,προφανως και θα πληρωσει η ιδια αλλα απο την στιγμη που δεν δουλευει δεν μπορω να κανω κατι αλλο.αλλα σιγα,εαν νοιωθεις ωραια με τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου ειναι μικρο το κοστος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολλά πληρώνει αυτός που βγάζει πιο πολλά.

Ο ερωτας ειναι δωρεάν εφοσον υφίσταται και στους δύο.

Η συγκατοίκηση συμφερει οικονομικα.

Νεξτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου πάντως είναι πολύ ευτυχισμένος... Που βρήκε πλούσια γκόμενα :P

 

Σοβαρά τώρα, λόγω της οικονομικής μου κατάστασης πληρώνω τα πιο πολλά, αλλά επειδή το θέλω η ίδια. Θεωρώ γιαδουριά να πληρώνει εκείνος που είναι σε μια στενότητα μόνο και μόνο επειδή τελειώνει σε -ος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου πάντως είναι πολύ ευτυχισμένος... Που βρήκε πλούσια γκόμενα :P

 

Σοβαρά τώρα, λόγω της οικονομικής μου κατάστασης πληρώνω τα πιο πολλά, αλλά επειδή το θέλω η ίδια. Θεωρώ γιαδουριά να πληρώνει εκείνος που είναι σε μια στενότητα μόνο και μόνο επειδή τελειώνει σε -ος.

 

 

που μπορώ να κάνω αίτηση για ραντεβού σε περίπτωση single? :P

 

 

στο θέμα, είναι που θα πέσεις, η άλλη μπορεί να ζητάει χορηγό η να είναι πλούσια και να πληρώνει παντού :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος  εξετάζει αν βγαίνει κερδισμένος ή χαμένος από μια σχέση, τότε η σχέση αυτή είναι το λιγότερο κενή και ρυχή.

 

Είμαι διατεθειμένος να δώσω τα πάντα στην κοπέλα μου, τα πάντα, αρκεί να ξέρω ότι θα εισπράξω σε συναίσθημα, αληθινό σναίσθημα όμως. Αυτό και μόνο μου αρκεί. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμήστε δεν σας έβαλα να κάνετε σχέσεις με σκοπό την κερδοσκοπία απλά μια ερώτηση έκανα πως (εκ των υστέρων) βλέπετε την οικονομική σας κατάσταση τώρα που είστε σε σχέση συγκριτικά με πριν...

Με λίγα λόγια το πορτοφόλι ειναι πιο γεμάτο ίδιο ή πιο άδειο τώρα που βρήκατε το έτερον ήμισυ; 

 

Κάτι σαν γκάλοπ δηλαδή ή φιλοσοφική συζήτηση ας το πούμε.. αν έχετε δουλειές πηγαίνετε κάντε τις το topic αυτό ειναι για αυτούς που δεν έχουν και θάθελαν να ξοδέψουν λίγα λεπτά ποστάροντας την γνώμη τους. 

 

 

 

Δεν το λες και λυπητερη.πανω απο ολα να εισαι κυριος.

με την κοπελια μου προσωπικα μιας και δεν δουλευει και δουλευω εγω,αν και μενουμε μαζι (νοικιαζα απο πριν που ειμαι μονος και ηρθε και αυτη μαζι τωρα) ολα τα πληρωνω εγω.απο ενοικιο και λογαριασμους (ετσι και αλλιως θα τα πληρωνα) μεχρι και τους καφεδες εξω.

ενταξει εαν λειπω και παει super market,προφανως και θα πληρωσει η ιδια αλλα απο την στιγμη που δεν δουλευει δεν μπορω να κανω κατι αλλο.αλλα σιγα,εαν νοιωθεις ωραια με τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου ειναι μικρο το κοστος.

Τρόπος του λέγειν το "λυπητερή" για οικονομία κειμένου.

 

 

Ο δικός μου πάντως είναι πολύ ευτυχισμένος... Που βρήκε πλούσια γκόμενα :P

Σοβαρά τώρα, λόγω της οικονομικής μου κατάστασης πληρώνω τα πιο πολλά, αλλά επειδή το θέλω η ίδια. Θεωρώ γιαδουριά να πληρώνει εκείνος που είναι σε μια στενότητα μόνο και μόνο επειδή τελειώνει σε -ος.

Έχει την μπασκετμπολίστρια που του πληρώνει τα ποτά... που σας βρίσκουν θα θελα ναξερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμήστε δεν σας έβαλα να κάνετε σχέσεις με σκοπό την κερδοσκοπία απλά μια ερώτηση έκανα πως (εκ των υστέρων) βλέπετε την οικονομική σας κατάσταση τώρα που είστε σε σχέση συγκριτικά με πριν...

 

Με λίγα λόγια το πορτοφόλι ειναι πιο γεμάτο ίδιο ή πιο άδειο τώρα που βρήκατε το έτερον ήμισυ;

 

Κάτι σαν γκάλοπ δηλαδή ή φιλοσοφική συζήτηση ας το πούμε.. αν έχετε δουλειές πηγαίνετε κάντε τις το topic αυτό ειναι για αυτούς που δεν έχουν και θάθελαν να ξοδέψουν λίγα λεπτά ποστάροντας την γνώμη τους.

 

Έχει την μπασκετμπολίστρια που του πληρώνει τα ποτά... που σας βρίσκουν θα θελα ναξερα :P

Πάνω κάτω τα ίδια, γιατί πια έχω ξεφύγει από τον καταναλωτισμό.

 

Απλό. Εγώ τον βρήκα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμήστε δεν σας έβαλα να κάνετε σχέσεις με σκοπό την κερδοσκοπία απλά μια ερώτηση έκανα πως (εκ των υστέρων) βλέπετε την οικονομική σας κατάσταση τώρα που είστε σε σχέση συγκριτικά με πριν...

 

Με λίγα λόγια το πορτοφόλι ειναι πιο γεμάτο ίδιο ή πιο άδειο τώρα που βρήκατε το έτερον ήμισυ; 

 

Κάτι σαν γκάλοπ δηλαδή ή φιλοσοφική συζήτηση ας το πούμε.. αν έχετε δουλειές πηγαίνετε κάντε τις το topic αυτό ειναι για αυτούς που δεν έχουν και θάθελαν να ξοδέψουν λίγα λεπτά ποστάροντας την γνώμη τους. 

 

 

 

Τρόπος του λέγειν το "λυπητερή" για οικονομία κειμένου.

 

 

Έχει την μπασκετμπολίστρια που του πληρώνει τα ποτά... που σας βρίσκουν θα θελα ναξερα :P

Οκ να σου απαντησω στα bold.

ενοικιο το ιδιο.

ιντερνετ το ιδιο.

Νερο και ρευμα παραπανω (προφανως γιατι ειναι 2 ατομα πλεον).

καφεδες και ποτα παραπανω.(προφανως γιατι ειναι 2 ατομα πλεον).

φαγητο λιγοτερα (γιατι μαγειρευει οποτε δεν τρωω τοσο συχνα απεξω αλλα και παλι ετσι αυξανονται τα εξοδα του super market).

καταναλωτικη μανια οταν με πιανει,πανω κατω τα ιδια,μπορει καμια φορα να με συγκρατησει κιολας.

πιο πανω εγραψα για ποτα,ε βαλε οτι πλεον δεν θα βγω τοσο συχνα οποτε ερχετε στα ισια της λιγο η κατασταση.

με λιγα λογια αυξηθηκαν τα εξοδα αλλα οχι τοσο τραγικο οσο ακουγεται.δηλαδη δεν ειναι οταν ειμαι μονος κανει 1 και οταν ειμαι διπλος κανει 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οταν γουσταρεις τον αλλον/αλλην μονο ζημιωμενος δεν αισθανεσαι..Αυτο το "ζημιωμενος" που εγραψες μου εκατσε ασχημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια.

Εισαι μαζι με εναν ανθρωπο,χαιρεσαι αν στερηθεις κατι εσυ και το παρει αυτος.

Αυτο ειναι ανεκτιμητο σε σχεση με τα λεφτα που πιθανον να σου περισσευαν σε solo φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...