Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 4 Review


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκρως ικανοποιητική η ποιότητα ήχου στις κλήσεις.

 

Για το δεύτερο που ρωτάς, απ'όσα έχω δει στο forum του en.miui.com (το κοιτάζω τακτικά), δεν υπάρχει έως τώρα κάποια επίσημη ανακοίνωση για version με SD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξέρει κανείς πόσο sar έχει ?

Προσωπικά από το site της xiaomi βρήκα αυτό, αλλά λείπουν πολλά μοντέλα, μαζί και το redmi note 4 δυστιχώς.

Τον λόγο που λείπουν δεν τον ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω  ενα  ΧΙΑΟΜΙ  ΝΟΤΕ  4  το   οποιο  στο  μενου  εχει  αλλες  λεξεις  στα  αγγλικα  και  αλλες  στα ελληνικα . Μηπως  μπορειται  να  μου  πειτε  τι  πρεπει  να  κανω  για  να  μεταφραστουν  ολα στα  ελληνικα . ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε αν θα βγει με b20/800mhz ;

θα εχω θεμα με vodafone και cosmote αν το παρω χωρις την b20;

 

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι, αλλά πολύ χλωμό το κόβω.

 

 

έχει καταλάβει κανένας πώς λειτουργεί ο Χ20; είναι πχ διπύρηνο στο hi και συμμετρικό 8πύρηνο στο lo;

 

Το αναφέρω στο review, τα core clusters είναι 3: ένα με τους 2 βαρβάτους πυρήνες, ένα με 4 πυρήνες Cortex-A53 κι ένα ακόμη με 4 πυρήνες Cortex-A53.

 

 

εχω  ενα  ΧΙΑΟΜΙ  ΝΟΤΕ  4  το   οποιο  στο  μενου  εχει  αλλες  λεξεις  στα  αγγλικα  και  αλλες  στα ελληνικα . Μηπως  μπορειται  να  μου  πειτε  τι  πρεπει  να  κανω  για  να  μεταφραστουν  ολα στα  ελληνικα . ευχαριστω 

 

Αν έχεις υπομονή, κοιτάς εδώ:

http://en.miui.com/download-309.html

μέχρι να δεις διαθέσιμη Global Stable ROM σειράς 8.1.x.0, η οποία κατά 99% θα έχει πλήρη μενού στα ελληνικά.

 

Αν θες να παίξεις με custom ROMs από xiaomi.eu ή xiaomi-miui.gr οι οποίες έχουν εδώ και καιρό πλήρη ελληνικά, θα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες από τα εν λόγω sites προκειμένου να ξεκλειδώσεις τον bootloader της συσκευής σου και να περάσεις την αντίστοιχη ROM που δίνουν τα εν λόγω sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν λετε για το SAR του κινητου που σε καιει

Είναι αρκετά πιο κάτω από το όριο των 2 W/Kg που έχει θεσπιστεί στην Ε.Ε.

 

http://www.mi.com/en/certification/rfexposure/

 

Head: 0.724 W/kg

Body:0.674W/kg (Max distance 5 mm)

 

Και ενδεικτικά, καλύτερο από το πολλαπλάσιου κόστους iPhone 6 Plus:

http://www.apple.com/legal/rfexposure/iphone7,1/en/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Πλέον περήφανη κάτοχος του redmi note 4.Το παρέλαβα σήμερα και πραγματικα με ενθουσίασε, πολύ δυνατό. Η σχέση ποιότητας-τιμής είναι εξαιρετική. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια, αλλά προς το παρόν δειχνει αριστο. Υπάρχει κάποια πρόταση για hands free (δεν περιέχονται) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον περήφανη κάτοχος του redmi note 4.Το παρέλαβα σήμερα και πραγματικα με ενθουσίασε, πολύ δυνατό. Η σχέση ποιότητας-τιμής είναι εξαιρετική. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια, αλλά προς το παρόν δειχνει αριστο. Υπάρχει κάποια πρόταση για hands free (δεν περιέχονται) ;

σχεδόν όλα παίζουν.

Samsung,sony και iLuv έχω δοκιμάσει,παίζουν μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...