Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

οκ σε ευχαριστω, θα προτιμουσα να εκανα τμ αγορα του καλωδιου απο ελλαδα για να μην περιμενω (αν ανοιξουν τα μαγαζια στις 11 :P )

Κοίτα, αυτό το extension 5μ που έχω, απο Ελλάδα έχει 70Ε.

https://www.skroutz.gr/s/12550749/Tether-Tools-USB-3-0-Cable-USB-A-male-USB-A-female-5m-CU3016.html

Από amazon έχει 26 με τα μεταφορικά.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0179MXKU8/ref=ewc_pr_img_1?smid=A2TM1FGGT3O1H3&psc=1

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

αυτο εχει εισοδο για κανονικο usb οχο typec & αποτιβλεπω στις φωτο, ειναι ενας "μεσολαβητης" οπου κουμπωνει αλλο καλωδιο απο το Q2.

Ακριβώς. Έχω αυτό και ένα 3μετρο, 8 μέτρα σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 500 καλωδια στο αμαζον. Ότι είναι usb 3 είναι το ίδιο. Δεν λαγκάρει κανένα.  Αρκεί να είναι usb 3.0. Προσοχή, το type c είναι πρότυπο για το βύσμα. Ένα καλώδιο type c μπορει να είναι και usb 2. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, kgian said:

Υπάρχουν 500 καλωδια στο αμαζον. Ότι είναι usb 3 είναι το ίδιο. Δεν λαγκάρει κανένα.  Αρκεί να είναι usb 3.0. Προσοχή, το type c είναι πρότυπο για το βύσμα. Ένα καλώδιο type c μπορει να είναι και usb 2. 

την στιγμη που η μιτρικη μου δεχεται και type c, μπορω να παρω καλωδιο που και οι 2 ακρες ναναι type c, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/1/2021 στις 1:28 ΠΜ, Tzini_Gr είπε

την στιγμη που η μιτρικη μου δεχεται και type c, μπορω να παρω καλωδιο που και οι 2 ακρες ναναι type c, σωστα;

Εγώ μετά από ψάξιμο βρήκα και πήρα αυτό. Up to 5gbs και φορτίζει ταυτόχρονα το κουεστ όσο παίζεις. Πολλά καλώδια ΔΕΝ φορτιζουν το κουεστ εν ώρα παιχνιδιού. Στα 30€ από αμαζον

Screenshot_2021-01-09-20-15-38-932_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vsrs7 είπε

Εγώ μετά από ψάξιμο βρήκα και πήρα αυτό. Up to 5gbs και φορτίζει ταυτόχρονα το κουεστ όσο παίζεις. Πολλά καλώδια ΔΕΝ φορτιζουν το κουεστ εν ώρα παιχνιδιού. Στα 30€ από αμαζον

Screenshot_2021-01-09-20-15-38-932_com.android.chrome.jpg

To έχεις δοκιμάσει ότι όντως φορτίζει ή απο την περιγραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2021 στις 1:28 ΠΜ, Tzini_Gr είπε

την στιγμη που η μιτρικη μου δεχεται και type c, μπορω να παρω καλωδιο που και οι 2 ακρες ναναι type c, σωστα;

Ναι σωστά και το γνήσιο oculus type c ειναι , εγώ πάντως με το παρακατω έκανα δουλεία αν και προτιμώ να παίζω wireless με το virtual desktop   

https://www.amazon.it/gp/product/B01MZIPYPY/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kgian είπε

To έχεις δοκιμάσει ότι όντως φορτίζει ή απο την περιγραφή;

Ναι, το φορτίζει όσο παιζω

Βέβαια, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μπορεί η usb της μητρικής σου, να μπορεί να δώσει πάνω από 2,4A. Εάν δεν μπορεί, ότι καλώδιο και να πάρεις, θα είναι το ίδιο άχρηστο στην φόρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, gesored said:

Ναι σωστά και το γνήσιο oculus type c ειναι , εγώ πάντως με το παρακατω έκανα δουλεία αν και προτιμώ να παίζω wireless με το virtual desktop   

https://www.amazon.it/gp/product/B01MZIPYPY/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

προς το παρον εβαλα λιγο να παιξω με ενα καλωδιο usb 2 - type c (απο καλωδιο κινητου).

Απο τν αλλη και να παραγγειλω απτο αμαζον ποιος ξερει ποτε θα μ ρθει ετσι οπως ειναι η κατασταση δυστηχως.... θα κοιταξω μπας κ βρω κανενα μεταχειρισμενο απο κανεναν (δυσκολο).

 

Τελος, δοκιμασα και το exorcist... τα κουμπια δν μπορω να τα αλλαξω; μου χει πληκτρα απο controller htc και το κουμπι για ανοιξω το μενου του ρολογιου δεν αντιστοιχει σε κανενα κουμπι απτο κοντρολερ του Q2 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/12/2020 at 20:28, kgian said:

 

To quest 2 παίζει τα πάντα χωρίς χακιές. Παίζει όλα τα δικά του αυτόνομα παιχνίδια χωρίς καθόλου υπολογιστή. Παίζει όλα τα παιχνίδια από το oculus store του υπολογιστή με καλώδιο. Παίζει όλα τα παιχνίδια του steamVR επισήμως και με πλήρη υποστήριξη. Παίζει όλα τα παιχνίδια απο τρίτα μαγαζιά ή κατεβασμένα αυτόνομα απο θείους, ανηψιούς κλπ. 

Μπορεί να παίξει όλα τα παραπάνω ΚΑΙ ασύρματα, που δεν το κάνει κανένα άλλο σύγχρονο Headset ayt;h thn stigm;h. 

Tα χειριστήριά του υποστηρίζονται άμεσα πο όλα τα παιχνίδια και δεν χρειάζεται να φτιάχνεις mappings για το καθε ένα. Έχει υψηλότερη ανάλυση εικόνας από το index. Δεν δίνεις μια περιουσία για να το αγοράσεις και μπορείς να το πάρεις ΑΜΕΣΑ. Ότιδήποτε άλλο παραγγέλνεις και περιμένεις ΜΗΝΕΣ. 

το exorcist legion, πως !@$ παιζει γτ σε μενα με το Q2 ΔΕΝ μπορω να απαντησω στον ασυρματο :P -το παιχνιδι ειναι αγορασμενο απο steam και οχι απο το oculus store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε σήμερα το oculus quest 2 και έβαλα να παίξω beatsaber και superhot... εκπληκτικά παιχνίδια και τα 2...  Αλλά αντιμετωπίζω ένα θέμα. Μετά απο περίπου 40 λεπτά- 1ώρα τα μάτια μου αρχίζουν να πονάνε απίστευτα.  Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα?

Έχω δοκιμάσει να πειράξω το IPD που προσφέρει και στις 3 θέσεις που έχει, αλλά δεν βοήθησε. Φοράω γυαλιά απο κάτω με υπερμετρωπία, αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα. 

ΥΓ. Όταν είχα παίξει σε rift πριν κάτι χρόνια δεν είχα παρόμοιο θέμα.. 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...