Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ένα πανέμορφο adventure game που άρχισα αυτές τις μέρες είναι το Down The Rabbit hole

https://downtherabbitholegame.com/

φοβερά έξυπνη ιδέα έτσι όπως το έχουν υλοποιήσει. Tα adventure με γρίφους και ιστορίες αφήγησης σε vr στέκονται πολύ καλά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κανενα καλο horro παιχνιδακι υπαρχει μεσω pc; εχω παιξει στο quest 2 μεχρι στιγμης το exorcist, paranormal, layers of fear..

προσπαθω να βρω κανενα αλλο παιχνιδακι τιμιο σε γραφικα και ατμοσφαιρα

Επεξ/σία από Tzini_Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

κανενα καλο horro παιχνιδακι υπαρχει μεσω pc; εχω παιξει στο quest 2 μεχρι στιγμης το exorcist, paranormal, layers of fear..

προσπαθω να βρω κανενα αλλο παιχνιδακι τιμιο σε γραφικα και ατμοσφαιρα

https://store.steampowered.com/app/916840/The_Walking_Dead_Saints__Sinners/

με zombie αν σου αρέσει το είδος καλό είναι το walking dead. δεν είναι βέβαια horror 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανένας κάτοχος quest 2 θέμα με το oculus link μετά το τελευταίο update? Είχα καιρό να το πιάσω κ την τελευταία φορά που το είχα αφήσει όλα δούλευαν άψογα, τώρα συνδέοντας το καλώδιο κ κάνοντας enable το link προσπαθεί να ξεκινήσει αλλά σαν να κρασαρει κι επιστρέφει στο home screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Log@n είπε

Έχει κανένας κάτοχος quest 2 θέμα με το oculus link μετά το τελευταίο update? Είχα καιρό να το πιάσω κ την τελευταία φορά που το είχα αφήσει όλα δούλευαν άψογα, τώρα συνδέοντας το καλώδιο κ κάνοντας enable το link προσπαθεί να ξεκινήσει αλλά σαν να κρασαρει κι επιστρέφει στο home screen.

Εμένα όταν καμιά φορά κάνει τέτοια με μια επανεκκίνηση στρώνει αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Log@n είπε

Έχει κανένας κάτοχος quest 2 θέμα με το oculus link μετά το τελευταίο update? Είχα καιρό να το πιάσω κ την τελευταία φορά που το είχα αφήσει όλα δούλευαν άψογα, τώρα συνδέοντας το καλώδιο κ κάνοντας enable το link προσπαθεί να ξεκινήσει αλλά σαν να κρασαρει κι επιστρέφει στο home screen.

Κάτοχος Quest 2 εδώ και περίπου 10 μέρες και από την αρχή μου έκανε περίεργα το Link καλώδιο που πήρα. Υποθέτω ότι φταίει το συγκεκριμένο που πήρα μιας και στο speed test του βγάζει 900Mbps. Θα το επιστρέψω μέσα στην εβδομάδα μαζί με το Elygo strap στο amazon. Δευτέρα έρχεται το elite strap και περιμένω να μου έρθει και ένα 5GHz router για να παίζω ασύρματα.

Μιας και το ανέφερα, το κουπόνι mobile25 δίνει -25% έκπτωση σε οτιδήποτε πάρετε από το Quest Store μέσα από το κινητό σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2021 στις 11:39 ΜΜ, naruto14 είπε

Κάτοχος Quest 2 εδώ και περίπου 10 μέρες και από την αρχή μου έκανε περίεργα το Link καλώδιο που πήρα. Υποθέτω ότι φταίει το συγκεκριμένο που πήρα μιας και στο speed test του βγάζει 900Mbps. Θα το επιστρέψω μέσα στην εβδομάδα μαζί με το Elygo strap στο amazon. Δευτέρα έρχεται το elite strap και περιμένω να μου έρθει και ένα 5GHz router για να παίζω ασύρματα.

Μιας και το ανέφερα, το κουπόνι mobile25 δίνει -25% έκπτωση σε οτιδήποτε πάρετε από το Quest Store μέσα από το κινητό σας.

Το elite strap από πού το πήρες; Για το θέμα με το καλώδιο, ίσως είναι πρόβλημα software, αν το γκουγκλαρεις θα δεις ότι έχει πέσει η ταχύτητα του link σε αρκετό κόσμο, ίσως και το δικό μου πρόβλημα εκεί να οφείλεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Log@n είπε

Το elite strap από πού το πήρες; Για το θέμα με το καλώδιο, ίσως είναι πρόβλημα software, αν το γκουγκλαρεις θα δεις ότι έχει πέσει η ταχύτητα του link σε αρκετό κόσμο, ίσως και το δικό μου πρόβλημα εκεί να οφείλεται.

To Elite Strap το πήρα από το Ιταλικό amazon. Αλλά νομίζω υπάρχει και σε άλλα Ευρωπαϊκά amazon πλην του Γερμανικού που δε πωλείται ακόμα επίσημα το Quest. Είχα 15€ κουπόνι οπότε με βγήκε τελική 42€. Αυτό που λες το διάβασα και εγώ και ίσως να οφείλεται εκεί το πρόβλημα. Ωστόσο αν με ικανοποιήσει το wireless δε βλέπω λόγω να ξαναπαίξω ενσύρματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το update v27 πολυς κοσμος ειχε θεμα με τη ταχυτητα του link (εγω δεν ειχα θεμα παντως...) Oμως απο σημερα θα μπει η v28 (απο οτι διαβαζα χθες) και πιστευω να λυσει τα οποια θεματα δημιουργηθηκαν......

Στις 21/3/2021 στις 4:32 ΜΜ, chek2fire είπε

κανενα καλο horro παιχνιδακι υπαρχει μεσω pc; εχω παιξει στο quest 2 μεχρι στιγμης το exorcist, paranormal, layers of fear..

το Cosmodread το εχεις τσεκαρει?? Survical horror δυνατό....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, naruto14 είπε

To Elite Strap το πήρα από το Ιταλικό amazon. Αλλά νομίζω υπάρχει και σε άλλα Ευρωπαϊκά amazon πλην του Γερμανικού που δε πωλείται ακόμα επίσημα το Quest. Είχα 15€ κουπόνι οπότε με βγήκε τελική 42€. Αυτό που λες το διάβασα και εγώ και ίσως να οφείλεται εκεί το πρόβλημα. Ωστόσο αν με ικανοποιήσει το wireless δε βλέπω λόγω να ξαναπαίξω ενσύρματα.

Το πήρες πρόσφατα? διόρθωσαν τις αστοχιες που είχαν στα πρωτα elite strap?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pentraks είπε

Το πήρες πρόσφατα? διόρθωσαν τις αστοχιες που είχαν στα πρωτα elite strap?

Σήμερα περιμένω να το παραλάβω. Γενικά έχω διαβάσει πως έχει φτιαχτεί η κακή παρτίδα. Και επίσης πολύς κόσμος το έσπαγε από λάθος χρήση. Το συγκεκριμένο strap θέλει tighten και untighten κάθε φορά που το βάζεις και βγάζεις. Πολύς κόσμος το αφαιρούσε χωρίς να κάνει  αυτό ασκώντας πίεση στα πλαϊνά πλαστικά. Όχι βέβαια ότι αυτό δικαιολογεί τη κακή κατασκευή των Straps από την Oculus. Αλλά είχε σταματήσει για μια περίοδο να τα πουλάει προσπαθώντας να φτιάξει το πρόβλημα. Σαν εναλλακτική διαβάζω πολύ καλά λόγια για το Halo Strap που παίζει 20-25 ευρώ στο Aliexpress. Αλλά δεν είχα όρεξη να περιμένω 2 μήνες μένοντας με το (απαράδεκτο κατ' εμέ) stock strap.

 

15 λεπτά πριν, sellsoap είπε

με το update v27 πολυς κοσμος ειχε θεμα με τη ταχυτητα του link (εγω δεν ειχα θεμα παντως...) Oμως απο σημερα θα μπει η v28 (απο οτι διαβαζα χθες) και πιστευω να λυσει τα οποια θεματα δημιουργηθηκαν......

το Cosmodread το εχεις τσεκαρει?? Survical horror δυνατό....

Για την v28 και εγώ διάβασα ότι είναι να βγει σήμερα. Να δούμε μήπως φτιάξει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Το μόνο σίγουρο fix είναι για το Guardian system που χάνεται ανα φάσεις (αν και κάνοντας ένα restart τη συσκευή είδα ότι το επαναφέρει χωρίς να χρειαστεί να το ξανασχεδιάσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαταρια εξτρα χωρις το elite strap υπαρχει? δεν εχω προβλημα με το original strap αλλα θα ηθελα μια μπαταρια...

τωρα και εγω πλεον παιζω ασυρματα στο καναπε, ομως πολλα games δεν τρεχουν στο virtual desktop δυστυχως και πανε αναγκαστικα με link μονο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sellsoap είπε

μπαταρια εξτρα χωρις το elite strap υπαρχει? δεν εχω προβλημα με το original strap αλλα θα ηθελα μια μπαταρια...

τωρα και εγω πλεον παιζω ασυρματα στο καναπε, ομως πολλα games δεν τρεχουν στο virtual desktop δυστυχως και πανε αναγκαστικα με link μονο

 

Ίσως υπάρχει κάποια third party επιλογή. Έχω δει πως υπάρχουν και θήκες ώστε να δέσεις το δικό σου power bank στο πίσω μέρος του strap. Προσωπικά νομίζω αν χρειαστεί ποτέ, απλά θα βάλω το power bank στη τσέπη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τσεπη το Powerbank αλλιως ιδιοκατασκευη (3d print) και το κοτσάρεις στο κεφάλι πισω για balance

Οσο αφορα το elite strap επειδη γνωρίζω την ιστορια οπως την ειπες ρωτησα. Εφόσον ειναι ξανα διαθέσιμο αρα το μάζεψαν. Ειναι όμορφο το elite strap και η αρχικη αστοχία ηταν λίγο ξενέρωμα.

Το halo δέσιμο πάντως ειναι άλλη φάση (ειχα το S μακραν ξεκούραστο για το κεφάλι το halo) και το συγκεκριμένο  που λες παίζει καλά. anyway με το καλό να παραλάβεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...