Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν αντεξα και πηρα special edition σε digital μορφη. Το online δεν με απασχολει, οποτε η ultimate edition δεν ειναι για μενα. Θα τη λιωσω την παιχνιδαρα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μάγκες μιλάμε για την μοναδική εταιρία που είναι specialίστας στα open world games!! - Χρόνια τώρα! Εκτός αυτού το παιχνίδι έχει τόση καινοτομία μέσα απο θέμα mechanics που δεν την έχουμε δει ως τώρα σε κανένα άλλο παιχνίδι. Βελτιωμένο AI - που σημαίνει ότι δεν είναι μόνο πιστολίδι αλλα πρέπει να σκέφτεσαι κιόλας, decaying corpses, survival aspects, environmental reactions, 200 διαφορετικά ήδη ζώων, δεν θυμάμαι πόσα διαφορετικά endings και πόσα άλλα. Και βάλτε και το Multiplayer μαζί με όλα αυτά!

Μάγκες προσωπικά τα 80 που έδωσα για την special edition δεν τα λυπάμαι καθώς ξέρω οτι το game θα τα βγάλει και με το παραπάνω! απο όλες τις πλευρές! Μην κολλάτε σε 11ε για τέτοιους τίτλους... 

Επεξ/σία από Daemonos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω δεν ξέρω αν έχει ξανάναφερθει.. 

Γνωρίζουμε διάφορες ανάμεσα σε ps4 pro και Xbox X? Αν ήταν να πάρετε κονσόλα τωρα ποια θα περνάτε? Για rdr μιλάμε πάντα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daemonos είπε

Μάγκες προσωπικά τα 80 που έδωσα για την special edition δεν τα λυπάμαι καθώς ξέρω οτι το game θα τα βγάλει και με το παραπάνω! απο όλες τις πλευρές! Μην κολλάτε σε 11ε για τέτοιους τίτλους... 

https://www.public.gr/product/red-dead-redemption-2-special-edition-ps4-game/prod9148224pp/ 85ευρω η special edition(μονο οι αλυσιδες την εχουν)

https://www.skroutz.gr/s/11524273/Red-Dead-Redemption-2-PS4.html?from=catspan&keyphrase=red+dead+redemption+2 57η απλη

Δεν ειναι 11ευρω διαφορα αλλα 30 η αλλιως μιλαμε για 50% διαφορα προς τα πανω.

Το οτι θα ευχαριστηθουμε ενα παιχνιδι δεν σημαινει οτι θα μας πιανουν κοτσους οι εταιρειες με αυτες τις τακτικες τους. Εγω για παραδειγμα με τα παραπανω χρηματα που γλυτωσα απο την απλη εκδοση θα μου βγει δωρεαν στο pc το resident evil 2 remake απο το να επαιρνα την special edition για 2-3αποστολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, FLO είπε

Να ρωτήσω δεν ξέρω αν έχει ξανάναφερθει.. 

Γνωρίζουμε διάφορες ανάμεσα σε ps4 pro και Xbox X? Αν ήταν να πάρετε κονσόλα τωρα ποια θα περνάτε? Για rdr μιλάμε πάντα 

Οι μεχρι τωρα ενδειξεις συντεινουν στο οτι στο Χ θα ειναι ανωτερο με native 4K αναλυση. Τωρα αυτο το τελευταιο βεβαια δεν ξερω τι παραχωρησεις θα απαιτηθουν για να επιτευχθει αλλα απο τη MS αυτο εχει ανακοινωθει..

 

Σε καθε περιπτωση το pixel count θα ειναι ανωτερο και ενδεχομενως και καποιες επιμερους ρυθμισεις. Αυτα μεχρι τωρα, δεν εχουμε κατι χειροπιαστο ακομα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

https://www.public.gr/product/red-dead-redemption-2-special-edition-ps4-game/prod9148224pp/ 85ευρω η special edition(μονο οι αλυσιδες την εχουν)

https://www.skroutz.gr/s/11524273/Red-Dead-Redemption-2-PS4.html?from=catspan&keyphrase=red+dead+redemption+2 57η απλη

Δεν ειναι 11ευρω διαφορα αλλα 30 η αλλιως μιλαμε για 50% διαφορα προς τα πανω.

Το οτι θα ευχαριστηθουμε ενα παιχνιδι δεν σημαινει οτι θα μας πιανουν κοτσους οι εταιρειες με αυτες τις τακτικες τους. Εγω για παραδειγμα με τα παραπανω χρηματα που γλυτωσα απο την απλη εκδοση θα μου βγει δωρεαν στο pc το resident evil 2 remake απο το να επαιρνα την special edition για 2-3αποστολες.

Το πήρα Digital μαζί με εναν κολλητό που μοιραζόμαστε τα αcc ;)

Επίσης γιατί σε πιάνει "κότσο" εξήγησε μου το αυτό.

26 λεπτά πριν, kostiger είπε

Οι μεχρι τωρα ενδειξεις συντεινουν στο οτι στο Χ θα ειναι ανωτερο με native 4K αναλυση. Τωρα αυτο το τελευταιο βεβαια δεν ξερω τι παραχωρησεις θα απαιτηθουν για να επιτευχθει αλλα απο τη MS αυτο εχει ανακοινωθει..

Σε καθε περιπτωση το pixel count θα ειναι ανωτερο και ενδεχομενως και καποιες επιμερους ρυθμισεις. Αυτα μεχρι τωρα, δεν εχουμε κατι χειροπιαστο ακομα. 

Μικρή πολύ διαφορά που η διαφορά είναι ανεπαίσθητη, παίρνεις όποια κονσόλα σαρέσει αναλογικά με του τίτλους exclusive εαν θέλεις να παίξεις και κάτι άλλο)

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Το πήρα Digital μαζί με εναν κολλητό που μοιραζόμαστε τα αcc ;)

Επίσης γιατί σε πιάνει "κότσο" εξήγησε μου το αυτό.

Μικρή πολύ διαφορά που η διαφορά είναι ανεπαίσθητη, παίρνεις όποια κονσόλα σαρέσει αναλογικά με του τίτλους exclusive εαν θέλεις να παίξεις και κάτι άλλο)

Δεν διαφημιζω το ΟΝΕ εδω, υπαρχουν ομως παιχνιδια στα οποια δεν ειναι καθολου ανεπαισθητη η διαφορα. Σε γενικες γραμμες συμφωνω οτι και το προ μια χαρα ''ταϊζει'' τις 4Κ τηλεορασεις μας, απλως το αφησα το σχολιο για να τεθει υποψη του οποιουδηποτε ενδιαφερομενου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FLO είπε

Να ρωτήσω δεν ξέρω αν έχει ξανάναφερθει.. 

Γνωρίζουμε διάφορες ανάμεσα σε ps4 pro και Xbox X? Αν ήταν να πάρετε κονσόλα τωρα ποια θα περνάτε? Για rdr μιλάμε πάντα 

Καλή ερώτηση.

Οι διαφορές δεν θα είναι τεράστιες, αλλά θα υπάρχουν. Στο Xbox One X, θα υπάρχει μια γενική ανωτερότητα.

Προσωπικά έχω να αγοράσω κονσόλα από εποχή PS3, αλλά ήρθε η ώρα να πάρω, μιας και θέλω να παίξω το RDR2.

Θα πάρω το X. Γιατί είναι πιο δυνατό μηχανήμα. Οι αποκλειστικότητες δεν με απασχολούν. Αν το PS4 Pro ήταν δυνατότερο, θα έπαιρνα εκείνο.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Beerloah είπε

Καλή ερώτηση.

Οι διαφορές δεν θα είναι τεράστιες, αλλά θα υπάρχουν. Στο Xbox One X, θα υπάρχει μια γενική ανωτερότητα.

Προσωπικά έχω να αγοράσω κονσόλα από εποχή PS3, αλλά ήρθε η ώρα να πάρω, μιας και θέλω να παίξω το RDR2.

Θα πάρω το X. Γιατί είναι πιο δυνατό μηχανήμα. Οι αποκλειστικότητες δεν με απασχολούν. Αν το PS4 Pro ήταν δυνατότερο, θα έπαιρνα εκείνο.

Αν ερχεσαι απο πισι, μηπως θα επρεπε να αναθεωρησεις για τα αποκλειστικα; Λεω εγω τωρα με το φτωχο μου το μυαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Daemonos είπε

Το πήρα Digital μαζί με εναν κολλητό που μοιραζόμαστε τα αcc ;)

Επίσης γιατί σε πιάνει "κότσο" εξήγησε μου το αυτό.

Εσυ προσωπικα κρινεις οτι δικαιολογει τα 30παραπανω ευρω η special edition απο την απλη εκδοση για τις λιγες παραπανω αποστολες που δινει?

Εγω προσωπικα κρινω οτι δεν τα δικαιολογει και οτι παει η εταιρεια να με πιασει κοροιδο(αν την αγορασω φυσικα).

Αν καποιος φυσικα θελει να την αγορασει ας την αγορασει,δικαιωμα του.

Αλλα προσωπικα δεν θα την βγαλω με ενα παιχνιδι για μισο ή ενα χρονο,κυκλοφορουν και αλλα παιχνιδια που με ενδιαφερουν για αγορα αρα οτι μπορω να γλυτωσω απο υπερ κοστολογημενα dlc σε παιχνιδια,θα το κανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αν ερχεσαι απο πισι, μηπως θα επρεπε να αναθεωρησεις για τα αποκλειστικα; Λεω εγω τωρα με το φτωχο μου το μυαλο.

Δεν έχω να αναθεωρήσω κάτι, μιας και τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν, δεν εντάσσονται στα αποκλειστικά της Sony ή της Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Beerloah είπε

Δεν έχω να αναθεωρήσω κάτι, μιας και τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν, δεν εντάσσονται στα αποκλειστικά της Sony ή της Microsoft.

Σεβαστο. Με το καλο να παρεις το Χ λοιπον. :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FLO είπε

 

Γνωρίζουμε διάφορες ανάμεσα σε ps4 pro και Xbox X? Αν ήταν να πάρετε κονσόλα τωρα ποια θα περνάτε? Για rdr μιλάμε πάντα 

Αν σε ενδιαφερουν τα exclusives της Sony πας σε ps4. Αν οχι πας σε One X.

Ειναι η δυνατοτερη(και ακριβοτερη)κονσολα αυτη την στιγμη στην αγορα με το καλυτερο controller της αγορας.

Με λιγα λογια αν θες να αγορασεις κονσολα αποκλειστικα για το Red Dead τοτε παρε το Xbox,μεσω του οποιου μπορεις να παιξεις και το πρωτο Red Dead.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...