Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, firepc είπε

Ολα τα multiplatform triple A παιχνιδια βγαινουν σε PC/PS4

Γτ πουλανε ακομα τα gaming PC? (για 2η φορα σε ρωταω αλλα συνεχιζεις να λες τα δικα σου εσυ)

Μη το βλεπεις μονο απ τη μια μερια φιλε. (απ αυτη που σε συμφερει δλδ)

Θελω να δω κανα chart με πωλησεις multiplatform και τις διαφορες αναμεσα σε consoles/pc. Οι περισσοτεροι ξερουμε οτι ακριβα pc στηνονται για τα bench και οχι για gaming. Οι περισσοτεροι ψαχνουν το performance, παρα παιζουν. Και φυσικα οπως ανεφερα πιο πισω, η πειρατεια το κραταει πολυ πισω το pc gaming. Οτι τα exclusives δεν κανουν καλο γενικοτερα, μονο εσυ το νομιζεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Τελικα θα το περιμενω για pc για οσο.. Δεν αξιζει να το παρεις σε κονσολα αυτο, free online που αν παρεις απο το gta v θα ειναι επος το online, σιγα μη πληρωνω τη sony για συνδρομες για να μου δινει σκουπιδια καθε μηνα και φυσικά αξεπεραστα visuals και 60 fps, φυσικα pc.

Οποιος το παρει για ps4 και μετα δει πως τρεχει σε pc θα κλαιει τα λεφτα του μαγκες, μονο για exclusives οι κονσολες.

Τωρα οποιος θελει να δωσει 60αρα και 70αρα για να παίζει 20-25 fps για ενα παιχνίδι που στάνταρ θα βγει και σε pc ειναι αλλο θεμα.

Γιωργο και εμεις εχουμε πισι αλλα δεν το διατυμπανίζουμε , με  υποτιμιτικα ποστ για να θιξουμε ατομα που εχουν μονο κονσόλες.Ενταξει??????

 

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Γιωργο και εμεις εχουμε πισι αλλα δεν το διατυμπανίζουμε , με  υποτιμιτικα ποστ για να θιξουμε ατομα που εχουν μονο κονσόλες.Ενταξει??????

Καμια σχεση φιλε μου, δεν υποτιμησα κανεναν και τιποτα, απλως το σχολιο μου αναφερεται μονο σε ατομα οπως εγω ή εσυ που τυγχανει να εχουν επιπλεον και pc, σαφως και θα το έπαιρνα κι εγω day one αν ειχα μονο κονσολα δε το συζηταω, τη γνωμη μου λεω απλως πως οποιος τα εχει και τα δυο σαφως ειναι μονοδρομος το pc ακομη και ατομα με low end pc οπου αν το δεις μελλοντικα αναβαθμιζεις και εχεις μια διαχρονικη παιχνιδαρα που εκτιμώ θα γραψει ιστορια οπως και το gta v.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Καμια σχεση φιλε μου, δεν υποτιμησα κανεναν και τιποτα, απλως το σχολιο μου αναφερεται μονο σε ατομα οπως εγω ή εσυ που τυγχανει να εχουν επιπλεον και pc, σαφως και θα το έπαιρνα κι εγω day one αν ειχα μονο κονσολα δε το συζηταω, τη γνωμη μου λεει απλως.

Τα 20 με 25 φρειμς πως ταεβγαλες απο το μυαλο σου?το ειδες καπου?Διοτι ακομα δεν  εχουμε δει καν στο πως τρεχει το παιχνιδι.Αν  και  νομιζω να  εχει γινει καλο optimization  αυτή την φορα απο την ροκσταρ.Σε λιγες ημερες θα ξερουμε συνολικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχας με τα exclusives καταλαβαινεις οτι πληρωσες 400e και θα παρεις το 100% αυτων που πληρωσες.

Οταν οι ιδιοι exclusives devs μπαινουν σε multiplatform λογικη η ποιοτητα πεφτει(μιλαω για το τεχνικο κομματι).

Δειτε τι εβγαζαν οι της evolution (driveclub, motorstorm) που δουλευαν στο μεταλλο και τι βγαζουν τωρα που ειναι ανεξαρτητοι σε αλλη εταιρια.

Οσο περισσοτερα exclusives τοσο το καλυτερο. Το ξεζουμισμα με τα TLOUS2 κτλ τα ειδαμε στην Ε3. 

 

ΥΓ. εκτος αν μιλαμε για εταιριες επιπεδου Rockstar που παντου θα καταφερνουν να ειναι καλοι απο δω και περα. Πολυ χρημα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Καταρχας με τα exclusives καταλαβαινεις οτι πληρωσες 400e και θα παρεις το 100% αυτων που πληρωσες.

Οταν οι ιδιοι exclusives devs μπαινουν σε multiplatform λογικη η ποιοτητα πεφτει(μιλαω για το τεχνικο κομματι).

Δειτε τι εβγαζαν οι της evolution (driveclub, motorstorm) που δουλευαν στο μεταλλο και τι βγαζουν τωρα που ειναι ανεξαρτητοι σε αλλη εταιρια.

Οσο περισσοτερα exclusives τοσο το καλυτερο. Το ξεζουμισμα με τα TLOUS2 κτλ τα ειδαμε στην Ε3. 

ΥΓ. εκτος αν μιλαμε για εταιριες επιπεδου Rockstar που παντου θα καταφερνουν να ειναι καλοι απο δω και περα. Πολυ χρημα.

Συμφωνώ κατι παραπανω απο απολυτα με καθε λεξη σε αυτο το post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Αυτό να το πεις σε αυτους που κανουν  flame post και όχι σε εμενα

πηγαινε προς ολους οσοι ειναι οφτοπικ. επισης μην αναφερω καν οτι ξεκινησες 1ος λεγοντας για αερολογιες. καταλαβαινω οτι εισαι τσαντισμενος. τωρα ηρεμησε και ολα θα γινουν καλυτερα.

Επεξ/σία από babality
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, PDS13 said:

Καταρχας με τα exclusives καταλαβαινεις οτι πληρωσες 400e και θα παρεις το 100% αυτων που πληρωσες.

Συμφωνώ σε όλα, απλά μια παρατήρηση. Αυτό που έχουμε στα πισί και δεν το έχουμε στις κονσόλες είναι η δυνατότητα επιλογής. Στο πισί μου μπορώ να ρίξω γραφικά που δεν με ενδιαφέρουν για να κερδίσω καρέ που με ενδιαφέρουν. 

Δεν είναι τόσο το ποιος βγάζει πιο πολλά γραφικά, είναι ποιος μπορεί να επιλέξει το τι του αρέσει. 

Κατά τ'αλλά, εννοείται ως αυτά που βλέπεις στα exclusives δεν θα τα δεις ποτε σε οτιδήποτε άλλο. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, babality είπε

πηγαινε προς ολους οσοι ειναι οφτοπικ. επισης μην αναφερω καν οτι ξεκινησες 1ος λεγοντας για αερολογιες. καταλαβαινω οτι εισαι τσαντισμενος. τωρα ηρεμησε και ολα θα γινουν καλυτερα.

Ψυχολόγος εισαι και καταλαβες ότι είμαι τσαντισμένος?Απλα μια επισημανση εκανα σε ένα ποστ που δεν μου αρεσε.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Συμφωνώ σε όλα, απλά μια παρατήρηση. Αυτό που έχουμε στα πισί και δεν το έχουμε στις κονσόλες είναι η δυνατότητα επιλογής. Στο πισί μου μπορώ να ρίξω γραφικά που δεν με ενδιαφέρουν για να κερδίσω καρέ που με ενδιαφέρουν. 

 

Σωστα. Για αυτο μακαρι να δινουν την επιλογη αναλυση-frames απο δω και περα(σε συνεχεια της κουβεντας που καναμε για την αναλυση που φτανει στο τερμα της, οποτε αυτο ισως δινει επιλογες στο μελλον)

Το βλεπουμε λιιγο με τις mid gen.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Τελικα θα το περιμενω για pc για οσο.. Δεν αξιζει να το παρεις σε κονσολα αυτο, free online που αν παρεις απο το gta v θα ειναι επος το online, σιγα μη πληρωνω τη sony για συνδρομες για να μου δινει σκουπιδια καθε μηνα και φυσικά αξεπεραστα visuals και 60 fps, φυσικα pc.

Οποιος το παρει για ps4 και μετα δει πως τρεχει σε pc θα κλαιει τα λεφτα του μαγκες, μονο για exclusives οι κονσολες.

Τωρα οποιος θελει να δωσει 60αρα και 70αρα για να παίζει 20-25 fps για ενα παιχνίδι που στάνταρ θα βγει και σε pc ειναι αλλο θεμα.

Έχετε καταντήσει παρανοϊκοί με τα fps. Είπαμε ωραία και τα 60fps αλλά αν ένα παιχνίδι είναι καλοφτιαγμένο και στα 30fps μια χαρά παίζει. Εγώ που παίζω πολύ στο Pc πρόσφατα τελείωσα το Spiderman και δεν είχα το παραμικρό θέμα με το frame rate. Για να πω την αλήθεια δεν το παρατήρησα καν.

Τα είπαμε, όποιος βιάζεται το παίρνει σε κονσόλα και είναι σίγουρο ότι δεν θα το μετανιώσει ποτέ. Οι υπόλοιποι καθίστε 1-2 χρόνια να περιμένετε Release στο Pc (αν και εφόσον γίνει Release, σίγουρο δεν είναι τίποτα μέχρι τώρα)

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά, το παίζουμε τώρα σε κονσόλα όπως όπως και το ξαναπαίζουμε σε κάνα χρόνο στο πισί σαν άνθρωποι, δεν απαγορεύεται. 

Ούτως ή άλλως θα είναι τέτοια επικούρα που θα αξίζει για 3-4 playthroughs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2018 στις 8:40 ΠΜ, Fotis13 είπε

Ειναι εντυπωσιακη η δουλεια που εριξαν ,προσωπικα δεν εχω καμμια αμφιβολια πως θα μιλαμε για game    σταθμο ,o  συνδυασμος  αφθονου χρονου στην αναπτυξη ,τεραστιου budget  και ταλεντου /ικανοτητων της R*   εγγυαται για το αποτελεσμα .

http://www.vulture.com/2018/10/the-making-of-rockstar-games-red-dead-redemption-2.html

ναναι καλα οι σκλαβοι της Rockstar

https://www.eurogamer.net/articles/2018-10-16-rockstar-attepts-to-defuse-100-hour-work-week-controversy-amidst-storm-of-criticism

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...