Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι οσο κασερι τους δωσανε και στο πρωτο παιχνιδι, και σηκωθηκανε στο τελος και φυγανε.

ασε που η ζωη δεν ειναι μονο κασερι.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PDS13 είπε

Σωστα. Για αυτο μακαρι να δινουν την επιλογη αναλυση-frames απο δω και περα(σε συνεχεια της κουβεντας που καναμε για την αναλυση που φτανει στο τερμα της, οποτε αυτο ισως δινει επιλογες στο μελλον)

Το βλεπουμε λιιγο με τις mid gen.

Σε αρκετους ΑΑΑ τίτλους στο xbox X έχεις επιλογή για 4κ@30 η [email protected] horizon 4 ,gears 4 ,tomb raider κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red Dead Redemption 2 PS4 to Release on 2 Discs

Έχω να δω παιχνίδι με 2 δισκάκια από την προηγούμενη γενιά. φανταστείτε μόνο για τι όγκο δεδομένων μιλάμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, KilliK είπε

Υπερβολες .

Δεν υπαρχει κορυφαιο project  ,μεγαλη επιχειρηση ,,πρωτοτοποροι στον τομεα τους  ειτε ειναι επιχειρηματικος ειτε αθλητικος που να μην δαπανησαν παρα πολλες ωρες εργασιας και θυσιων ωστε να εχουν αντιστοιχο αποτελεσμα .Τι περιμενες δλδ να δουλευαν 8ωρα ?Αυτο γινεται μονο στον δημοσιο τομεα και φυσικα εχει και αναλογη παραγωγικοτητα για μια σειρα απο λογους .

Με την σημαντικη επισημανση ομως πως πρεπει να υπαρχουν αντιστοιχες αποδοχες  και bonus παραγωγικοτητας. Το να μην υπαρχουν  αυτο μαλιστα  ειναι κατακριτεο ,ολα τα υπολοιπα ειναι αναμενομενα και απολυτως φυσιολογικα για αυτο το επιπεδο .

 

 

A και κατι αλλο ε? Αφου ενστερνιζεσαι αυτα ta  clickbait  αρθρα μην δω πουθενα οτι επαιξες το game ετσι? Προσεξε λεω να μην το παιξεις καν οχι να μην το αγορασεις που ειναι το αυτονοητο .

Να εισαι συνεπης στα πιστευω σου, οχι στην θεωρια " επανασταση" και στην πραξη γατακι οπως συνηθως γινεται .

 

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην δίνεις σημασία dude, έφαγε block από πολλούς στο forum του cinema και ήρθε τώρα να μας τα πρήξει στα gaming forums. :mad:

Btw το Eurogamer τον τελευταίο καιρό fuckin sucks.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 minutes ago, Fotis13 said:

Να εισαι συνεπης στα πιστευω σου, οχι στην θεωρια " επανασταση" και στην πραξη γατακι οπως συνηθως γινεται .

Κάποια στιγμή που ήμουν φοιτητής είχα μια παρεμφερή κουβέντα με ένα ΠΚΣίτη και μου πέταξε το επικό: "Τι να κάνω, να σταματήσω να πίνω κόκα κόλα;;;".

"Ξέρω 'γω, αυτονόητο δεν είναι;", του απάντησα. 

Γενικά δεν βγάζεις άκρη, από όπου και να το πιάσεις... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά το να αλλάξει κανείς τρόπο ζωής και απλών καθημερινών συνηθειών, όταν δη έχει μεγαλώσει σε ένα τέτοιο περιβάλλον πολυεθνικών και άκρατου καταναλωτισμού μέσω αυτών, δεν είναι και ότι πιο απλό ή εύκολο... δηλαδή η λύση ''γυρίστε στις σπηλιές τότε'' δεν είναι σοβαρό επιχείρημα :P . Μπορείς να αντιμετωπίσεις τα κακώς κείμενα με πολλούς τρόπους, όντας μέρος μιας κοινωνίας που έχει χτιστεί, ζει και συνεχίζει μέσω αυτών in the meanwhile...

και γώ άθεος είμαι αλλά μου ξεφεύγει κανένα ''ο χριστός και η παναγία'' ενίοτε, και δεν τους ξέρω καν τους κυρίους :P ...το ''μην το παίξεις τότε'' ή ''μην πιείς'' κτλ δεν είναι τίποτα παραπάνω από υπεραπλουστευμένης λογικής τσιτάτα για παιδάκια 

αλλά αυτό είναι μια παντελώς άλλη κουβέντα που δεν ταιριάζει τώρα εδώ..

αυτό όμως που ισχύει είναι ότι είναι indeed απαράδεκτο να υπάρχουν ωράρια σαν τα παραπάνω + το αυτό, η ζωή δεν είναι ένα χρηματικό bonus και γίναμε... ωράρια τέτοια πρέπει να βαράνε γιατροί και σια καθαρά λόγω φύσεως επαγγέλματος, όχι videogame developers κτλ...γενικά το gaming δεν είναι πιο σημαντικό από βασικά εργασιακά δικαιώματα ε  :P

 

anyways, εμένα με ενοχλεί το bonus content στην limited edition ακόμα, μιας και το εργασιακό κομμάτι του 8ώρου++++ είναι common thing στο 95% των εταιριών σήμερα παγκοσμίως... δεν αγγίζει το ξεφτιλίκι του spiderman ok αλλά δε παύει να είναι και πάλι λίγο ξεφτίλα, μιας εταιρείας που ενώ αναμένετε να πουλήσει ότι πουλάνε όλοι οι άλλοι σε 2 χρόνια μαζί + έστυψε το προσωπικό της για να βγει το εν λόγω παιχνίδι στην ώρα του, να σου ζητάει παραπάνω λεφτά για 3-4 ακόμα αποστολές + κάτι εξτραδάκια... και δη η R που ανέκαθεν κρατούσε μια κριτική στάση και αντίληψη στην Δυτική (υπο)κουλτούρα του ακραίου καταναλωτισμού, την παραβίαση βασικών ανθρωπίνων δικαιωμάτων  κτλ κτλ κτλ στα παιχνίδια της.. γενικά όλο αυτό με τα bonus-limited-whatever editions που θελουν να σκάσεις παραπάνω λεφτά για το ξύγκι και τα dlc μου έχουν σπάσει τα νεύρα και με έχουν ξενερώσει πολύ με τη σημερινή φάση του σύγχρονου gaming ....

 

αυτά, no offence to anyone please

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Υπερβολες .

Δεν υπαρχει κορυφαιο project  ,μεγαλη επιχειρηση ,,πρωτοτοποροι στον τομεα τους  ειτε ειναι επιχειρηματικος ειτε αθλητικος που να μην δαπανησαν παρα πολλες ωρες εργασιας και θυσιων ωστε να εχουν αντιστοιχο αποτελεσμα .Τι περιμενες δλδ να δουλευαν 8ωρα ?Αυτο γινεται μονο στον δημοσιο τομεα και φυσικα εχει και αναλογη παραγωγικοτητα για μια σειρα απο λογους .

Με την σημαντικη επισημανση ομως πως πρεπει να υπαρχουν αντιστοιχες αποδοχες  και bonus παραγωγικοτητας. Το να μην υπαρχουν  αυτο μαλιστα  ειναι κατακριτεο ,ολα τα υπολοιπα ειναι αναμενομενα και απολυτως φυσιολογικα για αυτο το επιπεδο .

A και κατι αλλο ε? Αφου ενστερνιζεσαι αυτα ta  clickbait  αρθρα μην δω πουθενα οτι επαιξες το game ετσι? Προσεξε λεω να μην το παιξεις καν οχι να μην το αγορασεις που ειναι το αυτονοητο .

Να εισαι συνεπης στα πιστευω σου, οχι στην θεωρια " επανασταση" και στην πραξη γατακι οπως συνηθως γινεται .

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Εύγε. Μου θύμησες τις ατέλειωτες ώρες προγραμματισμού που έκαναν οι υπάλληλοι της Blizzard, για το πρώτο WoW Vanilla. Τότε μιλούσαμε για τίτλο - έπος, σε άλλη κατηγορία βέβαια (MMORPG). 

Κάτι αντίστοιχο από ώρες εργασίας έγινε και στο RDR2, που επίσης θα είναι τίτλος - έπος. Η επιτυχία όμως έρχεται όταν φτύνουμε αίμα. 

 

Επεξ/σία από Beerloah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, PDS13 είπε

 Οταν οι ιδιοι exclusives devs μπαινουν σε multiplatform λογικη η ποιοτητα πεφτει(μιλαω για το τεχνικο κομματι).

 

μην αρχίσουμε τα vs και τις αναφορές σε άλλες πλατφόρμες, αλλά υπάρχουν αρκετά παραδείγματα που διαψεύδουν αυτή τη λογική 

 

πολύ πρόχειρα σκέφτομαι τα παιχνίδια της ms 

 

τα προβλήματα υπάρχουν όταν βαριούνται ή δεν θέλουν να δαπανήσουν σοβαρά ποσά ή κάνουν outsourcing σε εταιρείες της κακιάς ώρας για τα port , αλλά πολλές φορές γίνεται σωστά

 

επίσης μιας και μιλάμε για R* παρά κάποια κακά παραδείγματα (gta iv) έχουμε το υπέρλαμπρο παράδειγμα του gta v που ήταν κάτι παραπάνω από καλό port 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Έχετε καταντήσει παρανοϊκοί με τα fps. Είπαμε ωραία και τα 60fps αλλά αν ένα παιχνίδι είναι καλοφτιαγμένο και στα 30fps μια χαρά παίζει. Εγώ που παίζω πολύ στο Pc πρόσφατα τελείωσα το Spiderman και δεν είχα το παραμικρό θέμα με το frame rate. Για να πω την αλήθεια δεν το παρατήρησα καν.

Τα είπαμε, όποιος βιάζεται το παίρνει σε κονσόλα και είναι σίγουρο ότι δεν θα το μετανιώσει ποτέ. Οι υπόλοιποι καθίστε 1-2 χρόνια να περιμένετε Release στο Pc (αν και εφόσον γίνει Release, σίγουρο δεν είναι τίποτα μέχρι τώρα)

Πες τα ρε μεγάλε. Σε όποιο thread και να μπεις να διαβάσεις κανά σχόλιο για το game ή κανά νέο, όλοι γράφουν για τα fps έλεος

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες παρακαλώ συνεχίστε ON TOPIC η κάντε ενα νήμα τα συζητήσουμε αυτά αλλού

17 ώρες πριν, firepc είπε

Μια χαρα θα πουλησει. Τα gaming pc πως πουλανε αφου τα ιδια παιχνιδια βρισκονται και σε κονσολα των €300 ?

 

17 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Καρκινωμα  το  exclusivity?Και  πως θα πουλησει η κονσολα μετα αν δεν εχει αποκλειστικα από πισω?Μην λετε ότι λετε μονο και μονο για να προκαλειτε με τις αερολογιες σας.

Βαλε σε κανα 2 χρονια από τωρα με την ελευση της νεας γενιας.Θα πεσει και εκει άρμεγμα  χαλαρα.

 

19 ώρες πριν, Malthador είπε

Οι λόγοι για να πάρει κάποιος κονσόλα είναι αρκετοί, αλλά όταν κάποιος έχει gaming PC είναι αρκετά περιορισμένοι και κατά βάση οι περισσότεροι περιορίζονται στα exclusives του κάθε συστήματος. Κι επειδή κι εγώ PC gamer είμαι πρωτίστως, αν δεν υπήρχαν αποκλειστικά σε κάποια κονσόλα δεν θα με ενδιέφερε κιόλας. Φυσικά, αυτή είναι η προσωπική μου οπτική, ο καθένας κάνει ότι του αρέσει. Απλά βρίσκω εντυπωσιακό να πάρει κάποιος ολόκληρη κονσόλα για ένα μόνο game, αλλά δεν κρίνω, την προσωπική μου άποψη εκφράζω (ευθαρσώς, χωρίς να μου ζητήθηκε), δε σημαίνει ότι έχω δίκιο.

Είναι δεδομένο ότι το RDR2 θα βγει σε PC στο σχετικά κοντινό μέλλον. Το πρώτο δεν βγήκε γιατί απλά δεν ήταν τεχνικά δυνατό να βγει, το έχουμε αναλύσει στο νήμα του PC gaming και παλιότερα. Καμία σχέση με το RDR2 το οποίο εξαρχής έχει γραφτεί για x86/x64 αρχιτεκτονική.

 

20 ώρες πριν, firepc είπε

Εμ φιλε μου, αυτο ειναι το καρκινωμα του exclusivity.. Να πρεπει να δωσεις +300 ή +500 ευρω για ενα παιχνιδι.

Και υπαρχουν και ατομα που το υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια αυτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pral13 είπε

Πες τα ρε μεγάλε. Σε όποιο thread και να μπεις να διαβάσεις κανά σχόλιο για το game ή κανά νέο, όλοι γράφουν για τα fps έλεος

Είναι η μόδα των τελευταίων χρόνων και ένας τρόπος να δικαιολογήσουν κάπως τα χιλιάρικα που έχουν χαλάσει για να παίζουν παιχνίδια και τα διαμάντια κυκλοφορούν σε κονσόλες στο τέλος.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...