Προς το περιεχόμενο

Πεζοδρομιο εξω απο καταστημα, μπορει να ειναι ιδιωτικο;


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρκαρισμα σε πεζοδρομιο (αντιλαμβανομαι οτι το καβαλησες ολοκληρο).... και γινετε θεμα στο Ινσομνια επειδη δε σε αφησε να παρκαρεις με οποιαδηποτε δικαιολογια.

 

Όχι λάθος κάνεις. Έγινε θέμα για να αποδείξουμε ότι έχουμε δίκιο με κάθε νομικό loophole.

 

45 λεπτά παρκάρισμα. Που να είχε πάει και στα εγκαίνια δηλαδή

 

Γενικά κάποιες πόλεις/περιοχές ΔΕΝ βολεύουν με αμάξι. Καλύτερα πόδια, ποδήλατο, rent-a-bike-barclays, τρένο, τραμ ή μηχανάκι.

 

Γιατι σε νοιαζει τοσο πολυ που το ψαχνω;

 

Εαν δεν εχεις να προσφερεις κατι στο ερωτημα μην απαντας και μην διαβαζεις.

 

Ούτε εσύ έχεις να προσφέρεις κάτι στη κοινωνία που πνίγεται από το κυκλοφοριακό χάος. Αλλά επεκτείνεις το πρόβλημα σε αντίθεση με τον visualizer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

http://www.doing-business.gr/wp-content/uploads/2012/09/%CE%9D.1080-1980-%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%AF-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%8C%CE%B4%CF%89%CE%BD-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%9F%CE%A4%CE%91.pdf

Άρθρο 3, παράγραφος 1

 

Μάλλον έχω μπερδέψει παραπάνω την οικοδομική με την ρυμοτομική γραμμή, αλλά την ουσία την καταλαβαίνετε.

Για στοές μιλάει και μόνο, εξού και το "δάπεδο χώρων μεταξύ πρόσοψης ισογείου (πιο μέσα από την εγκεκριμένη οικοδομική γραμμή) και εγκεκριμένης οικοδομικής γραμμής." Εδώ δε μιλάμε για στοές, αλλά για πρασιές, η πρασιά είναι μέρος του οικοπέδου και θα ήταν παράλογο επειδή δεν τη μάντρωσες να μετατρέπεται σε δημόσιο χώρο (πεζοδρόμιο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι λάθος κάνεις. Έγινε θέμα για να αποδείξουμε ότι έχουμε δίκιο με κάθε νομικό loophole.

 

45 λεπτά παρκάρισμα. Που να είχε πάει και στα εγκαίνια δηλαδή

 

Γενικά κάποιες πόλεις/περιοχές ΔΕΝ βολεύουν με αμάξι. Καλύτερα πόδια, ποδήλατο, rent-a-bike-barclays, τρένο, τραμ ή μηχανάκι.

Να αποδειξω σε ποιον οτι εχω δικιο;

 

Γενικα καμμια φορα η γιαγια μου 84 χρονων βαριεται να παρει το παπι και τη κατεβαζω με το αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σε νοιαζει τοσο πολυ που το ψαχνω;

 

Εαν δεν εχεις να προσφερεις κατι στο ερωτημα μην απαντας και μην διαβαζεις.

Ειπε ο υπερμετρος υπερασπιστης των πεζοδρομιων που οχι μονο δεν εχει παρκαρει ποτε στη ζωη του, δεν τα χει περπατησει ποτε. Αλλαξε θρεντ τρολλάρα.

Δεν φτάνει που είσαι γάιδαρος στον δρόμο, το παίζεις και ιστορία απο πάνω! Δεν μας παρατάς λέω εγώ που καθόμαστε και σου απαντάμε κιόλας. Ο κλασσικός, μαλάκας ελληναράς που κάνει την μαλακία του και θέλει να βγει και απο πάνω. Άντε στην τρύπα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα καμμια φορα η γιαγια μου 84 χρονων βαριεται να παρει το παπι και τη κατεβαζω με το αμαξι.

 

Να την αφήνεις σπίτι να μην πολυξοδεύεται για να αυξάνεται το χαρτζιλίκι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τέτοιες απορίες δεν διατυπώνονται με αυτό τον τρόπο. Έπρεπε να ρωτήσεις σαν "εγκυκλοπαιδική γνώση" επειδή είδες αυτή την φάση στο δρόμο να την κάνει κάποιος άλλος. Ακόμα κι αν ήσουν εσύ δεν το αναφέρεις είτε είχες δίκιο είτε άδικο, μεγάλο λάθος... :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για στοές μιλάει και μόνο, εξού και το "δάπεδο χώρων μεταξύ πρόσοψης ισογείου (πιο μέσα από την εγκεκριμένη οικοδομική γραμμή) και εγκεκριμένης οικοδομικής γραμμής." Εδώ δε μιλάμε για στοές, αλλά για πρασιές, η πρασιά είναι μέρος του οικοπέδου και θα ήταν παράλογο επειδή δεν τη μάντρωσες να μετατρέπεται σε δημόσιο χώρο (πεζοδρόμιο).

 

Εν μέρει έχεις δίκιο, καθώς επίσης και στο ότι λέει οτι "για την εφαρμογή του παρόντος" νοούνται τα υπόλοιπα και ο νόμος αφορά την παραχώρηση χρήσης κοινοχρήστων χώρων.

Παρόλα αυτά δεν μπήκα εγώ στην διαδικασία να ερμηνεύσω τον νόμο. Ό,τι έγραψα παραπάνω αποτελεί γνώμη της νομικής υπηρεσίας του οικείου ΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τρολλς, τρολλς που τοση ωρα κραζετε και βριζετε, ειπα και στο αρχικο ποστ οτι λογω αναγκης παρκαρα εκει που παρκαρα, ουτε εξυπνος, ουτε μαγκας, ουτε σωστος το επαιξα. Μια ερωτηση εκανα σχετικα με τα πεζοδρομια παρκινγκ.

 

Ειναι γνωστο οτι τα τρολλς δεν μπορουν να οδηγησουν αυτοκινητο, γι αυτο δεν σας εχει τυχει ποτε να παρκαρετε σε πεζοδρομιο. Ουγκ!

 

Τέτοιες απορίες δεν διατυπώνονται με αυτό τον τρόπο. Έπρεπε να ρωτήσεις σαν "εγκυκλοπαιδική γνώση" επειδή είδες αυτή την φάση στο δρόμο να την κάνει κάποιος άλλος. Ακόμα κι αν ήσουν εσύ δεν το αναφέρεις είτε είχες δίκιο είτε άδικο, μεγάλο λάθος... :P

Ασε με ρε Thresh να τρολλαρω και γω λιγο υστερα απο 12 χρονια δω μεσα!

 

Παρακαλουνται οι mods να σβησουν τις τρολλιες και να αφησουν μονο τα ποστ των overpower, kirileman, e-tic και κανα δυο ακομα παιδια. Σβηστε και τα δικα μου φαγητα στα τρολλς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ..έφαγε το κράξιμο και πέρασε στην αντεπίθεση τώρα.Αρκετά έκαψα τα εγκεφαλικά μου κύτταρα για σήμερα , όπως είχε πει και

ο Σιμωνίδης "Άπειρη η γενιά των ηλιθίων " .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κραξιμο σε τι γατουλη; οτι παρκαρα καπου οπου δεν επρεπε; νιαου!

 

Κοιτα να δεις τωρα, οσοι ειναι παλιοι δεν τρολλαρουν Ουτε κραζουν ουτε βριζουν, (ο Thresh μπηκε να κανει χαβαλε -με τεραστια δοση αληθειας- και καλα εκανε γιατι το ξερει το παιχνιδι)

και εδωσαν σωστες απαντησεις.

 

Τα δυο-τρια γατακια που βριζουν και τρολλαρουν περνανε να φανε και δοξα το θεο τοσα χρονια τα ταϊζουμε σωστα και ποιοτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κραξιμο σε τι γατουλη; οτι παρκαρα καπου οπου δεν επρεπε; νιαου!

 

Κοιτα να δεις τωρα, οσοι ειναι παλιοι δεν τρολλαρουν Ουτε κραζουν ουτε βριζουν, (ο Thresh μπηκε να κανει χαβαλε και καλα εκανε γιατι το ξερει το παιχνιδι)

και εδωσαν σωστες απαντησεις.

 

Τα δυο γατακια που βριζουν και τρολλαρουν περνανε να φανε και δοξα το θεο τοσα χρονια τα ταϊζουμε σωστα και ποιοτικα.

 

καλά έκανε ο thresh που έπαιξε το κωλοπαίχνιδο

 

καλά κάναμε και οι υπόλοιποι που σε κράξαμε επειδή συμπεριφέρεσαι σαν ένα απόβρασμα της κοινωνίας. Χαβαλέ κάνουμε κι εμείς

 

εκεί στα παρακαλητά στους mods, βγάλε καλά τη γλώσσα για να μην σβηστεί και το δικό σου. Τόσο κόπο έκανες να ρωτήσεις, κρίμα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τριατρολλακιακαθονταν ειμαι ενα βρωμερο σκουληκι που παρκαρω οπου βρω. Χαρηκες τωρα; Ανεβηκε η ψυχολογια σου; Ανασανες;

 

ποσο αστειος εισαι και ποσο επικυνδινος εισαι που εχεις τοσο μισος μεσα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...