Προς το περιεχόμενο

Πεζοδρομιο εξω απο καταστημα, μπορει να ειναι ιδιωτικο;


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιναι δεν ειναι ιδιωτικο δεν ειναι ανάγκη και συ να παρκάρεις εξω απο τον αλλον και να τον κλείνεις οταν βλέπεις μέσα οχημα το οποιο προφανως βγαίνει έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Eιναι δεν ειναι ιδιωτικο δεν ειναι ανάγκη και συ να παρκάρεις εξω απο τον αλλον και να τον κλείνεις οταν βλέπεις μέσα οχημα το οποιο προφανως βγαίνει έξω.

Ηταν ανάγκη, κάπου πετάχτηκε για 10 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ελληνας εχει πολλα απωθημενα και κομπλεξ. Φαινεται απο τις απαντησεις μερικων εδω μεσα που βριζουν χωρις λογο. Ο PredatorKill κακως παρκαρε στο πεζοδρομιο, αλλα ποσοι ειναι αυτοι που το εχουν κανει η εχουν παρκαρει παρανομα και κραζουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν Κομπλεξ αυτοι που του λενε οτι ενω εκανε βλακεια ζηταει και τα ρεστα και οχι αυτος που αντι να το παραδεχτει βγαινει και απο πανω. Τι να πω...

 

Και οχι δεν παρκαρουμε ολοι στα πεζοδρομια. Καποιοι εχουμε μαθει να σεβομαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε τι 1 και 3.5 μέτρα; Και ο πεζόδρομος της Ακρόπολης να είναι και ο άλλος να έκανε κατάληψη, εσύ τι δουλειά έχεις να παρκάρεις εκεί πέρα; Και οι 2 παράνομοι είστε. Και εσύ ακόμα πιο πολύ, γιατί αντί να πεις ότι έκανες μαλακία, ότι βαρέθηκες να περπατήσεις 50-100 μέτρα και πάρκαρες όπου βρήκες, ζητάς και τα ρέστα.

 

 

Ανέβηκες στο πεζοδρόμιο , μπήκες σαν κλέφτης στην περιουσία του άλλου και άφησες το κωλάμαξο σου , διαβάζω πολύ καλά .

 

gkostas αναφερομαι σε αυτους τους χαρακτηρισμους. Οταν μιλας με αυτον τον τροπο κατεβαζεις αυτοματα το επιπεδο της συζητησης. Δεν τα εχω με κανεναν σας αλλα με στεναχωρει να βλεπω τετοια πραματα στο φορουμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να τον βριζουμε ρε μάγκες ηρεμία.

 

Και εγω το έχω κάνει, βασικά έστω μια φορά το κάναμε όλοι.

 

Φίλε ts να πας να πεις ευχαριστώ τον άνθρωπο και να τον κεράσεις καφέ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ελληνας εχει πολλα απωθημενα και κομπλεξ. Φαινεται απο τις απαντησεις μερικων εδω μεσα που βριζουν χωρις λογο. Ο PredatorKill κακως παρκαρε στο πεζοδρομιο, αλλα ποσοι ειναι αυτοι που το εχουν κανει η εχουν παρκαρει παρανομα και κραζουν ;)

Σε μια πολιτισμενη χωρα η αστυνομια απλα θα του ειχε κοψει τον κ*λο αν εκανε κατι τετοιο και το case θα εκλεινε εκει απλα και ομορφα, χωρις να υπαρχουν αποριες τυπου "για πειτε τινος ειναι το πεζοδρομιο που παρκαρα τις προαλλες, του ιδιοκτητη ή δικο μου;" ή συμπερασματα τυπου "ειστε κομπλεξικοι εσεις που τον κρινετε".

 

Σε μια μη πολιτισμενη χωρα , το μονο που εχει απομεινει πια, ειναι η κριτικη στους πιθηκους, που κι αυτη τελικα βαφτιζεται κομπλεξ και ετσι δινεται χωρος και τοπος στο θρασσος του καθε Ελληναρα που θα ανακαλυψει 50 δικαιολογιες για την συμπεριφορα του και εν τελει βγαινει κι απο πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δικιο μεγαλε, τι να σου λεω. Απλως σε μια πολιτισμενη χωρα η αστυνομια απλα θα του ειχε κοψει τον κ*λο αν εκανε κατι τετοιο και το case θα εκλεινε εκει απλα και ομορφα, χωρις να υπαρχουν αποριες τυπου "για πειτε τινος ειναι το πεζοδρομιο που παρκαρα τις προαλλες, του ιδιοκητη ή δικο μου;".

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι σε μία πολιτισμένη χώρα τον TS θα τον είχε σκίσει η αστυνομία (και καλώς θα έκανε).

Θα συμπληρώσω όμως ότι σε μία πολιτισμένη χώρα δεν θα είχαμε και posts όπως μερικά που προηγήθηκαν στο νήμα.

Το οποίο δείχνει ότι δεν είμαστε κάφροι μόνο όσον αφορά την οδηγική μας συμπεριφορά (αναμφισβήτητα είμαστε σαν λαός - και μιλάω γενικά, ο καθένας γνωρίζει καλύτερα απ' όλους πόσο κάφρος -ή όχι- είναι) αλλά και όσον αφορά την συμπεριφορά μας γενικότερα η οποία αποτυπώνεται και στο forum αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι σε μία πολιτισμένη χώρα τον TS θα τον είχε σκίσει η αστυνομία (και καλώς θα έκανε).

Θα συμπληρώσω όμως ότι σε μία πολιτισμένη χώρα δεν θα είχαμε και posts όπως μερικά που προηγήθηκαν στο νήμα.

Το οποίο δείχνει ότι δεν είμαστε κάφροι μόνο όσον αφορά την οδηγική μας συμπεριφορά (αναμφισβήτητα είμαστε σαν λαός - και μιλάω γενικά, ο καθένας γνωρίζει καλύτερα απ' όλους πόσο κάφρος -ή όχι- είναι) αλλά και όσον αφορά την συμπεριφορά μας γενικότερα η οποία αποτυπώνεται και στο forum αυτό.

Δεν μου φαινεται καθολου παραλογο να εξοργιζονται ορισμενοι απο τυπο που παρκαρει πανω σε πεζοδρομιο, ανεβαζει και σχετικη παρομοια φωτο με το δικο του επιτευγμα, και ρωταει εμεσως "για πειτε, καλα εκανα ή μηπως ειναι του ιδιοκτητη ο χωρος;"/"παρακαλω μη βγαινετε οφφτοπικ". Κι ολα αυτα για παρκαρισμα πανω σε πεζοδρομιο.

Σαν να μαχαιρωσω εγω καποιον και να ανοιξω thread στο forum για το αν ειναι καλο το μαχαιρι που χρησιμοποιησα/μονο σοβαρες αποψεις/μη βγαινετε οφφτοπικ/τρολλς θα αγνοηθουν κλπ.

 

Και σε φορουμς του εξωτερικου κατι τετοιοι πιστεψε με θα ειχαν φαει τοση ειρωνεια και flame μεχρι να ντραπουν για την υπαρξη τους. Μονο στην Ελλαδα βγαινουν κι απο πανω και βρισκουν και συνηγορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου φαινεται καθολου παραλογο να εξοργιζονται ορισμενοι απο τυπο που παρκαρει πανω σε πεζοδρομιο, ανεβαζει και σχετικη παρομοια φωτο με το δικο του επιτευγμα, και ρωταει εμεσως "για πειτε, καλα εκανα ή μηπως ειναι του ιδιοκτητη ο χωρος;"/"παρακαλω μη βγαινετε οφφτοπικ". Κι ολα αυτα για παρκαρισμα πανω σε πεζοδρομιο.

Σαν να μαχαιρωσει εγω καποιον και να ανοιξω thread στο forum για το αν ειναι καλο το μαχαιρι που χρησιμοποιησα/μονο σοβαρες αποψεις/μη βγαινετε οφφτοπικ/τρολλς θα αγνοηθουν κλπ.

 

Και σε φορουμς του εξωτερικου κατι τετοιοι πιστεψε με θα ειχαν φαει τοση ειρωνεια και flame μεχρι να ντραπουν για την υπαρξη τους. Μονο στην Ελλαδα βγαινουν κι απο πανω και βρισκουν και συνηγορους.

 

Δεκτά και σεβαστά όσα γράφεις. Δεν μου φαίνεται παράλογο το ότι εξοργίστηκαν κάποιοι αλλά για το τι ειπώθηκε και για το περιεχόμενο των μηνυμάτων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα συμπληρώσω όμως ότι σε μία πολιτισμένη χώρα δεν θα είχαμε και posts όπως μερικά που προηγήθηκαν στο νήμα.

Το οποίο δείχνει ότι δεν είμαστε κάφροι μόνο όσον αφορά την οδηγική μας συμπεριφορά (αναμφισβήτητα είμαστε σαν λαός - και μιλάω γενικά, ο καθένας γνωρίζει καλύτερα απ' όλους πόσο κάφρος -ή όχι- είναι) αλλά και όσον αφορά την συμπεριφορά μας γενικότερα η οποία αποτυπώνεται και στο forum αυτό.

To έχουμε αυτό το πράγμα, δλδ να νομίζουμε ότι επειδή έκανε κάποιος κάτι που απαγορεύεται από τον ΚΟΚ, έχουμε κάποιο δικαίωμα να αρχίζουμε τα μπινελίκια. Ναι μπινελίκια διότι αν δεν υπήρχαν mods/bans θα έπεφταν ΑΝΕΤΑ στο topic ή άπειρα αν τον έβλεπαν στον δρόμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν λαός έχουμε μάθει να είμαστε ανεκτικοί με όλους και με όλα.

 

ΚΑΝΕΝΑΣ από τους δύο δεν έχει δίκιo και δεν αξίζει καμία υποστήριξη και αλληλεγγύη. Ούτε αυτός που θεωρεί δικό του το πεζοδρόμιο, ούτε εκείνος που το καβαλάει επειδή έτσι του ήρθε στο κεφάλι.

 

Έλεος πια...λίγη λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ακόμα καλύτερα χειρότερα έτσι

 

 

 

ImageHandler.ashx?m=Fit&f=ZmlsZXMvMS8yMD

 

 

 

 

 

  • Location: Patra
Δεν υπάρχει χειρότερη πόλη για να βρεις να παρκάρεις από την Πάτρα...
Location: Εξάρχεια (Σπύρου Μερκούρη και Στουρναρη)

Είχε παρκάρει στο σημείο που έστριβε το λεωφορείο, με αποτέλεσμα να μην χωράει.

 

Συμφωνώ στο δεύτερο. Στη Πάτρα δεν βρίσκεις να παρκάρεις ούτε πατίνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkostas αναφερομαι σε αυτους τους χαρακτηρισμους. Οταν μιλας με αυτον τον τροπο κατεβαζεις αυτοματα το επιπεδο της συζητησης. Δεν τα εχω με κανεναν σας αλλα με στεναχωρει να βλεπω τετοια πραματα στο φορουμ

 

Αν δεν θέλεις να μην κατεβαίνει το επίπεδο συζήτησης, τότε μπορείς εξίσου να μην απαντάς με αστεία επιχειρήματα (τόσο εσύ, όσο και ο l337 που μιλάει για επιλεγμένο περιεχόμενο μηνυμάτων).

 

Πριν κανένα μήνα είχα παρκάρει σε πεζοδρόμιο (δεν έκλεισα την έξοδο παρκινγ) με φλας-αλαρμ ανοικτό για 10-15 λεπτά, μία άλλη φορά σταμάτησα σε περίεργο σημείο για να ξύσω τα τέτοια μου (βασικά τον χάρτη στο κινητό ήθελα να δω, αλλά το σημείο εκείνο ήταν για να μου κόψουν κλήση) και μία άλλη φορά τράκαρα (ελαφριά) κάποιον επειδή σταμάτησε απότομα.

 

Μήπως να καθόμουν παραπάνω επειδή "άνοιξα αλαρμ";

Μήπως να μην άνοιγα αλαρμ επειδή παρκαρα για 10-15 λεπτά;

Μήπως να έψαχνα τρόπους να μην πληρώσω την μικροζημιά (παρότι έπαιζα με το κινητό);

Ή μήπως να μην κοιτάω αν καταλάθος έχω μπλοκάρει τον μπροστά/πίσω και δεν έχει χώρο να ξεπαρκαρει;

 

 

Δέχομαι ότι κάποιες περιοχές δεν κάνουν για αυτοκίνητο, αλλά όπως γράφει και το κίνημα των Ρώσων "Stop a Douchebag" https://www.youtube.com/user/Lomak1581/videos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...