Προς το περιεχόμενο

Πεζοδρομιο εξω απο καταστημα, μπορει να ειναι ιδιωτικο;


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ οδηγώ 20συν χρόνια και δεν έχω φάει ούτε μια κλήση στην ζωή μου, δεν παρανομώ ποτέ για  δυο λόγους

Πρώτον γιατί έχω μάθει να σέβομαι όλους τους νόμους (αλλιώς θα πήγαινα να ζήσω στην ζούγκλα) και δεύτερον γιατί παρανομώντας αυτομάτως δίνω το δικαίωμα στον άλλον να μου κάνει παρατήρηση,  να με προσβάλει κτλ κτλ

κάτι που δεν το επιτρέπω σε καμία περίπτωση στον εαυτό μου !

 

Δεν βγήκα όμως να κράξω τον ts σε  ένα φόρουμ για το λάθος του, το ότι κάποιοι το κάνετε και χαίρεστε γιατί

'Σε μια μη πολιτισμένη χώρα , το μονο που εχει απομεινει πια, ειναι η κριτική στους πιθήκους σε ενα φόρουμ, πισω απο ενα πληκτρολόγιο' δείχνει πολλά  για τον χαρακτήρα σας, για να μην πω τα πάντα  ..

 

Και παρόλο που έχει άδικο 100% ο ts καλά σας κάνει που σας λέει γατάκια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Mau-Maus δεν ειπα ποτε οτι εχω δικιο. Με αφορμη το γεγονος μου δημιουργηθηκε η απορια αν υπαρχουν ιδιωτικα πεζοδρομια.

 

Το πεζοδρομιο ηταν τοσο μεγαλο που δεν εμποδιζα πεζους.

 

Καποιοι γραφουν οτι προσπαθω να βγω και απο πανω. Πανω απο τι ρε γατακια; Καντε ενα νιαου πρωτα και μετα ενα quote στα γραφομενα μου που να υποδεικνυουν που το παιζω μαγκας, αλανθαστος, εγωιστης ή απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν Κομπλεξ αυτοι που του λενε οτι ενω εκανε βλακεια ζηταει και τα ρεστα και οχι αυτος που αντι να το παραδεχτει βγαινει και απο πανω. Τι να πω...

Και οχι δεν παρκαρουμε ολοι στα πεζοδρομια. Καποιοι εχουμε μαθει να σεβομαστε.

klap.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο λέμε φίλε , άδικο ως προς την παρανομία εννοώ οτι έχεις , και όντως μια χαρά το παραδέχεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στη θεση σου θα ελεγα ενα συγνωμη και θα σκυβα το κεφαλι να φύγω..θα ελεγα και ενα ευχαριστω που δεν πηρε την τροχαια να μου το ζωγραφισει.. Αυτος μεσα στην χαζομαρα που ειπε ειχε δικιο. Δηλαδη ενω δεν υπαρχουν πεζοδρομια ιδιωτικα, υπάρχουν πεζοδρομια που ειναι εισοδοι σε οικιες -παρκιν και εκει απαγορευεται x 2 να παρκαρεις γιατι ειναι διπλη παραβαση του κοκ και στο παιρνει και γερανος. Τεσπα προκειμενου να γλιτωσεις την αντιπαραθεση και τις κλησεις καλυτερα να παρκαρεις καπου που αν δεν εισαι νόμιμος τουλαχιστον δεν ενοχλεις..η σε κανενα παρκιν ...προτιμότερο 5 ε παρα ολη η βαβουρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ts καλά σας κάνει που σας λέει γατάκια ..

 

Τι να μας πει το σπέρμα (ούτε καν έμβρυο) που περιμένει την άδεια της γιαγιάς του για να βγει από το σπίτι

 

ας κάνει νιαου πρώτα αυτός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να μας πει το σπέρμα (ούτε καν έμβρυο) που περιμένει την άδεια της γιαγιάς του για να βγει από το σπίτι

 

ας κάνει νιαου πρώτα αυτός

Deal with it

 

200w.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ δύσκολο να μην παρκάρει κάποιος ποτέ παράνομα σε πολλές ελληνικές πόλεις.

 

Εκεί που μένω για παράδειγμα (κέντρο Θεσ/νίκης), λόγω έλλειψης χώρους πάρκινγκ ΟΛΟΙ παρκάρουν κάθετα για εξοικονόμηση χώρου. Ούτε η αστυνομία γράφει. Μόνο αν παρκάρει κάποιος σε σημείο ελεγχόμενης, φορτοεκφόρτωσης, σε διάβαση κλπ. 

Σε διαφορετική περίπτωση κανένας δεν θα είχε αυτοκίνητο.

 

Ορισμένοι βέβαια είναι προκλητικοί και παρκάρουν μέσα σε πλατείες ή πάνω σε πεζοδρόμια.

 

Ομοίως σε οδούς ταχείας κυκλοφορίας πόλεως (με όρια ταχ. 70χλμ). Ούτε εκεί επιτρέπεται το παρκάρισμα κανονικά αλλά για πρακτικούς λόγους όλοι παρκάρουν (και κατά 99% δεν ξέρουν καν ότι απαγορεύεται).

 

Πρακτικα, αν θέλει κάποιος να είναι 100% τυπικός πρέπει να αγοράσει πάρκινγκ (με 200 ευρώ /μήνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...