Προς το περιεχόμενο

Το Switch είναι επόμενη υβριδική παιχνιδοκονσόλα της Nintendo


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα γράψει 5 παραγράφους προσπαθώντας να πω αυτονόητα πράγματα. Τελικά καταλαβαίνω πως δεν καποιοι στα σχόλια δεν αξίζετε καν συνομιλία. Κρίμα γιατί είναι και τεχνολογικό site και διαβάζω πράγματα που δεν θα έλεγε η ξαδέρφη μου που το μονο που ξερει ειναι να ανοιγει το PC.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ PCας είμαι κατά κύριο λόγο, αλλά έβγαλα καρκίνο στα μάτια απο αρκετά σχόλια.

 

Όσο για support, εδώ είναι.

nx_partners.jpg

 

 

 

 

505 Games

Activision Publishing, Inc.

ARC SYSTEM WORKS Co.,Ltd.

ATLUS CO.,LTD.

Audiokinetic Inc.

Autodesk, Inc

BANDAI NAMCO Entertainment Inc.

Bethesda

CAPCOM CO., LTD.

Codemasters®

CRI Middleware Co., Ltd.

DeNA Co., Ltd.

Electronic Arts

Epic Games Inc.

Firelight Technologies

FromSoftware, Inc.

Frozenbyte

GameTrust

GRASSHOPPER MANUFACTURE INC.

Gungho Online Entertainment,Inc

HAMSTER Corporation

Havok

INTI CREATES CO., LTD.

KOEI TECMO GAMES CO., LTD.

Konami Digital Entertainment Co., Ltd.

LEVEL-5 Inc.

Marvelous Inc.

Maximum Games, LLC

Nippon Ichi Software, Inc.

Parity Bit Inc.

PlatinumGames Inc.

RAD Game Tools, Inc.

RecoChoku Co.,Ltd.

SEGA Games Co., Ltd.

Silicon Studio Corporation

Spike Chunsoft Co., Ltd.

SQUARE ENIX CO., LTD.

Starbreeze Studios

Take-Two Interactive Software, Inc.

Telltale Games

THQ Nordic

Tokyo RPG Factory Co., Ltd.

TT Games

UBISOFT

Ubitus Inc.

Unity Technologies, Inc.

Warner Bros. Interactive Entertainment

Web Technology Corp.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιάζει να ειναι αρκετά ενδιαφέρων σαν project..μένει να δούμε τιμή και χαρακτηριστικά της κονσόλας.αν και η Nintendo δεν μας εχει μάθει να μας αφήνει και της πειο καλές εντοπίσεις στον οπτικό τομέα και επείσεις εχω και μια εντοπίσει ότι θα ειναι και αρκετα τσιμπημένο χρηματικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό που έχουμε σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φιλε, οσο hype αλλη τοση απογοητευση.

Δε με επηρεαζει προσωπικα βεβαια δεδομενου του ανταγωνισμου, απλα ειναι κριμα μια Nintendo με τοσο ειδικο βαρος και ιστορια να ξεπεφτει ετσι τα τελευταια χρονια και να βγαζει το ενα μηχανημα χειροτερο απ'το αλλο.

 

Παροτι δεν ανακοινωθηκαν τα πληρη specs, με tegra ειναι σιγουρο οτι η ψαλιδα της διαφορας αποδοσης με τον ανταγωνισμο θα μεγαλωσει ακομα περισσοτερο απ'οτι στο παρελθον και οσο και να μην ειναι τα γραφικα το παν σε ενα τιτλο καλο ειναι να υπαρχει ενα στοιχειωδες επιπεδο και να μην βρισκονται 2 γενιες πισω.

 

Τουτων λεχθεντων πολυ φοβαμαι οτι αν δεν αλλαξει τακτικη και αντιμετωπιση δε βλεπω να υπαρξει καν επομενη γενια για την ninty, τουλαχιστον σε οικιακη κονσολα.

 

Για να ειμαι ειλικρινης δεν περιμενα και κατι διαφορετικο δυστυχως, οποτε και για αυτη τη γενια θα προτιμησω καποιον εκ των ανταγωνιστων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω wiiu απο το 12 και είμαι υπερ ευχαριστιμένος δεν με νοιάζει αν πήγε απατο σε πωλησεις την στιγμή που εγώ το έλιωσα ....ναι θα μπορούσε να έχει  trird party ...αλλά και πάλι έχω 15 ααα παιχνίδια δηλαδή 1 κάθε τρίμηνο που για εμένα είναι ακριβός ότι πρέπει και σε χρόνο και σε χρήμα που μπορω να δαπανήσω!!! δεν βρισκω κάτι νέο στο swiTchERLAND την στιγμή που σπίτι μόνο παίζω αντε και στο υπνοδωμάτιο και στο wc και σε αυτα ειμαι οκ με το WIIU!!!! Αν εχει tuch screen with 3d like 3ds kai μπορει να πάρει και sim καρτα να το εχεις και κινητο...τοτε ναι take my money!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gameplay που εχει η Nintendo δεν το εχει καμια αλλη..

ναι ενταξει, μονο mario, zelda κλπ... αλλα για εμας τους 30+ ξυπναει αγνες αναμησεις

και νοσταλγιες που οι γραφικαρες περνανε σε δευτερη φαση..

παμε ρε Ninty!!!!

 

(κατοχος ολων των κονσολων + pc)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω wiiu απο το 12 και είμαι υπερ ευχαριστιμένος  την στιγμή που σπίτι μόνο παίζω αντε και στο υπνοδωμάτιο και στο wc και σε αυτα ειμαι οκ με το WIIU!!!!

:lol:  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλμενο απο scifi σεναρια,η θα τα σαρωσει η που θα χαθει.

Θα ηθελα να δω και κατι αντιστοιχο σε baten kaitos να το πλαισιωνει,κανα metroid πλυν του zelda που δεν χωραει αμφιβολια για την ποιοτητα.

Θα στηριξουμε με αγορα,για να μη κλεισει και η καημενη η εταιρεια που δεν εχει προσφερει τιποτα τοσα χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλμενο απο scifi σεναρια,η θα τα σαρωσει η που θα χαθει.

Θα ηθελα να δω και κατι αντιστοιχο σε baten kaitos να το πλαισιωνει,κανα metroid πλυν του zelda που δεν χωραει αμφιβολια για την ποιοτητα.

Θα στηριξουμε με αγορα,για να μη κλεισει και η καημενη η εταιρεια που δεν εχει προσφερει τιποτα τοσα χρόνια.

Δεν εχει προσφέρει τιποτα τοσα χρόνια...που εγινα 35 για να δώ την μανα μου να κουνά το wii remote τον πατερα μου και την γιαγιά μου να παίζουνε wii!!! Που έκανε το video game υπόθεση κάθε ηλικίας και κοινωνικής τάξης και ανανέωσε όλη την video game βιομηχανία....????

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερουμε ουτε αποδοση γραφικων ουτε αναλυση οθόνης, γενικως τιποτα, ειδαμε μονο προσεκτικα κομμενα αποσπασματα σ ενα μικρο βιντεο, βγηκαν τα καψαλα να ουρλιάξουν και να θαψουν.

GET A DAMN REAL LIFE

Στο μεταξυ, ομορφο και νεωτεριστικο κατα την ταπεινη μου αποψη. Αυτο το μαυρο δειχνει πολυ sleek.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...