Προς το περιεχόμενο

Το Switch είναι επόμενη υβριδική παιχνιδοκονσόλα της Nintendo


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει η επεξεργαστική δύναμη θα παίξει σε διαφορετική κατηγορία από PS4/One. Αν και προσωπικά θα προτιμούσα κάτι πιο δυνατό με μεγαλύτερη έμφαση στο κομμάτι του οικιακού συστήματος. 

 

Τελος πάντων, η επίδοση της οθόνης και η διάρκεια μπαταρίας θα είναι τα πιο σημαντικά σε αυτήν την περίπτωση. 

 

 

Το θέμα είναι να κυκλοφορήσει με τιμές στα επίπεδα του ανταγωνισμού και με αρκετούς τίτλους.

Αν το Breath of the Wild είναι launch τίτλος, οι πωλήσεις θα είναι δυνατές.

 

 

Και όσο αναφορά τους "καμμένους" και την αποκοινωνικοποίηση, χαλαρώστε λίγο.

Απλά η διαφήμιση φτιάχτηκε για να δώσει έμφαση στο βασικό feature της κονσόλας. Αυτό της γρήγορης και ομαλής συνέχειας του παιχνιδιού από TV σε φορητό σύστημα.

 

Τι περιμένατε? Να δείξουν τον τύπο να εργάζεται σκληρά σε εξόρυξη λατομείου και μετά να βγαίνει για σουβλάκια με 50 φίλους και συγγενείς?

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ άθλιο δείχνει το χειριστήριο, εμένα προσωπικά μου αρέσει που κράτησε το portable κομμάτι που είχε και το Wii U.

Εκτός ότι έχει κάνει απόσβεση απο τα παιδιά απλά με το Nintendo Land που ήταν μέσα, παίζει η μεγάλη με το χειριστήριο και εγώ στο xbox χωρίς να ενοχλεί ο ένας τον άλλο :)

Επίσης μπαίζει και ο μπαμπάς mario όταν τα πάει για ύπνο και κάθεται παρέα τους :)

 

Ειλικρινά απο τα περισσότερα σχόλια που διαβάζω μάλλον οι περισσότεροι έχουν ξεχάσει τι σημαίνει να είσαι gamer.

Και αυτό δεν είναι 1080@60 FPS μόνο στο GTA. Οπότε σχολιάστε την κονσόλα και έλεος με το GTA και τα άλλα παρόμοια στο nintendo.

Εγώ το μόνο που θα ζήταγα θα ήταν νέα παιχνίδια στην φιλοσοφία της Nintedo εκτός του Mario , Zelda , Donkey Kong κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tsofas συμφωνω απολυτα με το σχολιο σου.

Πολλοι απο τους πιο "παλιους" gamers εχουν ζησει μια εποχη οπου τι gaming ηταν κατι διαφορετικο απο οτι ειναι τωρα.

Απο την εποχη που το μονο μερος για να παιξεις ηταν να πας στα ηλεκτρονικα της γειτονιας σου, μεχρι σημερα, εχουν αλλαξει υπερβολικα πολλα.

Οσοι εχουν ζησει ολη αυτην την μεταβαση λογικο ειναι να εχουν μια αρκετα διαφορετική αντίληψη για το gaming απο μικροτερης ηλικιας παιδια.

Δεν μπορω να κατηγορησω εναν πιο μικρο σε ηλικια που βλέπει τα πραγματα αλλιως, γιατι αυτο εζησε, αυτο ξερει.

Φυσικα ακραιες αποψεις ειναι λανθασμενες αλλα οταν εισαι πιο μικρος η ελλεψη εμπειριας δεν ειναι καλος συμβουλος στο πως βλεπεις τα πραγματα.

 

Το switch φαινεται ενδιαφερον απο εκει και περα, θελω να δω παραπανω απο το μηχανημα για να εχω πιο πληρη αποψη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαμάχη xbox vs ps αρκεί. Δεν χρειάζεται τρίτος παίκτης στην κατηγορία. Αν θες specs διάλεξε μια από τις δύο. Γιατί λοιπόν η Nintendo να μη στοχεύσει σε μια άλλη αγορά;

ΥΓ. Ακόμα θυμάμαι τα σχόλια σε διάφορα forums για το wii.

ΥΓ2. Όπως και για το wii u.

ΥΓ3. Υπομονή για να κρίνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ¨Εχει τα κότσια η Nintendo να δεχτεί οικονομική ζημιά και να πουλήσει την κονσόλα σε τιμή κάτω του κόστους για να φτιάξει πελατειακή βάση; Μπορεί να κάνει επιθετική διαφημιστική καμπάνια; Χρήματα έχει αλλά στην εποχή των smartphone και των κινέζικων ταμπλετών χρειάζεται εξαιρετικό μάρκετινγκ για να πιάσει μια εξειδικευμένη κονσόλα.  Η ιδέα είναι καλή αλλά όπως ξέρουμε σε ΗΠΑ και ΕΕ οι φορητές κονσόλες δεν είναι τόσο δημοφιλείς όπως στην Ιαπωνία. Είναι ένα στοίχημα και ίσως η τελευταία κονσόλα αυτού του είδους. Μακάρι να έχει επιτυχία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που πιστεύω ότι απευθύνεται κυρίως σε ηλικίες 6-16?

 

Είναι εύκολα διαχειρίσμο και φορητότατο, έχει ενσωματωμένη οθόνη, είναι πιο προσβάσιμο οικονομικά από κλασικές κονσόλες, είναι nitendo με σειρές πιο προσβάσιμες από μικρά παιδιά...

Δεν ξέρω, μου βγάζει κάτι πιο παιδικό..

Για μένα έιναι μια μίξη Game Cube και PSP. Και αυτά τα 2 τα έπαιζα μέχρι τα 15 μου.

Νομίζω είναι ιδιανικό για μικρότερες ηλικίες και όχι τόσο για κονσολάδες ή PCάδες με αυξημένες απαιτήσεις...

 

Φυσικά μπορεί και να πέφτω 100% έξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και απο μενα.Η nintendo πρεπει να θυμηθει το παρελθον της για να γινει κυριαρχος σε αυτο που λεμε gaming συνολικα.αυτη τη στιγμη η nintendo θα την προτιμησουν μικρα παιδια μεχρι 14 ετων.απο 14 και ανω τους εχει χαρισει στους αλλους 2.το swich θα ηταν καταπληκτικο αν ειχε τιμη 520 ευρια και προσφερε 1080p 60frames και 4k blueray.οςοι ειχαν 4κ τηλεοραςη 4κ 30frames.με αυτο το τροπο σ ενα σπιτι θα ταν η απολυτη κονςολα διοτι θα συνδυαζε το gaming του μικρου και του πατερα.σαν φορητο συστημα το switch φαινεται πολυ καλο αλλα για τα υπολοιπα η κονσολα θα ναι αδυναμη.ειχε τη δυνατοτητα να κανει το μεγαλο αλμα με τη nvidia και να μπει στο gaming πανω απο 14 σαν οδηγος και οχι 3η και καταιδρωμενη.οταν εχεις υπαρξει πρωτη στο παρελθον δε συμβιβαζεσαι με τη τριτη θεση οταν εχεις δυνατοτητες για πρωτη.αφου σε θελει ας πουληθει στη microsoft για να ξεκονησει η πραγματικη μαχη για το gaming.θα μπορουσε στο switch dock να ναι ποιο πλατυ πισω ωστε να χει και blue ray και hardware ωστε σαν οικιακη κονσολα να φτανει τα 6.5 tflops και να ανταγωνιστει τους αλλους οχι απλως να συμπληρωσει τους αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που πιστεύω ότι απευθύνεται κυρίως σε ηλικίες 6-16?

 

Είναι εύκολα διαχειρίσμο και φορητότατο, έχει ενσωματωμένη οθόνη, είναι πιο προσβάσιμο οικονομικά από κλασικές κονσόλες, είναι nitendo με σειρές πιο προσβάσιμες από μικρά παιδιά...

Δεν ξέρω, μου βγάζει κάτι πιο παιδικό..

Για μένα έιναι μια μίξη Game Cube και PSP. Και αυτά τα 2 τα έπαιζα μέχρι τα 15 μου.

Νομίζω είναι ιδιανικό για μικρότερες ηλικίες και όχι τόσο για κονσολάδες ή PCάδες με αυξημένες απαιτήσεις...

 Φυσικά μπορεί και να πέφτω 100% έξω.

Πίστευε όπου θες ακόμα και στον αλλαχ.

Κάτι παιδικό βγάζει η ίδια ή λέξη videogame.

Άσε τους μεγαλύτερους σου να αγοράζουν Nintendo systems και τα πιτσιρικια pc/ps4/xbox1 γιατί τα νούμερα αυτό λένε αν πιστεύεις πως όχι τότε έχουν πάψει να παίζουν βιντεοπαιχνίδια τα πιτσιρικια και παίζουν μόνο οι μαντραχαλαδες ή έχουν σταματήσει να κάνουν παιδιά.

Δες πωλήσεις ps4 vs Wii u πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το swich σαν φορητο θα ναι πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε mobile gaming εδω δε υπαρχει συγκριση αλλα δυστυχως δε φτανει μονο αυτο σαν οικιακη θα απογοητευσει στα τεχνικα χαρακτηριστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το swich σαν φορητο θα ναι πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε mobile gaming εδω δε υπαρχει συγκριση αλλα δυστυχως δε φτανει μονο αυτο σαν οικιακη θα απογοητευσει στα τεχνικα χαρακτηριστικα.

Ας εντυπωσιάσει στα παιχνίδια και ας έχει γραφικά Wii σε full HD ανάλυση.

Κανένας Wii u gamer δεν ζήτησε καλύτερα γραφικά παρά μόνο περισσότερα παιχνίδια.Μεχρι τώρα σίγουρα το switch δίνει καλύτερα γραφικά.

Κάτσε να δουμε και αν το dock έχει καμία κάρτα γραφικών μέσα πρώτα.Ακομα δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μου είναι αδιανόητο άτομα που αποκαλούνται "gamers" να λένε παιδικά τα games της nintendo, σαν 33 χρονων, και gamer από τα 5 απλά δεν το δέχομαι, όταν κάθε παιχνίδι που έχω παίξει σε ps και xbox(90%) το τερματίζω max σε 1-2 μέρες ενώ της nintendo 1 week το λιγότερο. Το gameplay δεν συγκρίνετε ειλικρινά με το άλλο 95% τον παιχνιδιών. Casual gaming λένε..επειδή στο wii βγήκαν τα tennis και τα box και μερικά παιχνίδια τhς παρέας, παίξτε zelda, DK και αλλα..να κλαίτε γυμνοί στο μπάνιο. 'Η θεωρούν επειδή είναι χρωματιστά και eye candy ότι είναι παιδικά ? Δε διαφωνώ ότι και εγώ θα προτιμούσα να έχει και το wιι και το wii u καλύτερα γραφικά, αλλα όπως και να χει gameplay > γραφικών. Βεβαια για αυτό έχω και το pc, όταν θέλω να παίξω ένα game 4k με σοβαρά γραφικά και νιώθω χαζός,θα το παίξω. Από κει και πέρα, σαν ιδέα το switch είναι όμορφο και υποσχόμενο, αλλα αν δεν βγούνε αλλα στοιχεια στο φως δε μπορούμε να έχουμε παραπάνω γνώμη/άποψη..άκου casual η nintendo...που παίζουν interactive games σαν ταινία και επειδή πατάνε το "E" ανά 10 λεπτά νιώθουν guru και imba..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να πω οτι μου φαινεται σαν φορητο android εκεινο της JXD σε πρωτη φαση. Προσωπικα πιστευω οτι η Νιντεντο θελει να κρατησει τον ορισμο κονσολα με οτι αυτο συνεπαγεται και φαινεται γιατι εβαλε catridges αντι για BD. Απο την αλλη εαν κλεισει αρκετες συνεργασιες με εταιρειες του χωρου πιστευω οτι θα πιασει to switch αρκει τα μισα παιχνιδια να μην ειναι spin off. Και τελευταιο ... ολοι γκρινιαζουνε μα ολοι θα την παρουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...