Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy S8 θα διαθέτει iris scanner και dual-camera setup


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να κοιτάξουν τις μπαταρίες αυτή τη φορά.

Αυτο που μερικοι πιστευετε οτι το πρόβλημα ήταν απλά οι μπαταρίες.. Πρεπει να έχετε μεγάλες γνώσεις επι του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ενώ αν το iris scanner και dual-lens camera τα έχει ένα π.χ. Xaomi, τότε όλα καλά για κάποιους....

Μου κανει εντυπωση παντως που στo αντίστοιχο review για το Xiaomi Mi Note 2 που έγινε σήμερα, οι περισσοτεροι απάντησαν θετικά για τα iris scanner και dual-camera lens του.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα μόδα της Dual Camera.

1)Απευθύνεται σε άτομα που δεν έχουν σκοπό να πάρουν μια DSLR της προκοπής(ενώ 1000 για κινητό έχουν)

2)Δεν έχει πρακτική σημασία καθώς ήδη το S7 έβγαζε ΥΠΕΡΟΧΕΣ φωτογραφίες.

 

Δεν αποτελεί για μένα τοσο σημαντική εξέλιξη αυτό. Εξέλιξη θα αποτελούσα η μπαταρία να μην τελειώνει σε μισή μέρα εναντικής χρήσης αλλά σε 2 μέρες εντατικής χρήσης.

Δε μπορώ ρε φίλε να βγαίνω με 50% μπαταρία με το S6 edge και να πρέπει να πάρω power bank μαζί μου για 2 ώρες.

κατα τα άλλα, το όμορφο design, η ποιότητα κατασκευής, το καλύτερο hardware ειναι αναμενόμενα και θεμιτά αλλά αν ένα flagship Smartphone απευθύνεται ΚΑΙ σε επαγγελματίες θα πρέπει να μπορεί να συνθεθεί ΕΝΣΥΡΜΑΤΑ με HDMI out από τη στιγμή που δέχεται με USB OTG  mouse/KB για κάποια έκτακτη δουλειά εν κινήσει

Προσωπικά το word και το powerpoint με έχουν σώσει κάποιες φορές.

 

Επίσης θεωρώ πως τα 32GB δεν είναι ούτε καν επαρκή. Τα 64 και τα 128 τρώγονται, τα 256 θα γίνουν mainstream σε μερικά χρόνια από τώρα ειδικά όταν το 4Κ @60fps θα βάλει το Full HD σε δεύτερη μοίρα οριστικά.

 

Όσο για το iRIS scanner όσο οπισθοδρομικό και αν ακούγεται αποτελεί μαζί με το fingerprint η πιο κατάφορη παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Ποιος μου εγγυάται εμένα ότι οι μυστικές υπηρεσίες δεν έχουν αυτα τα βιομετρικά στοιχεία αποθηκευμένα;

 

Anyway

 

Πολυ ευστοχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα μόδα της Dual Camera.

1)Απευθύνεται σε άτομα που δεν έχουν σκοπό να πάρουν μια DSLR της προκοπής(ενώ 1000 για κινητό έχουν)

2)Δεν έχει πρακτική σημασία καθώς ήδη το S7 έβγαζε ΥΠΕΡΟΧΕΣ φωτογραφίες.

 

Δεν αποτελεί για μένα τοσο σημαντική εξέλιξη αυτό. Εξέλιξη θα αποτελούσα η μπαταρία να μην τελειώνει σε μισή μέρα εναντικής χρήσης αλλά σε 2 μέρες εντατικής χρήσης.

Δε μπορώ ρε φίλε να βγαίνω με 50% μπαταρία με το S6 edge και να πρέπει να πάρω power bank μαζί μου για 2 ώρες.

κατα τα άλλα, το όμορφο design, η ποιότητα κατασκευής, το καλύτερο hardware ειναι αναμενόμενα και θεμιτά αλλά αν ένα flagship Smartphone απευθύνεται ΚΑΙ σε επαγγελματίες θα πρέπει να μπορεί να συνθεθεί ΕΝΣΥΡΜΑΤΑ με HDMI out από τη στιγμή που δέχεται με USB OTG  mouse/KB για κάποια έκτακτη δουλειά εν κινήσει

Προσωπικά το word και το powerpoint με έχουν σώσει κάποιες φορές.

 

Επίσης θεωρώ πως τα 32GB δεν είναι ούτε καν επαρκή. Τα 64 και τα 128 τρώγονται, τα 256 θα γίνουν mainstream σε μερικά χρόνια από τώρα ειδικά όταν το 4Κ @60fps θα βάλει το Full HD σε δεύτερη μοίρα οριστικά.

 

Όσο για το iRIS scanner όσο οπισθοδρομικό και αν ακούγεται αποτελεί μαζί με το fingerprint η πιο κατάφορη παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Ποιος μου εγγυάται εμένα ότι οι μυστικές υπηρεσίες δεν έχουν αυτα τα βιομετρικά στοιχεία αποθηκευμένα;

 

Anyway

δικαιωμα σου να μου πεις οτι απλα δε θες τα βιομετρικα σου στοιχεια να τα εχουν καποιοι που δεν ξερεις....αλλα και εσυ με τις μυστικες υπηρεσιες? ποιος εισαι παλι εσυ ο τοσο σημαντικος ?τι να θελουν οι μυστικες απο εσενα? χαλαρωστε ..... ο μονος λογος που πρεπει να φοβαστε ειναι να μην τα παιρνει καμια διαφημιστικη και σας στελνει προσφορες σπιρουλινες και τηγανια......  μυστικες υπηρεσιες Fbi NSA..... μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σας εχετε καποιοι......γενικα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω πως είναι αδύνατον να μειώσει τις τιμές. Για να βγάλεις μια super συσκευή που θα είναι στην κορυφή των συσκευών σου, άσχετα με το κόστος των υλικών, θα πρέπει να ξοδέψεις πολλά στην έρευνα και την ανάπτυξη για να κρατήσεις τα standards ψηλά. Και αυτό ανεβάζει το κόστος. Αν η samsung βάλει όλα όσα ακούγονται τελευταία στο S8, θα περιμένω μια τιμή 900-1100 ευρώ... Αν πάλι τα βάλει όλα αλλά με τιμή κάτω από 800, να περιμένετε άλλη μία συσκευή με super specs αλλά ...unstable!

δλδ σαν τι είναι αυτά που ακούγονται που σε κάνει να περιμένεις τιμή 900-1100€? ο καινούργιος επεξεργαστής? ίσα ίσα με το δικό της επεξεργαστή θα έπρεπε να είχε χαμηλότερη τιμή. τα 4gb μνήμης? γιατί 8 αποκλείεται να σου βάλει αμέσως. το dual camera? του χρόνου όλοι οι κινέζοι θα έχουν dual camera. ήδη φέτος είχαν πολλοί. το ότι ακούγεται ότι θα βγάλει το κουμπί? χρειάζονται τόσα πολλά χρήματα στο rd για αυτό? δε νομίζω... 2-3 εταιρίες το έχουν πλέον. το iris scanner? μα θα βάλει αυτά που έχει από το note. το 4k που ακούγεται? αν όλα αυτά και άλλα που δεν θυμήθηκα σε κάνουν να περιμένεις μία δικαιολογημένη αύξηση τιμής 30% τότε καλά κάνουν οι apple και η samsung και μας αρμέγουν. βρίσκουν και τα κάνουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dual camera??

Οτι τι? Το s7 edge δεν εβγαζε καλυτερα απο το iPhone7plus?...

Η τελεια καμερα ειναι της google. Μικρη,κατω απο γυαλι χωρις bump, και υψηλής ποιότητας

 

E αν δεν ξερει η google απο συστηματα παρακολουθησης ποιος ξερει; :P

 

Εγω παντως θα προτιμουσα το IR Blaster απο το IRIS Scanner.

 

Νομιζω και το "υπερβολικο" δακτυλικο αποτυπωμα ειναι αρκετο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλουν να σε βρουν οι μυστικές υπηρεσίες σε βρίσκουν και χωρίς αυτά τα μαραφέτια. Όλα είναι καταναλωτικά αγαθά, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο και η αγορά του καθενός από αυτά είναι καθαρά προσωπικό γούστο και οικονομικής άνεσης φυσικά. Ευχαριστώ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...