Προς το περιεχόμενο

Μπορεί το Switch να αποδειχθεί “όνομα και πράγμα” για τη Nintendo;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δύσκολο να βγάλει καλά γραφικά (HD) για μεγάλες οθόνες και ταυτόχρονα να παίζει σε full details με καλή αυτονομία ως φορητό, με tegra.

 

Μου αρέσει πολύ σαν concept, αν η υλοποίηση είναι αντίστοιχη του πρώτου Wii (υποδειγματική), θα ακολουθήσω! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ νομίζω οτι πέταξαν ενα βιντεάκι γρήγορο που δείχνει μια γενική εικόνα της κονσόλας ώστε να αφήσει το κοσμο να ψαχτεί σαυτο το ολιγόλεπτο βίντεο περί τίνος πρόκειται παρά ενα πολύωρο event που ίσως να κουράσει ..τουλάχιστον στην αρχή ! Τώρα που ο κόσμος είδε τι συμβαίνει περίπου και γεννήθηκαν ερωτηματικά οπως αναφέρει το άρθρο ο κόσμος θα εχει μεγαλύτερη περίεργια να παρακολουθήσει και το event της νιντυ... το αν θα πετύχει η κονσόλα μένει να δούμε λεπτομέρειες ... οπως το core gaming όπου εκει η φορητότητα δεν εχει καταφέρει και πολλα ! Αν σαυτο τα καταφέρει προσωπικά πιστεύω οτι θα μιλάμε για μια πετυχημένη συσκευή !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως το κοστος εχει ανεβει δραματικα λογω του υβριδικου χαρακτηρα. 

 

Και tablet, και 2 χειριστηρια, και handheld, και dock και ολα αυτα με ποιοτητα κατασκευης που να αντεξει το ανοιξε κλεισε των χειριστηριων τουλαχιστον 1000φορες χωρις να σπασει ή να εχει μποσικα. 

 

Εμενα ωραιο μου φαινεται, για καλα γραφικα και πολλα frames μαζι μονο το pc υπαρχει, οι κονσολες ας προσφερουν ευχαριστο gameplay. Ποσο μαλλον το switch που σου δινει εστω και υποτυποδως δυνατοτητα για διπλο παιχνιδι με το καλημερα. Αν η υλοποιηση ειναι σωστη πιστευω οτι θα πετυχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Βέβαια το βίντεο της παρουσίασής του δεν ήταν αρκετά διαφωτιστικό προκειμένου να καταλάβουμε αν το Switch ως ταμπλέτα παίζει παιχνίδια αυτόνομα ή βασίζεται στο “τμήμα” του που μένει πίσω (οπότε και μιλάμε για streaming”), έστω κι αν το cartridge τοποθετείται στο tablet, ωστόσο τη μεγάλη διαφορά την κάνει το γεγονός ότι στα τριάμισι λεπτά του βίντεο δεν είδαμε πουθενά κάποιο από τα DSi/2DS/3DS."

 

Απορωωωωω όπως λέει και ο Βασίλης Καρράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει θα τη γράψω και εγώ την ευφηολογία μου πάλι.

   1. Αυτό με το transformer δεν νομίζω να βοήθησε καμία εταιρεία τα πολλά κομμάτια το δείχνουν εντυπωσιακό αλλά το κάνουν και μη λειτουργικό.

   2. Η gamecard είναι αχρείαστη όπως λέει και το άρθρο γιατί άραγε την βάζουν ?

   3.Τα αποσπώμενα χειριστήρια είναι για μικρά χεράκια-παιδάκια αν και στις φωτογραφίες τα βλέπουμε να τα κρατούν ενήλικες.

Το άρθρο είναι πολύ καλό . Τι άλλο να πω γι’ αυτή την κονσόλα καλύτερα να περιμένουμε την κυκλοφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει θα τη γράψω και εγώ την ευφηολογία μου πάλι.

   1. Αυτό με το transformer δεν νομίζω να βοήθησε καμία εταιρεία τα πολλά κομμάτια το δείχνουν εντυπωσιακό αλλά το κάνουν και μη λειτουργικό.

   2. Η gamecard είναι αχρείαστη όπως λέει και το άρθρο γιατί άραγε την βάζουν ?

   3.Τα αποσπώμενα χειριστήρια είναι για μικρά χεράκια-παιδάκια αν και στις φωτογραφίες τα βλέπουμε να τα κρατούν ενήλικες.

Το άρθρο είναι πολύ καλό . Τι άλλο να πω γι’ αυτή την κονσόλα καλύτερα να περιμένουμε την κυκλοφορία.

 

1. Το "μη λειτουργικό" είναι απλώς υπόθεση, καθώς δεν το έχουμε πιάσει ακόμα στα χέρια μας. Οπότε...

 

2. Προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτό. Έχει το feeling του "βάζω το παιχνίδι στο μηχάνημα, το ανοίγω και ξεκινάει", i.e. κάνω φυσική κίνηση πέραν του "κουνάω το σταυρόνημα και πατάω start".

 

3. Μέρος του target group έχει και μικρά παιδιά. Γι' αυτά, θα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μαρέσει που είναι portable.

Πολλές φορές βαριόμουν να ανοίξω : video Scaler, SDI switch, PC συν να ανοίξω το Wirecast για να παίξω Wii.

Με αυτό, το έχω στα χέρια μου όπως ένα 3DS. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ αρεσει. Μ αρεσει παρα πολυ σαν design.

 

Αυτο που δεν παρατηρησε κανενας (μα κανενας ομως), ειναι οτι εχει 4-5 μπαταριες.

Με προβληματιζει πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το "μη λειτουργικό" είναι απλώς υπόθεση, καθώς δεν το έχουμε πιάσει ακόμα στα χέρια μας. Οπότε...

 

2. Προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτό. Έχει το feeling του "βάζω το παιχνίδι στο μηχάνημα, το ανοίγω και ξεκινάει", i.e. κάνω φυσική κίνηση πέραν του "κουνάω το σταυρόνημα και πατάω start".

 

3. Μέρος του target group έχει και μικρά παιδιά. Γι' αυτά, θα είναι μια χαρά.

 

 

Για το 1,3 προσωπική μου άποψη είναι δεν το 'πιασα στα χέρια μου για να σου πω.

Για το 2 να πεις στο γιατρό σου να σου συνταγογραφήσει άλλα γιατί αυτά σε χαλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μονο που μπερδεύεις την έννοια του gaming με τα smartphone/tablet καταλαβαίνει κανείς οτι στην καλύτερη εχεις τερματίσει κάνα angry birds. Προφανώς και δεν απευθύνεται σε σένα η ninty και ούτε πρόκειται να ρίξει "παιχνίδια" τύπου candy crash ή τέλος πάντων οτι νομίζετε οτι "παίζετε" μερικοί στο tablet/smartphone σας.

 

Ξερουμε τι παιχνιδια θα βγαλει, super mario και zelda. Παντα μεσα στην πρωτοτυπια και την πρωτοπορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά...κάποια παιδάκια νομίζουν οτι έχουν βγάλει την μεγάλη του gamer σχολή και έχουν την αυθεντία να μιλάνε μονο αυτοι γιαυτο,και έχουν μια ευκολία να προσβάλουν αλους προσωπικά χωρίς να ξέρουν τίποτα για εκείνους για ενα σχολιο για κονσολα..... Τραγικό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...