Προς το περιεχόμενο

Μπορεί το Switch να αποδειχθεί “όνομα και πράγμα” για τη Nintendo;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά ότι και να λέμε κάτσε να βγει pokemon, zelda, mario, sonic, monster hunter για την κονσόλα και θα δεις τι θα γίνει....δεν θέλουν όλοι πανάκριβη κονσόλα για να παίζουν ένα παιχνίδι κάθε χρόνο ....fifa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά...κάποια παιδάκια νομίζουν οτι έχουν βγάλει την μεγάλη του gamer σχολή και έχουν την αυθεντία να μιλάνε μονο αυτοι γιαυτο,και έχουν μια ευκολία να προσβάλουν αλους προσωπικά χωρίς να ξέρουν τίποτα για εκείνους για ενα σχολιο για κονσολα..... Τραγικό

Εάν ασχολείσαι με το "5,5" τεράστιο πανάκριβο smartphone" σου για gaming δε καταλαβαίνω τι είπα και σε πρόσβαλε. Όσο για την ηλικία τα ίδια "παιδάκια" είμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν στα χέρια ενός παιδιού (και όχι μόνο) πόσο καλή θα είναι η συναρμογή μετά από το πολύ βάλε βγάλε, σε βάθος ενός χρόνου και ίσως λιγότερο.

Η gamecard πρέπει να δούμε τι χωρητικότητας θα είναι, πόση δηλαδή πληροφορία (ποιότητα γραφικών, ήχου κλπ) χωράει.

Δεν είδα επίσης multimedia. Δηλάδή αν μπορείς να δεις ταινία κλπ.

Θα πρέπει να δοθούν κάποιες εξηγήσεις σε αυτά και πολλά άλλα εκτός και αν και αυτό (το λίγο φλου) είναι θέμα marketing...

Είναι (επιχειρηματικά) κρίμα που χάνει την περίοδο των Χριστουγέννων πάντως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπατο θα πάει . Εδώ δεν ανακοίνωσαν ούτε παιχνίδια ούτε τεχνικά χαρακτηριστικά .

Και παρόλο που δεν ανακοίνωσαν τίποτα από τα 2 εσύ εκρινες ήδη την εμπορική του πορεία!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται ενδιαφέρον το όλο concept. Η Nintendo πάντα ήταν εταιρεία που ήθελε να φέρει κάτι διαφορετικό σε σχέση με τους άλλους ( τουλάχιστον μετά το GameCube). Φυσικά όλο αυτό που μας δείξανε θέλω να δω και πως θα λειτουργεί και στην πραγματικότητα. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι η Nintendo πάει κόντρα σε ps4 / xbox one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αυτο δεν στεκει

Βέβαια το βίντεο της παρουσίασής του δεν ήταν αρκετά διαφωτιστικό προκειμένου να καταλάβουμε αν το Switch ως ταμπλέτα παίζει παιχνίδια αυτόνομα ή βασίζεται στο “τμήμα” του που μένει πίσω (οπότε και μιλάμε για “streaming”), έστω κι αν το cartridge τοποθετείται στο tablet.

ο λογος οτι στo video δειχνει να παιρνουν μονο την οθονη και οχι την βαση που μαλλον ειναι απλα ενα dock.τουλαχιστον αυτο λεει η απλη λογικη μου.επισης το βρισκω ακυρο να συγκρινεται με ps4 και xbox αφου ειναι και φορητη κονσολα και η nintendo ειναι μια κατηγορια απο μονη της και τα παιχνιδια της δεν ειχαν ποτε σχεση με το ps η το xbox οποτε η συγκριση μου μοιαζει ακυρη.

Αυτό που εχω καταλάβει απο το όλο concept είναι πως η κύρια κονσόλα είναι η ταμπλέτα. Το Dock παρέχει πθανότατα φόρτιση της ταμπλέτας και τα usb ports. Αυτή τη φορά αυτό που προσπάθησε να κάνει με το WiiU η Ninty, το καταφέρνει. Βγάζει ένα on the Go σύστημα ικανό να παίζει όλα τα παιχνίδια της αξιοπρεπέστατα. Οι βασικοί παράγοντες για το αν θα πετύχει το εγείρημα είναι 2. 3rd party support και αυτονομία μπαταρίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις (ανύπαρκτες) πληροφορίες που έχουμε το άρθρο και η ανάλυση ήταν πολύ καλά! Για μένα η λογική αντίδραση στην παρουσίαση είναι επιφύλαξη και αναμονή να μάθουμε κάτι παραπάνω, δεν καταλαβαίνω ούτε τον υπερβολικό ενθουσιασμό κάποιων, ούτε το θάψιμο.

 

Επίσης, άσε ένα κενό μεταξύ του ερωτηματικού και της παρένθεσης για να μη γεμίζουν τα άρθρα σου με τέτοια emoticons ;)

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και, μεταξύ μας, ποιος δεν ξερογλύφεται στην ιδέα να παίζει Red Dead ¥Redemption 2 στον δρόμο; 

Εγώ.Και νομίζω και η συντριπτική πλειοψηφία.

 

Νομίζω πως έχουμε παραδείγματα απο PSP/Vita πως τέτοια games είναι ''επιτραπαίζια'' θα έλεγα και το on the go είναι απλά ταλεπωρία.

Δεν γίνεται απλά να συνδιάζεις επιτραπαίζια με φορητή κονσόλα.

Άλλα παιχνίδια παίζεις στη μία άλλα στην άλλη.

 

Το Wii U δεν μπέρδεψε το κοινό,απλά κανείς δεν ήθελε κάτι τόσο περιπλοκο.

 

Η ιστορία μας δείχνει πως είναι δύσκολο να πετύχεις σε πολλά.Καλύτερα να διαλέξεις ένα και να ρίξεις δουλειά.

 

Όσον αφορά τώρα την κονσόλα μιας και δεν ξέρουμε specs μπορούμε να πούμε μόνο για την εμφάνηση.

Το controller δείχνει τεράστιο και άβολο.Τα δύο μικρότερα που δημηουργούνται με την αφαίρεση τους απο το κεντρικό είναι απλά τραγικά για χρήση όπως δείχνει το βίντεο.

Η κεντρική μονάδα δείχνει απαρχαιωμένη.Ακόμα και το monitor εχει τεράστια bezels.

Tα cartridge για το κοινό που δεν έχεις καμμία γνώση είναι επίσης απαρχαιωμένα(εδώ που τα λέμε για όλους είναι περίεργο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έγραψε για αυτό αλλά για μένα το βίντεο περνά το μύνημα του παίζω όλη μέρα (αντε και το υπόλοιπο κοιτώ facebook). Ο τύπος μόνος παίζει ηλεκτρονικό, βγάζει το σκύλο και παίζει , πάει με φίλους του ακόμα παίζει ηλεκτρονικό, πάει ταξίδι ακόμα και στο αεροπλάνο παίζει, ε και στο τέλος αφού γυρνάει να μην παίξει λίγο ακόμα.... Μα είναι δυνατόν? Μερικοί "κακοί" θα πούνε μα είναι διαφημιση αλλά το μυνημα και το life style περνιέται. Και στο τέλος καταλήγει (αυτό η διαφημιση δεν το δείχνει) στο ψυχίατρο για αντικαταθλιπτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έγραψε για αυτό αλλά για μένα το βίντεο περνά το μύνημα του παίζω όλη μέρα (αντε και το υπόλοιπο κοιτώ facebook). Ο τύπος μόνος παίζει ηλεκτρονικό, βγάζει το σκύλο και παίζει , πάει με φίλους του ακόμα παίζει ηλεκτρονικό, πάει ταξίδι ακόμα και στο αεροπλάνο παίζει, ε και στο τέλος αφού γυρνάει να μην παίξει λίγο ακόμα.... Μα είναι δυνατόν? Μερικοί "κακοί" θα πούνε μα είναι διαφημιση αλλά το μυνημα και το life style περνιέται. Και στο τέλος καταλήγει (αυτό η διαφημιση δεν το δείχνει) στο ψυχίατρο για αντικαταθλιπτικά.

Απλά ήθελε να δείξει όλες τις πιθανές χρήσεις μέσα σε τρία λεπτά, όχι ότι όλα αυτά θα τα κάνεις κάθε μέρα! Παρέλειψε τις άλλες ώρες - δραστηριότητες γιατί είναι διαφήμιση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα cartridge για το κοινό που δεν έχεις καμμία γνώση είναι επίσης απαρχαιωμένα(εδώ που τα λέμε για όλους είναι περίεργο)

Πες μας και γιατί για εμάς που δεν ξέρουμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...