Προς το περιεχόμενο

Μπορεί το Switch να αποδειχθεί “όνομα και πράγμα” για τη Nintendo;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έγραψε για αυτό αλλά για μένα το βίντεο περνά το μύνημα του παίζω όλη μέρα (αντε και το υπόλοιπο κοιτώ facebook). Ο τύπος μόνος παίζει ηλεκτρονικό, βγάζει το σκύλο και παίζει , πάει με φίλους του ακόμα παίζει ηλεκτρονικό, πάει ταξίδι ακόμα και στο αεροπλάνο παίζει, ε και στο τέλος αφού γυρνάει να μην παίξει λίγο ακόμα.... Μα είναι δυνατόν? Μερικοί "κακοί" θα πούνε μα είναι διαφημιση αλλά το μυνημα και το life style περνιέται. Και στο τέλος καταλήγει (αυτό η διαφημιση δεν το δείχνει) στο ψυχίατρο για αντικαταθλιπτικά.

Υπηρχε μια μασκοτ της Sega, στην Ιαπωνια (1997-98), που οσοι δεν επαιζαν συνεχεια με το Sega Saturn, ερχοταν η μασκοτ και πλακωνε στο ξυλο τα παιδακια! :)

 

Η μασκοτ ηταν o Segata Sanshiro.

 

Τι ωραιες εποχες τοτε. Ετσι μεγαλωναν τα παιδια τους εκει οι απογονοι των samurai.

 

Εδω πλακωνει ενα ολοκληρο club, που δεν παιζουν sega.

 

Εδω σαπιζει τα παιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι συνήθισαν το digital-only (Steam, Android κλπ.), οπότε τους κακοφαίνεται το φυσικό μέσο... :)

δεν είναι μόνο αυτο,το φυσικό μέσο δυσκολεύει και την πειρατεία :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας και γιατί για εμάς που δεν ξέρουμε!

Ποιούς δηλαδή.? Μόνο εσύ βλέπω ρωτάς...Είναι σημάδι παράνοιας το να απευθύνεσαι στον εαυτό σου στο πληθυντικό.

Λυπάμαι αλλά όταν 2η συνεχόμρνη φορά κάνεις αντιπαράθεση σε ειρωνικό τόνο τέτοιες απαντήσεις θα πέρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιούς δηλαδή.? Μόνο εσύ βλέπω ρωτάς...Είναι σημάδι παράνοιας το να απευθύνεσαι στον εαυτό σου στο πληθυντικό.

Λυπάμαι αλλά όταν 2η συνεχόμρνη φορά κάνεις αντιπαράθεση σε ειρωνικό τόνο τέτοιες απαντήσεις θα πέρνεις.

Ο πληθυντικός ήταν συνέχεια του δικού σου μηνύματος μιας και μίλησες για κοινό (πολλοί δηλαδή) που δεν ξέρει.

Αν χρειάζεται βέβαια να εξηγώ και τα αυτονόητα...

Δεν περίμενα καλύτερου επιπέδου απαντήσεις.

Μέχρι εκεί που μπορεί ο καθένας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα μια στις χίλιες υποστηρίζει και android (έστω και με sideloading) το έχω τσιμπήσει με την μια. Σκέψου ταμπλέτα για απρόσκοπτο browsing + ότι android game θελήσεις + παιχνιδάρες Nintendo on the go και σε μεγάλη TV σε τιμή πειρασμό.

 

Μπορεί να μαζέψει πολύ χαρτί με αυτήν την κίνηση. Και σου λέω και το άλλο. Το επόμενο αντίστοιχο Pokemon Go βγαίνει σε πλατφόρμα android, παίξτε όοολοι, αλλά για την πραγματική σούπερ ντούπερ ουάου εμπειρία με όλα τα εξτραδάκια όπως την φαντάστηκε ο δημιουργός μόνο σε Nintendo next. More money από software, άπειρο user base android και στοχευμένη διαφήμιση όλα σε ένα. 

 

To μεν hardware (Tegra) πρόθυμο, το δε software (Nintendo) κρίνωντας εκ των πεπραγμένων δεν το βλέπω πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιούς δηλαδή.? Μόνο εσύ βλέπω ρωτάς...Είναι σημάδι παράνοιας το να απευθύνεσαι στον εαυτό σου στο πληθυντικό.

Λυπάμαι αλλά όταν 2η συνεχόμρνη φορά κάνεις αντιπαράθεση σε ειρωνικό τόνο τέτοιες απαντήσεις θα πέρνεις.

Εγώ που τώρα είδα την κουβέντα, μπορώ να εκφράσω την ίδια απορία; Η κασέτα είναι μια χαρά μέσο. Καταργήθηκε το '97 επειδή τότε τα cd είχαν πολύ μεγαλύτερη χωρητικότηα αλλά πλέον βλέπεις οι κάρτες sd φτάνουν μέχρι και 256gb. Οπότε που είναι το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Get a life..... άμα είναι να το κουβαλάω παντού και να μην έχω ζωή να μου λείπει. Εδώ προσπαθούμε τα παιδιά μας να ξεκολλήσουν από τα "ηλεκτρονικά".... εθισμός..... οπότε μακριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Get a life..... άμα είναι να το κουβαλάω παντού και να μην έχω ζωή να μου λείπει. Εδώ προσπαθούμε τα παιδιά μας να ξεκολλήσουν από τα "ηλεκτρονικά".... εθισμός..... οπότε μακριά...

Έτσι.

Άλλωστε είναι υποχρεωτικό να το έχεις πάντα μαζί!

Το λέει και στις οδηγίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...