Προς το περιεχόμενο

Λάθος πληρωμή ενφια μέσω ebanking


tsourakis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το κράτος πια είναι ένα κοράκι που περιμένει να πεθάνεις για να σου φάει τα μάτια..

 

Τωρα το καταλαβες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aπ οτι ξερω, στο ebanking της Εθνικης μπορεις για ενα μικρο διαστημα να ακυρωσεις τη συναλλαγη. Στο ebanking της Πειραιως δε γινεται τιποτα.

Καλυτερα να πας απο την εφορια να το τακτοποιησεις, οπως ειπαν και τα παιδια. Αυτοματα διορθωση μαλλον δεν.

Εγω ειχα εκδωσει περυσι λαθος ενα παραβολο, το ακυρωσα μεν αλλα μόνο φετος που πηγα απο κει μου επεστρεψαν το χρημα.

 

 

Υπάρχουν και χειρότερα, να έβαζε λάθος νούμερο οφειλής...

 

 

Πρεπει να κανεις παααρα πολλα ψηφια λαθος για να πανε σε ενφια αλλου. Κατι σαν τον Ιβαν (οχι το Σαββιδη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα πληρώσει κι εγώ δύο φορές το  ΦΠΑ με e-Banking, πρέπει να πας εφορία και το βρίσκουν.

Είτε το αφαιρούν από αυτά που πιθανόν να χρωστάς, είτε στο βάζουν στο τραπεζικό λογαριασμό σου κάποια στιγμή  

Εμένα σε δυο μήνες. Χρειάζεται να έχεις το ΙΒΑΝ του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και χειρότερα, να έβαζε λάθος νούμερο οφειλής...

αν βάλεις σωστά τα πρώτα 9 ψηφία που είναι ο αφμ σου θα βγάλεις ακρή, αλλιώς αν μπουν σε κάναν άλλο άνθρωπο τα λεφτά εκεί τρέχα γύρευε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τσακαλωτος,ο Αλεξιαδης και ο Τσιπρας ηδη σε λατρευουν.

Ο Σαμαρας χτυπαει το κεφαλι του που δεν βρηκε αυτος τον τροπο να τα παιρνει ετσι απ τους πολιτες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ταυτοτητα  πληρωμης δεν εχει καποιο αλγοριθμο σαν τα ΙΒΑΝ αν καποιο στοιχειο του είναι λαθος να μην το δεχεται το ebanikig ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Τελικα τι εγινε με την ΔΟΥ?

Γιατι εκανα και εγω διπλη πληρωμη ΕΝΦΙΑ με e-banking Πειραιως και δεν βγαζω ακρη

Να παω στην ΔΟΥ ή χασιμο χρονου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τι εγινε με την ΔΟΥ?

Γιατι εκανα και εγω διπλη πληρωμη ΕΝΦΙΑ με e-banking Πειραιως και δεν βγαζω ακρη

Να παω στην ΔΟΥ ή χασιμο χρονου?

Νομίζω ότι θα τα συμψηφίσουν με κάποια μελλοντική οφειλή, να τα πάρεις πίσω χλωμό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πληρωσα πρωτη φορα φετος απο ιμπανκινγ και ενω φαινετε η πληρωμγ στα στοιχεια πληρωμων στις οφειλες εχει μεινει το ιδιο ποσο γιατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφορία με ταυτότητα και το βιβλιάριο τραπέζης και κάνεις συμψηφισμό να σου επιστρέψουν τα υπόλοιπα χρήματα στον λογαριασμό σου

Όταν το πόσο είναι μικρό της τάξης κάτω των 50€ γίνεται και με επιστροφή από τα ταμεία της ΔΟΥ με εντολή του προϊσταμένου και μόνο φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τι εγινε με την ΔΟΥ?

Γιατι εκανα και εγω διπλη πληρωμη ΕΝΦΙΑ με e-banking Πειραιως και δεν βγαζω ακρη

Να παω στην ΔΟΥ ή χασιμο χρονου?

Αν εχεις να πληρωσεις κι αλλες δοσεις στην ΙΔΙΑ οφειλη, θα σου ξεχρεωσει (αυτοματα) και την επομονη δοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μία έγγραφη αναφορά με όλα τα στοιχεία καθώς και στοιχεία λογαριασμού για επιστροφή και κατάθεσέ

την επίσημα στην αρμόδια ΔΟΥ κρατώντας αντίγραφο και αριθμό πρωτοκόλλου κατάθεσης  ζητώντας να επιστραφεί

το επιπλέον ποσό.

 

Αν δεν σου το κάνουν στον Αυτιά. :-D

Ψοφάει για κάτι τέτοια.Το ψωμί του λέμε.Και πες μας πότε είναι να γελάσουμε. :lol:

 

edit.Και εγώ πήγα έβγαλα e-bunkig αλλά επειδή τα φοβάμαι αυτά τα μηχανήματα του διαβόλου

πήγα στη ΔΟΥ και πλήρωσα να μη δώσω προμήθεια στην Τράπεζα. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...