Προς το περιεχόμενο

Λάθος πληρωμή ενφια μέσω ebanking


tsourakis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγα στην ΔΟΥ στα εσοδα και εκανα αιτηση επιστροφης "υπερείσπραξης".

Μεσα σε δυο εβδομαδες πιστωθηκαν σε τραπεζικο λογαριασμο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μία έγγραφη αναφορά με όλα τα στοιχεία καθώς και στοιχεία λογαριασμού για επιστροφή και κατάθεσέ

την επίσημα στην αρμόδια ΔΟΥ κρατώντας αντίγραφο και αριθμό πρωτοκόλλου κατάθεσης  ζητώντας να επιστραφεί

το επιπλέον ποσό.

 

Αν δεν σου το κάνουν στον Αυτιά. :-D

Ψοφάει για κάτι τέτοια.Το ψωμί του λέμε.Και πες μας πότε είναι να γελάσουμε. :lol:

 

edit.Και εγώ πήγα έβγαλα e-bunkig αλλά επειδή τα φοβάμαι αυτά τα μηχανήματα του διαβόλου

πήγα στη ΔΟΥ και πλήρωσα να μη δώσω προμήθεια στην Τράπεζα. :devil:

 

 

Λιγη προσοχη θελει το ebanking ...Εγω ολα απο αυτο τα πληρωνω. Υπαρχουν και δικλειδες ασφαλειας στην ταυτοτητα πληρωμης ή κωδικο ηλεκτρονικης πληρωμης κλπ .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω πληρωσα τον ενφια στις 29/9, δηλαδή την τελευταια μερα της προθεσμιας. Σε αντιθεση με περυσι όμως, αυτή τη φορα με χρεωσαν με υπερημερια 0,43€!

Πανε να φανε και τα ψιλα οι αγιογδύτες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω πληρωσα τον ενφια στις 29/9, δηλαδή την τελευταια μερα της προθεσμιας. Σε αντιθεση με περυσι όμως, αυτή τη φορα με χρεωσαν με υπερημερια 0,43€!

Πανε να φανε και τα ψιλα οι αγιογδύτες?

 

Αν τον πληρωσες αργα το βραδυ η πληρωμη μετραει απο την αλλη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον πληρωσες αργα το βραδυ η πληρωμη μετραει απο την αλλη μερα.

 

Δεν το πληρωσα αργα το βραδυ, αλλα νομιζω οτι μετα το μεσημερι μετραει η επομενη μερα. Εν τω μεταξυ η 29η Σεπτεμβριου ηταν Παρασκευη, και η επομενη εργασιμη ηταν η Δευτερα 2 Οκτωβρη, δηλαδή χρεωθηκα τσαμπα υπερημερια 3 ημερων?

Υποτίθεται ότι βλεπουν την ημερομηνια καταθεσης, δε ψαχνουν ευκαιρια να σε χρεωσουν. Ουτε στο στεγαστικο μου ουτε στη τηλεφωνια μου εχουν κανει τετοιο κολπο...

 

Πως θα πληρωσω τωρα, στην επομενη δοση θα βαλω τη δοση συν την υπερημερια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πληρωσα αργα το βραδυ, αλλα νομιζω οτι μετα το μεσημερι μετραει η επομενη μερα. Εν τω μεταξυ η 29η Σεπτεμβριου ηταν Παρασκευη, και η επομενη εργασιμη ηταν η Δευτερα 2 Οκτωβρη, δηλαδή χρεωθηκα τσαμπα υπερημερια 3 ημερων?

Υποτίθεται ότι βλεπουν την ημερομηνια καταθεσης, δε ψαχνουν ευκαιρια να σε χρεωσουν. Ουτε στο στεγαστικο μου ουτε στη τηλεφωνια μου εχουν κανει τετοιο κολπο...

 

Πως θα πληρωσω τωρα, στην επομενη δοση θα βαλω τη δοση συν την υπερημερια?

 

Η κάθε ΤΡΑΠΕΖΑ εχει δικη της πολιτικη και σου βγαζει μυνημα από ποτε η καταθεση μετραει την επομενη μερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πληρωσα αργα το βραδυ, αλλα νομιζω οτι μετα το μεσημερι μετραει η επομενη μερα. Εν τω μεταξυ η 29η Σεπτεμβριου ηταν Παρασκευη, και η επομενη εργασιμη ηταν η Δευτερα 2 Οκτωβρη, δηλαδή χρεωθηκα τσαμπα υπερημερια 3 ημερων?

Υποτίθεται ότι βλεπουν την ημερομηνια καταθεσης, δε ψαχνουν ευκαιρια να σε χρεωσουν. Ουτε στο στεγαστικο μου ουτε στη τηλεφωνια μου εχουν κανει τετοιο κολπο...

 

Πως θα πληρωσω τωρα, στην επομενη δοση θα βαλω τη δοση συν την υπερημερια?

Στη νέα δόση η Εφορία θα έχει προσθέσει το ποσό του τόκου.

 

Μην ανησυχείς.Δεν το ξεχνάνε. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάθε ΤΡΑΠΕΖΑ εχει δικη της πολιτικη και σου βγαζει μυνημα από ποτε η καταθεση μετραει την επομενη μερα .

 

H Πειραιως μεσω της οποιας εκανα την καταθεση δε μου εβγαλε κανενα σχετικο μηνυμα.

Στη νέα δόση η Εφορία θα έχει προσθέσει το ποσό του τόκου.

 

Μην ανησυχείς.Δεν το ξεχνάνε. :-D

 

Aυτη τη στιγμη στο gsis μου λεει δοση Σεπτεμβριου 0,43€, δοση Οκτωβριου ταδε ποσό κ.ο.κ.

Εγω στην επομενη πληρωμη θα βαλω τα 0,43+τη δοση Οκτωβριου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Πειραιως μεσω της οποιας εκανα την καταθεση δε μου εβγαλε κανενα σχετικο μηνυμα.

 

Aυτη τη στιγμη στο gsis μου λεει δοση Σεπτεμβριου 0,43€, δοση Οκτωβριου ταδε ποσό κ.ο.κ.

Εγω στην επομενη πληρωμη θα βαλω τα 0,43+τη δοση Οκτωβριου?

 

Η EUROBANK τουλάχιστον βγαζει μυνημα .

 

Αν στην δοση Οκτωβριου δεν περιλαμβανοντε τα 0,43 να τα προσθεσεις αν και νομιζω περιλαμβανοντε .

 

Και να βαλεις κατι τις παραπανω θα μειωθεί η επομενη δοση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στην ΔΟΥ στα εσοδα και εκανα αιτηση επιστροφης "υπερείσπραξης".

Μεσα σε δυο εβδομαδες πιστωθηκαν σε τραπεζικο λογαριασμο

 

έχεις τόσα λεφτά στο λογαριασμό; 

 

λοιπόν εγώ δεν θα έκανα τίποτα, θα πήγαινα σε δικηγόρο και θα ζητούσα να κινούσε άμεσα νομικές διαδικασίες για να μου επιστραφούν "με τόκο για κάθε ημέρα καθυστέρησης" από το ποσό που χρωστούσα και πάνω. Ο τόκος ίσος με αυτούς που χρεώνουν οι τράπεζες για καθυστερήσεις.

Όπως ξέρουν να παίρνουν αέρα όταν δεν τα δώσεις στην προθεσμία, έτσι να μάθουν και να δίνουν αέρα στο ανάποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το βράδυ πλήρωσα πρώτη φορά με ebanking αλλά κ στα στοιχεία οφειλών παραμένει το ίδιο ποσό που οφείλω και δεν φαίνεται η χθεσινή πληρωμή στα στοιχεία πληρωμών.πάνε τα λεφτά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το βράδυ πλήρωσα πρώτη φορά με ebanking αλλά κ στα στοιχεία οφειλών παραμένει το ίδιο ποσό που οφείλω και δεν φαίνεται η χθεσινή πληρωμή στα στοιχεία πληρωμών.πάνε τα λεφτά μου?

 

 

Μην ανησυχεις ...Θελει 2-3 μερες να φανουν στο taxis .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν στην δοση Οκτωβριου δεν περιλαμβανοντε τα 0,43 να τα προσθεσεις αν και νομιζω περιλαμβανοντε .

 

 

 

Oπως ειπα, περιλαμβανονται στη δοση Σεπτεμβριου.

 

 

λοιπόν εγώ δεν θα έκανα τίποτα, θα πήγαινα σε δικηγόρο και θα ζητούσα να κινούσε άμεσα νομικές διαδικασίες για να μου επιστραφούν "με τόκο για κάθε ημέρα καθυστέρησης" από το ποσό που χρωστούσα και πάνω. Ο τόκος ίσος με αυτούς που χρεώνουν οι τράπεζες για καθυστερήσεις.

 

 

 

O δικηγορος ποσα θα σου παρει, ξερεις?...

 

Αγωγη που θα εκανες, στη τραπεζα ή στη δου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...