Προς το περιεχόμενο

Software που να κλωνοποιει φακελο με dll αρχεια?


Dark-Oblivion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολο τον τεχνοκοσμο.

 

Δεν ξερω αν αυτο το thread θα επρεπε να ηταν στην κατηγορια 'Windows'.

 

Το θεμα ειναι το εξης.

Εχω φτιαξει ενα φακελο στο πρωτο 'σταδιο' εισαγωσης στον C:/ . Ονομασμενος 'plug-ins' εκει λοιπον εγκαθιστω ολα τα plug-ins σε μουσικα προγραμματα και κτλ κτλ.

 

Συνηθως απο οτι εχω καταλαβει τα μουσικα plug-ins ειναι κατα βαση μονο dll αρχεια που καποια κιολας δεν απαιτουν εγκατασταση , απλα σου λενε 'ριξε το dll στο φακελο που θες' και μετα το αναγνωριζει το εκαστοτε DAW.

 

Επειδη αυτος εχει φτασει ηδη να ειναι 90 γιγα ... σκεφτομουν να τον μεταφερω σε αλλο σκληρο.

 

Υπαρχει μηπως καποιο software που να κανει πιο 'ειδικη' - πετυχημενη κλωνοποιηση καποιου φακελου με τα αρχεια του περαν του 'copy paste' των Win? Η δεν χρειαζεται καν τοσο ψαξιμο γιατι οπως και να 'χει μπορει να εχω θεμα με την μεταφορα αυτων των αρχειων?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ για αντιγραφές γενικά το teracopy (τη δωρεάν έκδοση). Κρατάει λίστα κατά την αντιγραφή και μπορείς να παρακάμψεις όλα τα (τυχών) σφάλματα που μπορεί να εμφανιστούν. Στο τέλος θα σου εμφανίσει λίστα με το τι αντέγραψε και τι όχι και μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις την αντιγραφή παρακάμπτοντας ότι έχει ήδη αντιγραφεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι απλά dll αρχεία τότε αφού βεβαιωθείς ότι δεν τρέχει κάποια εφαρμογή ή διεργασία που να κρατάει κάποιο κλειδωμένο με ένα απλό copy/paste είσαι οκ.

Επίσης ελέγχεις τον αριθμό των αρχείων πριν και μετά το copy για σιγουριά ότ οπήγαν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλέψεις το teracopy για λίγο καιρό δεν υπάρχει περίπτωση να ξανασχοληθείς με το σύστημα αντιγραφής των windows.

Πιστεύω ότι η ms πρέπει να εξαγοράσει τον πρόγραμμα και να το ενσωματώσει στα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...