Προς το περιεχόμενο

[ΚΙΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ]Q card 1gb/μηνα με 8€ για 8 μηνες. Ενεργοποιησεις μεχρι 31/10


d_gkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε, μένει να μάθουμε αν θα πρέπει να έχουμε υπόλοιπο για να χρησιμοποιήσουμε το GB/μήνα ή θα συνεχίσουν να είναι διαθέσιμα χωρίς υπόλοιπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα που έχω βασική σύνδεση από q μια χαρά είναι η προσφορά.

 

Πολλοί μάλλον χρησιμοποιούσαν την προσφορά σε tablet ή σε δίκαρτο μόνο για data και γι' αυτό άλλαξε τους όρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Q αν δεν εχεις εστω και 0,01€, δεν μπορεις να αξιοποιεις τα πακετα και το χρονο ομιλιας που εχεις. Αν δεν κανεις ανανεωση στο 3μηνο, θα μηδενιστει το ποσο σου. Συνεπως δεν ειναι διαφορετικοι οροι αφου σε αναγκαζει να κανεις ανανεωση.

 

Μην ξεχνατε οτι μπαινουν αυτοματα οι υπολοιποι μηνες και μαλλον θα ισχυει οτι και στο προηγουμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι άλλοι όροι δηλαδή, ??

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438

 

''.....τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q card και WIND F2G, την οποία μείωσε από 6 μήνες σε 3 μήνες...''

 

Μιλαμε για ολους τους ορους κι οχι τους επιμερους που και σε αλλες εταιριες ειναι πλεον ιδιοι... οπως ειπε κι ο ματ "αφου οπως ξερουμε αλλου ειναι αλλοι - αλλου οι ιδιοι".

 

Το ενδιαφερον ειναι στον "κοφτη" , κοφτη υπολοιπου και τριμηνου, τι ισχυει και ποτε μπαινει? πχ αν ληξει το τριμηνο, αρα και το υπολοιπο, στη μεση του μηνα τι γινεται? χανουμε τα υπολοιπα ΜΒ ? και αν ανανεωσουμε κανα δυο μερες μετα, τα περνουμε πισω? κιαλλα παρομοια θεματακια... καποιος ειδικος να μας πει ?

 

Α! Ειδα κι ενα Bonus 1GB +1000' προς Q, για Ποσό ανανέωσης 10€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να μετατρέψω την κάρτα free2go που έχω σε Q?

Μπήκα στο σαιτ για να παραγγείλω κάρτα Q («ΕΛΑ ΣΤΗ Q») κι εκεί που λέει “θέλω να κρατήσω τον αριθμό” μου βγάζει είναι μόνο για φορητότητα από άλλο πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο Q πακέτο πως παίρνουμε? Πουλάνε στα μαγαζιά Wind? Αν ναι με τι κόστος και τι αρχικό χρόνο μέσα?

 

Έλεγα να πάρω ένα στους γονέους για να έχουν ιντερνετ στο χωριό για να βλέπουν καμία είδηση και να έχουν viber/whatsapp.

Η Wind επαρχία φέτος που πήγα μία χαρά πήγαινε το 4g της. Σε αρκετές περιπτώσεις επιανε 4g εκεί που Vodafone και Cosmote διπλα μου γύριζαν σε 3g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να μετατρέψω την κάρτα free2go που έχω σε Q?

Μπήκα στο σαιτ για να παραγγείλω κάρτα Q («ΕΛΑ ΣΤΗ Q») κι εκεί που λέει “θέλω να κρατήσω τον αριθμό” μου βγάζει είναι μόνο για φορητότητα από άλλο πάροχο.

 

 

Νέο Q πακέτο πως παίρνουμε? Πουλάνε στα μαγαζιά Wind? Αν ναι με τι κόστος και τι αρχικό χρόνο μέσα?

 

Έλεγα να πάρω ένα στους γονέους για να έχουν ιντερνετ στο χωριό για να βλέπουν καμία είδηση και να έχουν viber/whatsapp.

Η Wind επαρχία φέτος που πήγα μία χαρά πήγαινε το 4g της. Σε αρκετές περιπτώσεις επιανε 4g εκεί που Vodafone και Cosmote διπλα μου γύριζαν σε 3g.

 

 

Πρόσφατα πήγα σε Q από συμβόλαιο Wind. Το έκανα σε κατάστημα Wind χωρίς κάποιο κόστος. Το αρνητικό είναι πως όταν είσαι ήδη στη Wind τότε η αλλαγή γίνεται μετά από 1 μήνα (αν θες να κρατήσεις το νούμερο σου). Συγκεκριμένα, το συμβόλαιό μου έκανε reset κάθε 14 του μήνα, έκανα αίτηση για μεταφορά από wind σε q στις 10/9, και το νούμερο έγινε q στις 14/10, αφού τέλειωσε ένας ολόκληρος μήνας "λογαριασμού". Αν θες νέο νούμερο ή είσαι σε άλλο πάροχο η αλλαγή γίνεται άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Wind επαρχία φέτος που πήγα μία χαρά πήγαινε το 4g της. Σε αρκετές περιπτώσεις επιανε 4g εκεί που Vodafone και Cosmote διπλα μου γύριζαν σε 3g.

Κι εγώ επαρχία στο χωριό αυτό πρόσεξα.

Ανάλογα που είσαι μπορεί να πιάνει και καλύτερα από τις άλλες, δηλαδή

Βέβαια κάπου αλλού μπορεί να πιάνει χειρότερα, αυτό ισχύει και για τις 3 ούτως ή άλλως.

Απλά κάποιοι έχουν μείνει στα "παλιά" και γράφουν για το ανύπαρκτο 4G της Wind, διαχρονική αξία.

 

 

Πρόσφατα πήγα σε Q από συμβόλαιο Wind. Το έκανα σε κατάστημα Wind χωρίς κάποιο κόστος. Το αρνητικό είναι πως όταν είσαι ήδη στη Wind τότε η αλλαγή γίνεται μετά από 1 μήνα (αν θες να κρατήσεις το νούμερο σου). Συγκεκριμένα, το συμβόλαιό μου έκανε reset κάθε 14 του μήνα, έκανα αίτηση για μεταφορά από wind σε q στις 10/9, και το νούμερο έγινε q στις 14/10, αφού τέλειωσε ένας ολόκληρος μήνας "λογαριασμού". Αν θες νέο νούμερο ή είσαι σε άλλο πάροχο η αλλαγή γίνεται άμεσα.

Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο προβλέπεται ή το κάνουν αυθαίρετα μόνοι τους για να σου φάνε 1 μήνα ακόμα συμβόλαιο. Γιατί αν κάνεις φορητότα για άλλη εταιρία γίνεται σχετικά άμεσα. Γι'αυτό ίσως ν'αξίζει καλύτερα να κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρία πρώτα.

Εγώ από συμβόλαιο Wind είχα κάνει αίτηση για Cosmoκαρτα που έγινε σχετικά γρήγορα και από εκεί με το που με συνδέσαν έκανα αίτηση στην Q. Δε θυμάμαι ακριβώς πόσο είχε πάρει η μετάβαση από Wind -> Cosmoκαρτα -> Q, αλλά συνολικά πάνω από 2 βδομάδες δεν έκανε σίγουρα.

Έγινε πριν κάτι χρόνια αυτό βέβαια, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά αν έχει αλλάξει θα είναι προς το καλύτερο φαντάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...