Προς το περιεχόμενο

xiaomi mi5s-banggood-τελωνείο


TagaRamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 1-2 μήνες είχα κάνει ένα thread για αγορά κινητού και είχα κατάληξη στο 1+3 όμως περίμενα να μπορούν να στείλουν Ελλάδα. Όμως ανακοινώθηκε κάποια στιγμή το mi5s και βρήκα και ένα κουπόνι των 100€ οπότε τσίμπησα την 128gb έκδοση με 330 απο banggood...τι έχετε να πείτε για το εν λόγο κινητό έκανα πατάτα που τσιγκουνευτηκα τα 70 ευρώ? Ακόμα πόσες είναι η πιθανότητες να το σταματήσουν στο τελωνείο?επίσης λέτε να έπρεπε να περιμένω να φύγει το preorder απλά το κουπόνι έληγε στις 30 Οκτωβρίου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελωνείο δεν θα περάσει

 

Στελνουν χιλιάδες κινητά στην ΕΕ και ξέρουν τι να γράψουν πάνω κτλπ

 

Θα περάσει τελωνείο μόνο αν άφησαν την αληθινή τιμή του επάνω (πράγμα απίθανο)

 

Και θα περάσει τελωνείο αν εβαλες να έρθει με κουριερ και οχι με απλό+ tracking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα 97% θα σαι οκ.Ειναι αξιοπιστη η xiaomi-βεβαια εδω την πατησε η samsung στο note 7-.

 

Γενικα καλο ειναι να μην βιαζομαστε..Ας αφηνουμε το κινητο που μας ενδιαφερει να κυκλοφορησει για να φανουν αν υπαρχουν τα οποια θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι όπως λέει και ο αποπανω πρώτα να κυκλοφορεί μία συσκευή,να τσεκαρετε από αρκετο κόσμο πρώτα να βλέπουμε τι "παιδικές ασθένειες" εχει και μετά να αγοράζουμε.

 

Βέβαια ή xiaomi είναι εταιριαρααααα και δεν θα έχεις θέμα μην σκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι όπως λέει και ο αποπανω πρώτα να κυκλοφορεί μία συσκευή,να τσεκαρετε από αρκετο κόσμο πρώτα να βλέπουμε τι "παιδικές ασθένειες" εχει και μετά να αγοράζουμε.

 

Βέβαια ή xiaomi είναι εταιριαρααααα και δεν θα έχεις θέμα μην σκας.

Το mi5 στις πρώτες παρτίδες είχε θέματα που στις επόμενες διορθώθηκαν.

 

Δεν δούλευε η καμερα ή το home button. Σε άλλα overheating. Και φυσικά το τρίμηνο που πήρε για stable global.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελωνείο δεν θα περάσει

 

Στελνουν χιλιάδες κινητά στην ΕΕ και ξέρουν τι να γράψουν πάνω κτλπ

 

Θα περάσει τελωνείο μόνο αν άφησαν την αληθινή τιμή του επάνω (πράγμα απίθανο)

 

Και θα περάσει τελωνείο αν εβαλες να έρθει με κουριερ και οχι με απλό+ tracking

Έχει γραφτεί πολλές φορές το τελωνείο είναι θέμα τύχης μου έχει τύχει να σταματήσουν δέμα αξίας 10 ευρώ και να μην σταματήσουν ολόκληρο κουστούμι μηχανής, δεν υπάρχει κανόνας αν σταλεί με απλού ταχυδρομείο έχει απλά λιγότερες πιθανότητες να το σταματήσουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμούσα πάντως το 1+3. Δεν με έχει πείσει ακόμα η xiaomi για τις hi end συσκευές της από τις οποίες ο αγοραστής έχει περισσότερες απαιτήσεις. Επίσης αν έχεις wind, το 4g θα το βλεπεις σπάνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά! 
Φίλε  TagaRamer πώς είναι το κινητό; σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω από bangood to Μι5ς plus . Είχες κάνα θέμα με τελωνείο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά! 

Φίλε  TagaRamer πώς είναι το κινητό; σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω από bangood to Μι5ς plus . Είχες κάνα θέμα με τελωνείο; 

Την περίοδο αυτή καλύτερα να κοιτάς είτε αγορά μέσω EU αποθήκης ή μέσω τριγωνικής αγοράς. Σκέφτομαι και εγώ να χτυπήσω το Mi5S Plus 6/128. Φαίνεται τούμπανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...