Προς το περιεχόμενο
Kotsos87

πολυμπριζο ασφαλειας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, ενδιαφερομαι για πολυμπριζο ασφαλειας... εχω ήδη ενα της apc αλλα το εχω γεμισει και θελω αλλο ένα για 3-4 συσκευες που αναγκαζομαι και της εχω εκτος ρευματος τωρα και οποτε θελω να τις χρησιμοποιησω τοτε ψαχνω επεκταση ή βγαζω κατι αλλο απο το πολυμπριζο... ελεγα μηπως κοιτουσα κατι πιο οικονομικο απο τα apc (παροτι ειναι κορυφη). εχτε υποψην κατι ? παρομοιο που να παρεχει εξισου καλη ασφαλεια??

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, ενδιαφερομαι για πολυμπριζο ασφαλειας... εχω ήδη ενα της apc αλλα το εχω γεμισει και θελω αλλο ένα για 3-4 συσκευες που αναγκαζομαι και της εχω εκτος ρευματος τωρα και οποτε θελω να τις χρησιμοποιησω τοτε ψαχνω επεκταση ή βγαζω κατι αλλο απο το πολυμπριζο... ελεγα μηπως κοιτουσα κατι πιο οικονομικο απο τα apc (παροτι ειναι κορυφη). εχτε υποψην κατι ? παρομοιο που να παρεχει εξισου καλη ασφαλεια??

Καποιο της eaton παρε για φθηνο.

Απο κει και περα ολα τα αλλα ιδια ειναι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πόσες συσκευές έχεις ρε άνθρωπε?

Πάρε ξανα apc. Αν στον υπολολιστή σου δεν έχεις ups πάρε και βάλε στις υπόλοιπες συσκευές στο πολύμπριζο.

• Like 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πόσες συσκευές έχεις ρε άνθρωπε?

Πάρε ξανα apc. Αν στον υπολολιστή σου δεν έχεις ups πάρε και βάλε στις υπόλοιπες συσκευές στο πολύμπριζο.

εχω πριζα για οθονη υπολογιστη, για δευτερη οθονη που περιμενω να ερθει, για μια τηλεοραση, για ρουτερ, για τα ηχεια και γεμισε με αυτα το apc που εχω. kai θελω πριζα για το πολυπηχανημα, για το λαπτοπ , για ενα φωτιστικο γραφειου και για ενα επιπλεον συστημα ηχου 5.1.... αυτα τα λιγα :P

ups οχι δεν εχω....μονο το πολυμπριζο της apc εχω...τα eaton τι λενε?

καλα λογια διαβασα...

γιατι ας πουμε το eaton αυτο http://www.skroutz.gr/s/3088265/Eaton-68583.html ειναι αντιστοιχο αυτου http://www.skroutz.gr/s/6196451/APC-PM5-GR.html

και στην τιμη του apc παιρνω eaton και με τηλεφωνικη προστασια http://www.skroutz.gr/s/3088268/Eaton-68585.html

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μήπως καλύτερα να κοιτάξεις κάτι με περισσότερες πρίζες;

http://www.skroutz.gr/s/6196445/APC-PM8-GR.html

Δεν νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο να συνδέεις ένα πολύπριζο ασφαλείας πάνω στο άλλο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

δεν θα το συνδεσω πανω σε αλλο...στο εναμιση μετρο εχει και αλλη πριζα στον τοιχο εκει θα μπει το δευτερο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η πρότασή μου είναι αυτό με εγγύηση εφ όρου ζωής και όχι 2 χρόνια όπως το Eaton. Ε τι να κάνουμε μερικές φορές ότι πληρώνεις παίρνεις. Με 4 ευρώ παραπάνω υπάρχει το αντίστοιχο με 8 μπρίζες.

Έχεις δηλ. και σταθερό και λάπτοπ?

http://www.skroutz.gr/s/6230951/APC-PMH63VT-GR.html

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η πρότασή μου είναι αυτό με εγγύηση εφ όρου ζωής και όχι 2 χρόνια όπως το Eaton. Ε τι να κάνουμε μερικές φορές ότι πληρώνεις παίρνεις. Με 4 ευρώ παραπάνω υπάρχει το αντίστοιχο με 8 μπρίζες.

Έχεις δηλ. και σταθερό και λάπτοπ?

http://www.skroutz.gr/s/6230951/APC-PMH63VT-GR.html

ναι και σταθερο και λαπτοπ...οχι παντα ταυτοχρονα αλλα καποιες φορες ισως και ταυτοχρονα. γιατι ειναι παραξενο?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Όχι καθόλου παράξενο. Δεν ήταν ξεκάθαρο έτσι όπως το έγραψες πιο πάνω γι αυτό και ρώτησα. Ισχύει λοιπόν η πρόταση μου να πάρεις για τον σταθερό ένα ups και χρησιμοποίησε το πολύμπριζο που έχεις για τις υπόλοιπες συσκευές.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

το ups ομως για 750 watt pc θα θελει πολλα λεφτα λογικα...για 750 watt κοιταω σε 1400-1500 va??

Γιαττί τόσα πολλά? Έχεις 2 gpu? Ποιο είναι το σύστημα?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γιαττί τόσα πολλά? Έχεις 2 gpu? Ποιο είναι το σύστημα?

συμφωνα με το coolermaster power supply calculator βαζοντας το build μου και σε φαση οτι θα παω για overclock θα χρειαζεται 570watt.

αρα θελω τουλαχιστον ενα ups που να καλυπτει 650 watt και πανω για να ειμαι 100% σιγουρος και ησυχος... (και μιλαμε μονο για μοναδα) αν βαλω και οθονες και λοιπα παμε πολυ παρααπανω λογικα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η καλύτερη ασφάλεια για έναν υπολογιστή είναι το ups και ειδικά είναι χρήσιμο για τους δίσκους και φυσικά για την ομαλή λειτουργία όλου του συστήματος. Η γνώμη μου καταγράφηκε. Περίμενε και άλλες απόψεις φυσικά και ανάλογα αποφάσισε. Δικά σου είναι τα χρήματα άλλωστε.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η καλύτερη ασφάλεια για έναν υπολογιστή είναι το ups και ειδικά είναι χρήσιμο για τους δίσκους και φυσικά για την ομαλή λειτουργία όλου του συστήματος. Η γνώμη μου καταγράφηκε. Περίμενε και άλλες απόψεις φυσικά και ανάλογα αποφάσισε. Δικά σου είναι τα χρήματα άλλωστε.

τι προτεινεις ωστε να καλυπτει 700watt ανετα? καταρχην apc μονο ή να δω και αλλες εταιριες γιατι ειδα και σε πιο χαμηλες τιμες...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

APC, EATON, CYBERPOWER θα κοιτάς αλλά στα watt που θες έχουν την ίδια τιμή οπότε αναγκαστικά πας σε APC στα 145 ευρώ. Δυστηχώς τα πολλά Watt κοστίζουν σε αρκετά πράγματα. Σε ups, σε τροφοδοτικό, σε ρεύμα βεβαίως, σε ψύκτρα(αέρας ή νερό) αν θα κάνεις oc, σε θερμοκρασίες κλπ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.