Προς το περιεχόμενο

Forthnet η OTE 3play


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ελπίζω να το γράφω στο σωστό θέμα.

Θέλω να έχω

1. Internet 24Mbps

2. Τηλεόραση

3.Σταθερό απεριόριστο (και οτι προσφέρει για κινητό)

Το πρόβλημά μου είναι η τηλεόραση, Αυτά που έχει η Nova είναι καλα, δηλαδή απο την τηλεόραση θέλω

1. Παιδικά

Και ότι άλλο θα προσφέρη αυτό το πακέτα όπως ντοκιμαντέρ, ταινίες, σειρές, βασικά πράγματα

Τα αθλητικά δεν τα θέλω.

 

Το nova έχει 29.90 απο ότι λένε στο σιτε τους.

Ο ote δεν τον κατάλαβα ποτέ λέει 45-48 ευρό με το family pack η αυτό είναι κατι παραπάνω; κάτι αντίστοιχο με την nova δεν έχει; απλο πακέτο και οικονομικό. Η αυτό είναι το οικονομικό του πακέτο.

Και αυτό που λέω οτι δεν καταλαβαίνω τον οτε είναι οτι η τιμή που λέει ξέρω οτι κάτι άλλο θα κρύβει.

Ένα φίλος μου έχει internet 30Mbps και απεριόριστο σταθερό και 30' προς κινητά και δίνει 60 ευρο ενώ όταν το έφτιαξα εγώ λέει 42 ευρο.

Λίγη βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nova είναι σαφώς φθηνότερη (29,90€) και σου προσφέρει 12 ώρες σε κινητά, όταν σε ΟΤΕ είσαι στα 45,17€ με 30 λεπτά κινητά ή +3€ για αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο για εγγραφές.

 

Προφανώς ο φίλος σου έχει συμβόλαιο με τις τιμές που ίσχυαν όταν το έκανε, ενώ σήμερα λόγω προσφορών είναι χαμηλότερες. Όμως στα 51€ κι όχι στα 42€ που αναφέρεις.

 

Και στους 2 το πρόγραμμα της TV είναι το βασικό και παραπλήσιο. Σε Nova είναι το Start Pack και σε OTE το Family Pack. Το πακέτο των κινηματογραφικών ταινιών είναι έξτρα και στους 2. Στην Nova +5€ και στον ΟΤΕ +3€.

Τέλος και στους 2 υπάρχει έξτρα 1,5€ που είναι το υποχρεωτικό τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και ένα Nova3play Family (περιέχει τα παιδικά σίγουρα) και είναι στα 25 ευρώ, δεν ξέρω αν εμφανίζεται στις προσφορές στη σελίδα τους, πάρε καλύτερα τηλέφωνο, ούτως η άλλως ετσι γίνονται οι καλύτερες προσφορές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι ποτέ να υπήρχε πακέτο Family. Κι ήμουν συνδρομητής από εποχής Filmnet μετά Multichoice και τέλος Nova.

Εξαρχής (1999) είχε 2 μόνο πακέτα το Filmnet (Νovacinema από το 2008) και το Supersport (Novasport από το 2008) και φυσικά το Full που είχε και τα 2.

Αργότερα δημιουργήθηκε το Value Pack, που από το 2012 είναι το σημερινό Start Pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας σε οτε καλυτερα πιστευω ειναι να εχεις πιατο παρα iptv απο το ρουτερ αν σκοπευεις να βαλεις δικο σου ρουτερ.οπως σε οτε υπαρχει περιπτωση να σε βαλουν και σε voip οποτε μετα δεν αλλαζεις εξοπλισμο ετσι απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nova είναι σαφώς φθηνότερη (29,90€) και σου προσφέρει 12 ώρες σε κινητά, όταν σε ΟΤΕ είσαι στα 45,17€ με 30 λεπτά κινητά ή +3€ για αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο για εγγραφές.

 

Προφανώς ο φίλος σου έχει συμβόλαιο με τις τιμές που ίσχυαν όταν το έκανε, ενώ σήμερα λόγω προσφορών είναι χαμηλότερες. Όμως στα 51€ κι όχι στα 42€ που αναφέρεις.

 

Και στους 2 το πρόγραμμα της TV είναι το βασικό και παραπλήσιο. Σε Nova είναι το Start Pack και σε OTE το Family Pack. Το πακέτο των κινηματογραφικών ταινιών είναι έξτρα και στους 2. Στην Nova +5€ και στον ΟΤΕ +3€.

Τέλος και στους 2 υπάρχει έξτρα 1,5€ που είναι το υποχρεωτικό τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης.

 

Μάλιστα, καταλαβα. Οπότε forthnet, έλεγα μήπως ο οτε είχε τιμές μερχι 34-35 ευρο αλλα αμα μιλάμε για 45 αντε γεια. ευχαριστώ πολύ.

αν πας σε οτε καλυτερα πιστευω ειναι να εχεις πιατο παρα iptv απο το ρουτερ αν σκοπευεις να βαλεις δικο σου ρουτερ.οπως σε οτε υπαρχει περιπτωση να σε βαλουν και σε voip οποτε μετα δεν αλλαζεις εξοπλισμο ετσι απλα.

Οπα οπα αυτο είναι το πρώτο που θα ρωτούσα γιατι να μείνω με αρχικό μοντεμ του παρόχου απλος δεν υπαρχει, αμα  μου λεγαν voip και μα μου, αντε γεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, καταλαβα. Οπότε forthnet, έλεγα μήπως ο οτε είχε τιμές μερχι 34-35 ευρο αλλα αμα μιλάμε για 45 αντε γεια. ευχαριστώ πολύ.

Οπα οπα αυτο είναι το πρώτο που θα ρωτούσα γιατι να μείνω με αρχικό μοντεμ του παρόχου απλος δεν υπαρχει, αμα  μου λεγαν voip και μα μου, αντε γεια....

το voip παιζει απο το ρουτερ του παροχου εκτος αν καταφερεις να το σεταρεις σε aftermarket που ειναι δυσκολο.επισης και το Iptv το δινουν απο εκει μερικες φορες.

οπως ειπε ο Jkoukos υπαρχει τροπος να βαλεις δικο σου router απο πισω (pppoepassthrough) αλλα τον συγχρονισμο παλι θα τον κανει το speedport του οτε.εσυ αποφασιζεις.

Σε ΟΤΕ μπορείς να βάλεις όποιο modem/router θέλεις. Απλά θα έχεις και την συσκευή του μόνο για αν δουλεύει η τηλεφωνία από αυτό.

εκτος  αν δεν θελει το speedport να κανει τον συγχρονισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπε ο Jkoukos υπαρχει τροπος να βαλεις δικο σου router απο πισω (pppoepassthrough) αλλα τον συγχρονισμο παλι θα τον κανει το speedport του οτε.εσυ αποφασιζεις.

εκτος  αν δεν θελει το speedport να κανει τον συγχρονισμο.

Δεν είναι απαραίτητο να μπει πρώτο το Speedport. Αυτό το κάνουμε αναγκαστικά αν η 2η συσκευή είναι μόνο router.

 

Αν έχουμε modem/router που το θεωρούμε καλύτερο, μια χαρά μπορεί να μπει πρώτο στη γραμμή και πίσω από αυτό το Speedport. Στην περίπτωση αυτή θα δουλεύει ως απλό router, αφού υπάρχει δυνατότητα η No1 LAN να παίξει ως WAN, οπότε θα δουλεύει κανονικά η VoIP τηλεφωνία και δεν θα μπλέκεται στα πόδια μας και στο υπόλοιπο εσωτερικό δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα.καπου το ειχες γραψει οτι μπορει να παιξει η τηλεφωνια και διαμεσω wan.αφου το εχει αφησει ο οτε να παιζει ετσι μια χαρα.

β.ασχετο.τελικα με bridge του οτε και ρουτερ απο πισω παιζει η τηλεφωνία ή μπα?νομιζω ειχες πει οχι ακομα.οχi passthrough αλλα bridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πω την αλήθεια δεν είμαι ειδικός αλλα εγώ στην forthnet μια χαρα πέταξα το technicolor και έβαλα το tp link w9980. Αν για να το κάνω και με τον οτέ αυτό πρέπει να στήσω ολόκληρο εξοπλισμό.... καλύτερα να βάλω ιντερνετ οτε και τηλεόραση nova. αλλα εντάξει καλά τα πάει και η forthnet με το internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στην forthnet Δεν ειχες voip.

επισης και στον οτε μπορεις να ρωτησεις αν θα σου δωσουν voip οπως και μπορεις να ζητησεις να ειναι η τηλεοραση με πιατο και οχι Iptv.στον οτε θα χρειαστει λιγο παραπανω διαδικασια αν εχεις iptv ή αν εχεις voip και δεν ξερω αν θες να ασχοληθεις.το να βαλεις internet ote και nova πιστευω οτι θα σου βγει αρκετα παραπανω.καλυτερα ειναι να ειναι ολα σε ενα παροχο για καλυτερη τιμη.ειτε Forthnet βαλεις ειτε οτε ενα και το ιδιο.το βασικο ειναι ο χαλκος που θα εχεις.αν τωρα μιλαμε για vdsl απο το kv εκει οτι παροχο και να βαλεις θα παρεις απο το Kv του οτε οποτε ενα και το αυτο.


Ναι πω την αλήθεια δεν είμαι ειδικός αλλα εγώ στην forthnet μια χαρα πέταξα το technicolor και έβαλα το tp link w9980. Αν για να το κάνω και με τον οτέ αυτό πρέπει να στήσω ολόκληρο εξοπλισμό.... καλύτερα να βάλω ιντερνετ οτε και τηλεόραση nova. αλλα εντάξει καλά τα πάει και η forthnet με το internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν θυμάμαι ποτέ να υπήρχε πακέτο Family. Κι ήμουν συνδρομητής από εποχής Filmnet μετά Multichoice και τέλος Nova.

Εξαρχής (1999) είχε 2 μόνο πακέτα το Filmnet (Νovacinema από το 2008) και το Supersport (Novasport από το 2008) και φυσικά το Full που είχε και τα 2.

Αργότερα δημιουργήθηκε το Value Pack, που από το 2012 είναι το σημερινό Start Pack.

 

 

σορρυ που ξαναανασταίνω το θεμα αλλα οντως υπαρχει το πακετο που σου ειπα, ισως ειναι απο τις εποχιακες προσφορές. Αλλά με ενημέρωσε το ιδιο το τμημα προσφορών της Forthnet εκείνες τις μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...