Προς το περιεχόμενο

Pna ή Pda? Wince ή Android? Primo ή Nextgen?


varitimos84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους.. πιστευω απο τον τιτλο καταλαβαινετε σε τι αγορα θελω να προβω,,,
ειχα παλαιοτερα ενα pna της Mio το οποιο ειχα ξεκλειδωσει κ ειχα περασει το iGo Primo 2.4.. το ειχα βαλει skins τροποποιησα το sys να το φερω στα μετρα μου, εικονιδια κλπ.. καποια στιγμη ομως μετα απο τοσα χιλιαδες χιλιομετρα, μας "αφησε"

οποτε τωρα θελω να αγορασω νεο... οι περιορισμοι που θελω ειναι οι εξης...
1) να ειναι 7 ιντσες....
2) να μπορω να εχω ενημερωση σε online κυκλοφορια (TMC)...

ξερω οτι κ οι 2 εκδοσεις iGo εχουν υποστηριξη σε TMC. οποτε εδω θελω αποψεις για το ποια εκδοση ειναι πληρεστερη .. για παραδειγμα ξερω οτι στο nextgen δεν λειτουργει η Προκαταρκτική επεξεργασία των οδικών δικτύων (.HNR) 

απο εκει κ περα... το TMC για να λειτουργησει σε android μπορει να γινει μονο με 3g δεδομενα? αν αγορρασω ενα ταμπλετακι κ δε βαλω καρτα sim με δεδομενα, θα εχω tmc? αν αγορασω pna με wince (κινεζικο ξεκλειδωτο pna δηλαδη απο εβαυ ας πουμε με "optional tmc", οχι δλδ δικη του κεραια αλλα να μπορεις να του βαλεις εξωτερικη δικη σου) πως θα μπορω να εχω tmc? εχω δει κατι φορτιστες με ενσωματωμενη tmc κεραια της TomTom, θα μπορει να το αναγνωρισει κ να τραβαει δεδομενα για την online κυκλοφορια? 

δε ξερω αν κουρασα.... ευχομαι οποιος γνωστης να απαντησει κ να εκφραση γνωμη... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...