Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε εγω πιστεω οτι τα 20 ευρω ειναι το ποσοστο τον ασφαλιστων.και μας δελεαζουν εγω π.χ εκανα 3 μηνη με ολικη μερικη κλοπη χαλαζοπτωση οδικη βοηθεια στα 60 ευρω.-20 που πηρα.δηλαδη με 40 ευρω εκανα ασφάλεια με αρκετες καλυψεις.πλεον το 20αρικο ειναι το μεροκαματο μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

είμαι πελατης τους 2 χρόνια. η αλήθεια είναι πως 1 φορα τους χρειάστηκα και στειλανε εντος 30λεπτων φορτηγο να μαζεψουν το οχημα και να το πανε σε δικο μου συνεργειο..προς το παρον αψογοι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εδω δυο χρονια ειμαι στη HD εβαλα και της συζηγου και δεν υπαρχει κανενα προβλημα-παραπονο, βεβαια δεν χρειαστηκε ποτε περα απο μια φορα που εμεινα απο μπαταρια και σε 20λεπτα ηρθε η οδικη βοηθεια. Οσες φορες χρειαστηκα πρασινη καρτα μεσα σε 10-20-30 λεπτα την ειχα στο ε-μειλ μου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

 

Έκανα μια ασφάλεια για ενα μηνα στην εταιρεία. Δεν την ξέρω αλλά ήταν η μόνη που μου έκανε ασφάλεια για 1 μήνα μέχρι να δω τι θα κανω και γιατί δεν είχα λεφτά να πάρω τρίμηνη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος αποψη για αυτην την ασφαλιστικη που να ειχε ατυχημα.

Με προβληματιζει αυτη η εταιρια γιατι αναφερει πως σε περιπτωση ατυχηματος θα πρεπει οπωσδηποτε να καλεσεις την τροχαια κατι που καμια αλλη εταιρια δεν απαιτει και που δεν ειναι και πολυ βολικο για τον ασφαλισμενο.

Eιμαι λιγο ψειρας σε αυτα για ξερω οτι με τις ασφαλιστικες ο διαβολος κρύβεται στις λεπτομερειες και ψαχνουν συνεχως αφορμες για να μην αποζημιώσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος αποψη για αυτην την ασφαλιστικη που να ειχε ατυχημα.

Με προβληματιζει αυτη η εταιρια γιατι αναφερει πως σε περιπτωση ατυχηματος θα πρεπει οπωσδηποτε να καλεσεις την τροχαια κατι που καμια αλλη εταιρια δεν απαιτει και που δεν ειναι και πολυ βολικο για τον ασφαλισμενο.

Eιμαι λιγο ψειρας σε αυτα για ξερω οτι με τις ασφαλιστικες ο διαβολος κρύβεται στις λεπτομερειες και ψαχνουν συνεχως αφορμες για να μην αποζημιώσουν

Δεν ξέρω την ασφαλιστική αλλά αυτό που λέει είναι 100% σωστό ..πάντα μα πάντα καλούμε τροχαία για να μην τρεχούμε μετά.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου δεν καλούμε πάντα την τροχαία.

Την τροχαία την φωνάζουμε μόνο αν υπάρχει τραυματίας από το ατύχημα η αν ο άλλος δεν αποδέχεται ότι είναι υπεύθυνος για το ατύχημα ενώ εμείς θεωρούμε ότι είναι.

Αν καλούμε όλοι την τροχαία για να καταγράψουν ότι γρατσουνισαμε τους προφυλακτήρες η αστυνομικοι δεν θα πρέπει να ασχολούνται με τίποτα άλλο όλη μέρα.

Για αυτήν την δουλειά είναι η φροντίδα ατυχήματος που έχουν όλες οι ασφαλιστικές .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τυχαινουν περισταστικα που μερικοι στην αρχη αποδεχονται ευθυνη και μετα κανουν τις παναγιες καλο ειναι να υπαρχει χαρτι της τροχαιας με την αρχικη δηλωση των 2 οδηγων ..αυτο θα μας γλυτωσει απο πολλους μπελαδες.

Η τροχαια ειναι υποχρεωμενη να ερθει ακομα και να μην υπαρχει τραυματισμος, δουλεια τους ειναι.Αν υπαρχει τοσο μεγαλο θεμα και δεν προλαβαινουν ας προσλαβουν και αλλους υπαλληλους  .. τσαμπα πληρωνουμε τους καταραμενους φορους ;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έρχεται στον τόπο του ατυχήματος ο άνθρωπος της ασφαλιστικης γινεται επιτόπου η δήλωση για την υπαιτιότητα .

Αν ο άλλος βάλει την υπογραφή του ας πάει μετά να την ανακαλέσει αν θέλει.

Να προσλάβουμε και άλλους και να πληρώσουμε και άλλους φόρους για να έρχονται στα μικροατυχήματα που είναι χιλιάδες κάθε χρόνο σε όλη την Ελλάδα?Δεν θα το λεγα..

Κανονικά σε αυτούς που ακινητοποιούν τα οχήματα τους μέσα στην μέση του δρόμου δημιουργώντας κυκλοφοριακό χάος περιμένοντας την τροχαία

μετα από ένα μικροατυχημα θα έπρεπε να τους κάνει μήνυση για παρακώλυση συγκοινωνιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροχαια ειναι υποχρεωμενη να ερθει ακομα και να μην υπαρχει τραυματισμος, δουλεια τους ειναι.

 

Πρόσφατα σε ατύχημα φίλου μου - που ο άλλος σηκώθηκε κι έφυγε κιόλας - η τροχαία δεν ήρθε ούτε μετά από 4 ώρες και 3 κλήσεις (ήταν κοντά στο σπίτι του και μπορούσε να περιμένει). Δεν ξέρω ποιος μπορεί να περιμένει τόσο σε ένα ατύχημα....απ'ότι φαίνεται αν δεν υπάρχει τραυματίας, η κλήση πάει στον πάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος αποψη για αυτην την ασφαλιστικη που να ειχε ατυχημα.

Με προβληματιζει αυτη η εταιρια γιατι αναφερει πως σε περιπτωση ατυχηματος θα πρεπει οπωσδηποτε να καλεσεις την τροχαια κατι που καμια αλλη εταιρια δεν απαιτει και που δεν ειναι και πολυ βολικο για τον ασφαλισμενο.

Eιμαι λιγο ψειρας σε αυτα για ξερω οτι με τις ασφαλιστικες ο διαβολος κρύβεται στις λεπτομερειες και ψαχνουν συνεχως αφορμες για να μην αποζημιώσουν 

 

Τι κάνω σε περίπτωση ατυχήματος;

Σε περίπτωση ατυχήματος θα πρέπει αρχικά να κρατήσετε την ψυχραιμία σας.

Καλέστε στην 24ωρη γραμμή Φροντίδας Ατυχήματος το τηλέφωνο της οποίας βρίσκεται στο ασφαλιστήριο συμβόλαιό σας. Ένας συνεργάτης μας θα είναι δίπλα σας στο χώρο του συμβάντος για να κάνει την καταγραφή του, να τραβήξει όλες τις απαραίτητες φωτογραφίες και αν χρειάζεται να ρυμουλκήσει το αυτοκίνητό σας.

Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να καλέσετε και την Τροχαία.

 

 

απόσπασμα από faq....

εγώ καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να καλέσεις ΚΑΙ την τροχαία για ευνόητους λόγους...προφανώς και δεν απαιτεί να καλέσεις την τροχαία πρώτα...και όχι ότι δεν σε καλύπτει αν ΔΕΝ καλέσεις τροχαία...όμως καλύτερα να στα πουν οι ίδιοι με ένα τηλεφώνημα...

για την ιστορία..μία φορά την χρειάστηκα όταν έμεινα από ντίζα συμπλέκτη ξαφνικά και η εξυπηρέτηση της οδικής ήταν άψογη και επαγγελματική...με έχουν κερδίσει σαν πελάτη εδώ και 3 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνω σε περίπτωση ατυχήματος;

Σε περίπτωση ατυχήματος θα πρέπει αρχικά να κρατήσετε την ψυχραιμία σας.

Καλέστε στην 24ωρη γραμμή Φροντίδας Ατυχήματος το τηλέφωνο της οποίας βρίσκεται στο ασφαλιστήριο συμβόλαιό σας. Ένας συνεργάτης μας θα είναι δίπλα σας στο χώρο του συμβάντος για να κάνει την καταγραφή του, να τραβήξει όλες τις απαραίτητες φωτογραφίες και αν χρειάζεται να ρυμουλκήσει το αυτοκίνητό σας.

Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να καλέσετε και την Τροχαία.

 

 

απόσπασμα από faq....

εγώ καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να καλέσεις ΚΑΙ την τροχαία...προφανώς και δεν απαιτεί να καλέσεις την τροχαία πρώτα...

για την ιστορία..μία φορά την χρειάστηκα όταν έμεινα από ντίζα συμπλέκτη ξαφνικά και η εξυπηρέτηση της οδικής ήταν άψογη και επαγγελματική...με έχουν κερδίσει σαν πελάτη εδώ και 3 χρόνια...

Ναι αυτο που λες εννοω και εγω ισως να μην το διατυπωσα καλα.

Καμια αλλη ασφαλιστικη δεν απαιτει παρουσια και της τροχαιας παρα μονο της φροντιδας ατυχηματος.

Η οδικη βοηθεια δεν λεει τιποτα για μια ασφαλιστικη αφου ειναι εξωτερικοι συνεργατες.

Αυτο που μετραει ειναι αν αποζημιωνουν γρηγορα και χωρις ταλαιπωρια σε περιπτωση ατυχηματος η κλοπης.

Εως τωρα εχω διαβασει σχολια που αναφερουν ποσο καλη ειναι η οδικη τους βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν απαιτείται για μικρά ατυχήματα και όταν υπάρχει αποδοχή ευθύνης στη δήλωση.

Απαιτείται για να καταγράψει το συμβάν σε περίπτωση που δεν υπάρχει αποδοχή ευθύνης ή/και τραυματισμοί κλπ. 

Δηλαδή λειτουργεί ως επίσημη καταγραφή στοιχείων για να χρησιμοποιηθούν από τις ασφαλιστικές ή/και δικαστήριο αν χρειαστεί.

 

Been there done that.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...