Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Ποια ?

Anytime μικτή. Ανέφερε anytime όποτε πέταξα απλά ένα ναι μιας κ ήμουν από κινητό! Το κακό είναι οι χαμηλότερες αξίες αυτοκινήτου. 
το ένα Αμαξι το πούλησα κιόλας όποτε ακύρωσα κ εκείνου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου εστειλαν email "Θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι αλλάζουν οι εκπτωτικοί κωδικοί "Loyalty Discount" και "I love Hellas Direct" και πλέον αντιστοιχούν σε 5%.", οπως ηδη ισχυει για τον κωδικό  praktiker.

Ηθελα χθες να κανω αναενωση για το αυτοκινητο της συζυγου, απο 180€ πηγε στα 210. Επειδη δεν ειχα χρονο για ψαξιμο εκανα 5μηνη να πεφτει μαζι το δικο μου και μπας βγαλουν καμμια καλη εκπτωση για το black friday... ειδαλλως παω για αλλου...

Το κυριο πλεονεκτημα που ειχαν εναντι των υπολοιπων ασφαλιστικων ηταν το οικονομικο...με την καταργση-μειωση των εκπτωσεων μπορεις και βρισκεις τις ιδιες παροχες πιο φτηνά...Να δω τι θα κανουν οταν θα αρχισουν βλεπουν να φευγουν οιι πελατες τους...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μειώσουν τις τιμές και ας μειώσουν τις εκπτώσεις με κωδικούς...

Το θέμα είναι οτι ανεβάζουν τιμές και μειώνουν παροχές και εκπτώσεις!

Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Ας μειώσουν τις τιμές και ας μειώσουν τις εκπτώσεις με κωδικούς...

Το θέμα είναι οτι ανεβάζουν τιμές και μειώνουν παροχές και εκπτώσεις!

Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους...

ειλικρινα και εγω το ιδιο αναρωτιέμαι... αυτο που βλέπω είναι ότι προτιμουν τους πελατες με απλα συμβόλαια που δεν εχουν καμια ουσιαστική υποχρέωση απεναντι τους παρα μονο τα βασικα δηλαδη ατυχημα και όχι τα επιπλέον (π.χ. μικτες, πυρος ή κλοπης)... Δε νομιζω ωστόσο ότι αυτη η φόρμουλα θα τους βγει, στην αγορά υπαρχουν δεκαδες αγνωστες εταιρείες που κανουν το ιδιο και φθηνότερα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άλλο.. Το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο που ειναι η αξία του αυτοκινήτου, λαμβάνουν υπ' όψιν την αξία ενός ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ αυτοκινήτου ή πόσο κοστιζει το συγκεκριμένο σε μεταχειρισμένο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, MerNion said:

Να ρωτήσω κάτι άλλο.. Το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο που ειναι η αξία του αυτοκινήτου, λαμβάνουν υπ' όψιν την αξία ενός ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ αυτοκινήτου ή πόσο κοστιζει το συγκεκριμένο σε μεταχειρισμένο;;;

Γενικά είναι η αξία του αυτοκινητου ως μεταχειρισμένο(με τα ίδια χαρακτηριστικά). Αν είναι καινούργιο προφανώς τείνει στην αξία του καινουργιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω γιατί η HD χρησιμοποιει της υπηρεσίες της iad και π.χ. για το δικό μου αυτοκίνητο που κάνει 40000 αλλά λόγο τριτεκνίας θα το πάρω 32000, δεν με αφήνει να επιλέξω κάτω από 37000 αξία ασφαλιζόμενου κεφαλαίου και αν ποτέ γίνει κάτι η αξία του σύμφωνα με την IAD σήμερα ειναι 29500. Αρα θα μου δώσουν 29500 (μειον την απαλλαγή). Αρα γιατί να το ασφαλίσω για 37000 και δεν με αφήνουν να το ασφαλίσω για λιγότερο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, teddy71 είπε

Να δω τι θα κανουν οταν θα αρχισουν βλεπουν να φευγουν οιι πελατες τους...

Μα αυτό που περιγράφεις συμβαίνει ήδη, και δεν κάνουν απολύτως τίποτα.

Πάντως εδώ που τα λέμε μέχρι πρόσφατα οι τιμές της HD στις μικτές ήταν πάρα πολύ χαμηλότερες από τον ανταγωνισμό, ίσως να διαπίστωσαν ότι με τόσο χαμηλές τιμές μόνο ζημιά είχαν. Λιγότεροι πελάτες δεν σημαίνει απαραίτητα και μικρότερα κέρδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις μικτές δεν ξέρω τι παίζει.

Εγώ απλές είχα σε 4 αυτοκίνητα. Ένα ένα τα πήγα όλα σε άλλες ασφαλιστικές γιατί βρήκα χαώδεις διαφορές με τις ίδιες καλύψεις. Καπέλα δεν πληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή η τιμή της απλής ασφάλισης στη HD για το ένα από τα δύο αυτοκίνητα μου είναι 5€ χαμηλότερη από όσο ήταν πριν 12 μήνες, αν στη λήξη δεν αλλάξει κάτι τότε θα παραμείνω.

Στο άλλο αυτοκίνητο που έχω μικτή μου ζήτησαν πολλά περισσότερα, και φυσικά το πήγα αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Πως γίνεται η αξία του σύμφωνα με την iAD να είναι και 37000 και 29500;

Δεν ειπε κανεις  οτι τις 37000 τις δεινει η iad. Απλα σαν ευρος τιμης σε αφηνει να ξεκινησεισ το χαμηλοτερο απο 37.000. Υποψιαζομαι οτι το κανουν για να δινεισ πιο πολλα ασφαλιστρα κ οταν ερθει η ωρα της πληρωμης θα σου πουνε "μα η πραγματικη του αξια ειναι 29500"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης δεν έχουν περασμένα ολα τα μοντελα και σε πολλα μοντελα δεν εχουν ολα τα επιπεδα εξοπλισμου με αποτελεσμα να ειναι λιγο οτι να ναι η τιμη. Γιατι ενα αυτοκινητο μπορει στην απλη εκδοση να κανει 30.000 και στην πιο ακριβη 60.000 (λεμε τωρα). Αν δεν εχουν περασμενα τα επιπεδα εξοπλισμου πως θα βαλεις σωστα το ασφαλιζομενο κεφαλαιο; Μουφα εχει αρχισει να μου μυριζει η HD. Σαν να τους εχουν πουλησει μια πλατφορμα και απλα να την τρεχουν χωρις να ξερουν τι τους γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, MerNion είπε

Επισης δεν έχουν περασμένα ολα τα μοντελα και σε πολλα μοντελα δεν εχουν ολα τα επιπεδα εξοπλισμου με αποτελεσμα να ειναι λιγο οτι να ναι η τιμη. Γιατι ενα αυτοκινητο μπορει στην απλη εκδοση να κανει 30.000 και στην πιο ακριβη 60.000 (λεμε τωρα). Αν δεν εχουν περασμενα τα επιπεδα εξοπλισμου πως θα βαλεις σωστα το ασφαλιζομενο κεφαλαιο; Μουφα εχει αρχισει να μου μυριζει η HD. Σαν να τους εχουν πουλησει μια πλατφορμα και απλα να την τρεχουν χωρις να ξερουν τι τους γινεται..

Έχω αναφέρει και εγώ παλαιότερα το συγκεκριμένο θέμα με τις direct ασφαλίσεις αλλά είχαμε καταλήξει θυμάμαι οτι μάλλον δεν θα πληρωθείς την αξία της γεμάτης έκδοσης (και ας την έχεις) οπότε δεν αλλάζει κάτι επί της ουσίας...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...