Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε αν η Hellas DIrect σε βάζει σε black list αν σε έχει αποζημιώσει για ολική κλοπή; Μου έκλεψαν το αυτοκίνητο το Φλεβάρη, πήρα αποζημίωση το Μάιο και τώρα προσπαθώ να κάνω συμβόλαιο με μικτή για το νέο μου αυτοκίνητο και δε δέχεται το ΑΦΜ μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kgkatzi είπε

Ξέρετε αν η Hellas DIrect σε βάζει σε black list αν σε έχει αποζημιώσει για ολική κλοπή; Μου έκλεψαν το αυτοκίνητο το Φλεβάρη, πήρα αποζημίωση το Μάιο και τώρα προσπαθώ να κάνω συμβόλαιο με μικτή για το νέο μου αυτοκίνητο και δε δέχεται το ΑΦΜ μου... 

Δεν νομιζω να εχει αυτο το δικαιωμα καμμια ασφαλιστικη  ...Για παρε τους τηλεφωνο .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν νομιζω να εχει αυτο το δικαιωμα καμμια ασφαλιστικη  ...Για παρε τους τηλεφωνο .

Τους πήρα θα με καλέσουν αύριο μια και όλη η τηλεφωνική υποστήριξη δουλεύει από τα σπίτια τους. Το θέμα είναι πως αυριο παραλαμβάνω το αυτοκίνητο και η Hellas Direct ενεργοποιεί την ασφάλεια την επόμενη μέρα. Συν ότι οι ιδιες παροχές το πρωι είχαν τιμή 493 ευρώ και το απόγευμα 560 κι επρεπε να τους πάρω να τους κράξω για να μου δώσουν κωδικό για 15% έκπτωση και να παω στα ίδια χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγουμενο σε τι αξια το ειχες ασφαλισει και ποσα σου εδωσαν ? Ηταν η πραγματικη του εμπορικη αξια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

Τους πήρα θα με καλέσουν αύριο μια και όλη η τηλεφωνική υποστήριξη δουλεύει από τα σπίτια τους. Το θέμα είναι πως αυριο παραλαμβάνω το αυτοκίνητο και η Hellas Direct ενεργοποιεί την ασφάλεια την επόμενη μέρα. Συν ότι οι ιδιες παροχές το πρωι είχαν τιμή 493 ευρώ και το απόγευμα 560 κι επρεπε να τους πάρω να τους κράξω για να μου δώσουν κωδικό για 15% έκπτωση και να παω στα ίδια χρήματα.

Ε ανεβάζουν τιμή για να βάλουν μεθαύριο εκπτώσεις Black Friday. 😂

παντως μπορείς να ενεργοποιήσεις κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης την ασφάλεια κ αυθημερόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Το προηγουμενο σε τι αξια το ειχες ασφαλισει και ποσα σου εδωσαν ? Ηταν η πραγματικη του εμπορικη αξια ?

19000 με τιμολόγιο 18700, πήρα 16000 μου το έκλεψαν 28/02 και 06/05 θα έκλεινε 2 χρόνια. Δεν έχω παράπονο από το σερβις στο κομμάτι της αποζημίωσης για αυτό και θα τους προτιμήσω αν μου το επιτρέψουν βέβαια. Ειχα όχημα αντικατάστασης την επόμενη εργάσιμη της κλοπής για 2 μήνες και πήρα την αποζημίωση στους 2,5 μήνες με μια μικρή καθυστέρηση λόγω κορωνοιού.

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Ε ανεβάζουν τιμή για να βάλουν μεθαύριο εκπτώσεις Black Friday. 😂

παντως μπορείς να ενεργοποιήσεις κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης την ασφάλεια κ αυθημερόν 

Το ξέρω αυτό τους είπα στην ψύχρα, κι επίσης ότι η anytime τις ιδιες παροχές με εγγύηση τιμής σε περίπτωση κλοπής και βοήθεια ατυχήματος είναι 25 ευρώ ακριβότερη. Μακάρι να ισχύει αυτό που λες, φίλος πριν 1,5 χρόνο που πήρε μεταχειρισμένο αυτοκίνητο δεν το ασφάλισε σε αυτούς γιατί ήταν ανένδοτοι να του το ασφαλίσουν την ίδια μέρα. Και μιλάμε για όχημα 10ετίας οι βασικές καλύψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

Μακάρι να ισχύει αυτό που λες, φίλος πριν 1,5 χρόνο που πήρε μεταχειρισμένο αυτοκίνητο δεν το ασφάλισε σε αυτούς γιατί ήταν ανένδοτοι να του το ασφαλίσουν την ίδια μέρα. Και μιλάμε για όχημα 10ετίας οι βασικές καλύψεις.

Μου το έκαναν το καλοκαιρι του 2019 σε

μεταχειρισμενο με μικτή ασφάλεια (απλώς στάλθηκαν οι φωτογραφίες με το που έγινε το συμβόλαιο και μολις τις έλαβαν την ενεργοποίησαν-πήρε κανένα 45λέπτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οποιος πρεπει να ανανεωσει αμεσα να κανει ενος μηνα και την ανανεωσει την  Black Friday . Περυσι ειχαν προσφορες αρκετες ασφαλιστικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Παντως οποιος πρεπει να ανανεωσει αμεσα να κανει ενος μηνα και την ανανεωσει την  Black Friday . Περυσι ειχαν προσφορες αρκετες ασφαλιστικες

Μικτή δε μπορείς να κάνεις για μήνα στη συγκεκριμένη ασφαλιστικη, θέλει τουλάχιστον 3μηνο.

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Μου το έκαναν το καλοκαιρι του 2019 σε

μεταχειρισμενο με μικτή ασφάλεια (απλώς στάλθηκαν οι φωτογραφίες με το που έγινε το συμβόλαιο και μολις τις έλαβαν την ενεργοποίησαν-πήρε κανένα 45λέπτο)

Μακάρι, θα το μάθω αυριο το πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

Μικτή δε μπορείς να κάνεις για μήνα στη συγκεκριμένη ασφαλιστικη, θέλει τουλάχιστον 3μηνο.

 

Σωστα .Το θυμαμαι απο οταν ειχα 4 αυτοκινητα σε αυτους με μικτη .

Ειναι οι μονοι που κανουν μικτη και σε αυτοκινητα με αξια 4000 ευρω και πανω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Σωστα .Το θυμαμαι απο οταν ειχα 4 αυτοκινητα σε αυτους με μικτη .

Ειναι οι μονοι που κανουν μικτη και σε αυτοκινητα με αξια 4000 ευρω και πανω 

Έχει νόημα η μικτή σε τέτοια αμάξια με την απαλλαγή στα 1000;

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kgkatzi είπε

Τους πήρα θα με καλέσουν αύριο μια και όλη η τηλεφωνική υποστήριξη δουλεύει από τα σπίτια τους. Το θέμα είναι πως αυριο παραλαμβάνω το αυτοκίνητο και η Hellas Direct ενεργοποιεί την ασφάλεια την επόμενη μέρα. Συν ότι οι ιδιες παροχές το πρωι είχαν τιμή 493 ευρώ και το απόγευμα 560 κι επρεπε να τους πάρω να τους κράξω για να μου δώσουν κωδικό για 15% έκπτωση και να παω στα ίδια χρήματα.

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν 2 χρόνια που πήρα καινούργιο αυτοκίνητο, 05/11 στις 2 το μεσημέρι το ασφάλισα στην HD επειδή τότε έβγαλα πινακίδες και έμαθα τον αριθμό κυκλοφορίας, από 07/11 ξεκίνησε η κάλυψη. Τους τηλεφώνησα λέγοντας τους το πρόβλημα, μου ζήτησαν φωτογραφίες του αυτοκινήτου, και άμεσα έκαναν διόρθωση στις ημερομηνίες.

image.png.1f1745193ed9a37201b218a1198ef736.png

image.png.274f55ce3be8e47a0469fb8859032398.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Έχει νόημα η μικτή σε τέτοια αμάξια με την απαλλαγή στα 1000;

500 ηταν η απαλλαγη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...