Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Jason13 είπε

Αυριο ξεκιναει 20% η anytime. εχετε υποψην

Κολοκύθια έκπτωση κανουν και αυτοί... εβλεπα για συμβόλαιο ασφαλισης περιεχομένου κατοικίας και ήταν χθες στα 39.97 το χρόνο, σημερα ειναι στα 39.96.....................

μας δουλευουν ολοι μου φαινεται... για το αμαξι εχει μια κάποια εκπτωση αλλα οχι 20%... (εχω αποτυπωσει τη προχθεσινη τιμη με -10 και τη σημερινή και η τελικη διαφορά ειναι περι το 15% απο την αρχική εν τέλει)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Μία εβδομάδα πριν, οι τιμές ήταν καλύτερες  στην ασφάλεια αυτοκινήτου. Μάλλον κατάλαβαν ότι περίομεναν πολλοί τη BF και τις ανέβασαν.

Η κουτοπονηριά σε όλο της το μεγαλείο.

Κακώς ασχολούμαστε, έχει ξεφτιλιστεί το θέμα "Black Friday".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Μία εβδομάδα πριν, οι τιμές ήταν καλύτερες  στην ασφάλεια αυτοκινήτου. Μάλλον κατάλαβαν ότι περίομεναν πολλοί τη BF και τις ανέβασαν.

Σε όλους έτσι γίνεται με την BF (στην Ελλάδα).

Το θέμα είναι να έχεις βρει την πραγματική τιμή 1-2 μήνες πριν για να κάνεις σύγκριση και να δεις αν συμφέρει...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι πελάτης της εταιρείας και με έστειλε στην interamerican φυσικά προτίμησα άλλη εταιρεία την my direct. Στο ΙΧ του πατέρα μου είμαι πελάτης της ίδιας Hellas direct μου προτείνετε κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΙ ΣΤΗΝ HD!!!

Πέρσι τετοια μέρα το συμβόλαιο της 180 ευρω, μπαινω σήμερα και εχει παει στα 380, χωρις να εχει προκαλεσει αυτη ατυχημα (είχε ατυχημα της ταξης των 250 ευρω που επεσε καποιος πανω της και εβαψαν μονο ενα προφυλακτηρα) ή να αλλαξε κάποιο δεδομένο!!!

αντε γεια.... τελευταιο αμαξι ηταν που εμενε εκει το παιρνω κ αυτο, ας ετοιμαζουν ενα λουκετο με αυτα που κανουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΙ ΣΤΗΝ HD!!!

Πέρσι τετοια μέρα το συμβόλαιο της 180 ευρω, μπαινω σήμερα και εχει παει στα 380, χωρις να εχει προκαλεσει αυτη ατυχημα (είχε ατυχημα της ταξης των 250 ευρω που επεσε καποιος πανω της και εβαψαν μονο ενα προφυλακτηρα) ή να αλλαξε κάποιο δεδομένο!!!

αντε γεια.... τελευταιο αμαξι ηταν που εμενε εκει το παιρνω κ αυτο, ας ετοιμαζουν ενα λουκετο με αυτα που κανουν...

Εδώ είχα πέρυσι €300 για ετήσια μικτή, φέτος μαζί με έκπτωση είναι στα €680. Κατά τη διάρκεια του συμβολαίου με τράκαρε ένας παρκαρισμένο και έφυγε, δεν ξέρω αν λόγω αυτής της επισκευής ήρθε και η αύξηση.

Πρέπει να είναι γενικό το φαινόμενο πάντως, η μόνο που βρήκα που μου κάνει μικτή σε καλύτερη τιμή είναι η ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ (δεν πάω με τίποτα επειδή δεν συμμετέχει στον φιλικό διακανονισμό) και οι υπόλοιποι δεν με ασφαλίζουν ούτε για κλοπή λόγω παλαιότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Narayan είπε

Εδώ είχα πέρυσι €300 για ετήσια μικτή, φέτος μαζί με έκπτωση είναι στα €680. Κατά τη διάρκεια του συμβολαίου με τράκαρε ένας παρκαρισμένο και έφυγε, δεν ξέρω αν λόγω αυτής της επισκευής ήρθε και η αύξηση.

Πρέπει να είναι γενικό το φαινόμενο πάντως, η μόνο που βρήκα που μου κάνει μικτή σε καλύτερη τιμή είναι η ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ (δεν πάω με τίποτα επειδή δεν συμμετέχει στον φιλικό διακανονισμό) και οι υπόλοιποι δεν με ασφαλίζουν ούτε για κλοπή λόγω παλαιότητας. 

απο μία σχετική δοκιμή που έκανα δε φταίει αυτό (γιατι και τη γυναικα μου την χτύπησε ένας και της έκανε μια μικρή ζημια περι τα 250€), δηλαδη εβαλα το ιδιο αμαξι με αλλες πινακιδες στην ιδια περιοχή και το έβγαλε παραπανω (ούτε καν στα ίδια)... πολυ απλα έχουν ξεφύγει, σκέψου ότι με 280 κανουμε στο ιδιο αμαξι μικτη στην εθνική (εκει που αυτοι θέλουν 380)...

 

επικοινώνησα μαζι τους χωρις καμια διαφορετική έκβαση, αυτό ειναι αν θελετε ηταν η αποκριση, ε δε θελουμε φευγουμε so simple...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πελάτης για χρόνια της HD αλλά πλέον θα πάω προς anytime. Παρατήρησα πως το κόστος της ασφάλειας είναι ακριβότερο όταν συμπληρώσω το ΑΦΜ μου και με βρει το σύστημα από το να ξανασυμπληρώσω μόνος μου την φόρμα. Αυτό και μόνο είναι λίγο απαράδεκτο και μιλάμε για όχημα χωρίς το παραμικρό συμβάν τα χρόνια αυτά. 

Όπως και να έχει θα έπρεπε να σεβόνται τον ήδη πελάτη και αντί να του εμφανίζουν ακριβότερα ασφάλιστρα να του είχανε μία μικρή έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Ε βάλτο σαν νέο, θα σου αλλάξει τα ασφάλιστρα στο τέλος;

σε σχέση με πέρυσι ναι! έχει ανεβεί το κόστος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pananton είπε

σε σχέση με πέρυσι ναι! έχει ανεβεί το κόστος! 

Καλά αυτό τό έχει κάνει σε όλους από ότι ακούω!

Μόνο κάποιοι με βασική κάλυψη την γλύτωσαν...

Εγώ λέω αν δεν βάλεις το αφμ στην αρχή αν θα πληρώσεις μειωμένα τα ασφάλιστρα σε σχέση με το να το βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Καλά αυτό τό έχει κάνει σε όλους από ότι ακούω!

Μόνο κάποιοι με βασική κάλυψη την γλύτωσαν...

Εγώ λέω αν δεν βάλεις το αφμ στην αρχή αν θα πληρώσεις μειωμένα τα ασφάλιστρα σε σχέση με το να το βάλεις.

αυτό λέω. αν ΔΕΝ βάλω ΑΦΜ τότε και πάλι σε σχέση με πέρυσι θα μου βγει ακριβότερα αλλά πιο οικονομικά αν βάλω ΑΦΜ και με βρει το σύστημα!! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που βλέπω για το Cupra μου η ετήσια κλοπής/πυρός πήγε από 232€ που την έκλεισα πέρσι, στα 380(!!!)€ (με BF2020) χωρίς θραύση κρυστάλλων, οδική βοήθεια ή νομική προστασία που ήταν μέσα στην τιμή παλιά. 447€ με τα παραπάνω. Θα φάνε μαύρο το Γενάρη που πρέπει να ανανεώσω.

Στην Insurance Market βλέπω χαμηλές τιμές αλλά υπολογίζει αξία οχήματος 1950€ (!!!) λες και είναι χιλιαράκι. Δεν υπάρχει περίπτωση να το ασφαλίσω με τόσο χαμηλή αξία και να πάρω τα τέτοια μου σε περίπτωση χτύπα ξύλο που γίνει κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...