Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη δεν ξερουμε ποτε τι μπορει να τυχει ειναι καλο να καλουμε τροχαια ειδικα αν δεν φταιμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αστυνομία γενικά θα καταγράψει το γεγονός από την πλευρά κάθε οδηγού και θα ελέγξει όλα τα έγγραφα όλων των εμπλεκομένων. Τωρα για ψιλό πράγματα νομίζω δεν είναι απαραίτητο να καλέσουμε,κάνεις φιλική δήλωση και τελειώνεις εκτός και αν συναντάς από την άλλη πλευρά κανεναν απαράδεκτο.

Με τον κωδικό LOYALTY DISCOUNT ξαναπαίρνει το 15% στην hellas direct!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Όντως τα αύξησε αρκετά τα ασφάλιστρα ακόμη και με την έκπτωση 15%. Μου βγάζει την ασφάλεια πάνω από 25€ (από 180 πήγε στα 205 για ετησια) σε σχέση με πέρυσι. Αντί ετήσιας έκανα τελικά περίπου 9μηνη να συμπίπτει με το black friday μπας και ξαναβγαλει καμμία καλή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι φωτο ειναι για ενα μηνα πριν την Black Friday και τωρα ποσο βγαινει μετα τις αυξησεις παλι για ενα μηνα με ιδιες καλυψεις .

22% αυξηση 

10.jpg

20.jpg

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπολογιστει και η εκπτωση παει στα 61,6€ οποτε η αυξηση ειναι γυρω στα 8€ αρα αυξηση φυρω στο 20%.

Εεε πως θα βγαλουν την χασουρα απο το black friday?? Μετακυλισαν το κοστος στα επομενα συμβολαια. Ξεφτιλα!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως τον 6ο του 2019 είχα πληρώσει στην Hellas Direct 90,12€ για εξάμηνο, και τώρα που το τσέκαρα με τις ίδιες καλύψεις μου βγαίνει 82,17€...

Και για να σας προλάβω, έχω συμπεριλάβει οδική βοήθεια + θραύση κρυστάλλων + νομική προστασία που τώρα τα έχει ξεχωριστά ενώ τότε ήταν στο πακέτο Essential.

Υπόψιν τότε είχα χρησιμοποιήσει τον κωδικό "Praktiker", ενώ τώρα τον "LOYALTY DISCOUNT".

Μάλλον οι αυξήσεις που λέτε αφορούν μόνο τη μηνιαία ασφάλιση.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάντως τον 6ο του 2019 είχα πληρώσει στην Hellas Direct 90,12€ για εξάμηνο, και τώρα που το τσέκαρα με τις ίδιες καλύψεις μου βγαίνει 82,17€...

Και για να σας προλάβω, έχω συμπεριλάβει οδική βοήθεια + θραύση κρυστάλλων + νομική προστασία που τώρα τα έχει ξεχωριστά ενώ τότε ήταν στο πακέτο Essential.

Υπόψιν τότε είχα χρησιμοποιήσει τον κωδικό "Praktiker", ενώ τώρα τον "LOYALTY DISCOUNT".

Μάλλον οι αυξήσεις που λέτε αφορούν μόνο τη μηνιαία ασφάλιση.

Τσέκαρες μήπως σου μείωσε το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο λόγω παλαιότητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agnostos13 είπε

Τσέκαρες μήπως σου μείωσε το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο λόγω παλαιότητας;

Ναι το τσέκαρα, 1.401€ υπολόγιζε τότε αξία, 1,387€ υπολογίζει τώρα.

Δοκίμασα να του βάλω αξία 1.500€ και το ασφάλιστρο από 82,17 πήγε 82,19€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήγα να κάνω ανανέωση ασφαλείας στο αυτοκίνητο μου και είχα μια αύξηση 60 ευρω πάνω στο εξάμηνο. Δηλαδή εκεί που πλήρωνα 120 τωρα είναι στα 180 με ακριβώς ίδιες καλύψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρία χρόνια ασφαλισμένος στην Hellas Direct δεν την χρειάστηκα ποτέ. Ανανέωσα τώρα την ετήσια ασφάλιση και είχα μείωση 15 ευρώ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Βέβαια χρησιμοποίησα τον κωδικό που αναφέρεται παραπάνω αλλά και τα προηγούμενα χρόνια χρησιμοποιούσα άλλους κωδικούς όπως Praktiker. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...